Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Прахосмукачка-каква?нови  
Автор pipilota (:))
Публикувано07.11.04 14:56



Дълго време се каня да сменя старата прахосмукачка с нова, по-функционална, но нали все още си работеше така и не се наканих. До вчера, когато ми направи номер и вече твърдо реших: Ще я сменям! Обаче каква? Иска ми се да е с воден филтър и с мокро почистване на килими.
Хайде помагайте, очаквам предложения.



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: pipilota]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано07.11.04 15:24



Отначало и ние искахме с мокро почистване. Казаха ни, че това си е едно освежаване на килимите и паркета, като просто ги овлажнява. След време, така или иначе трябва да ги переш (килимите). И да не забравяме, че все пак влага на паркет, не е много гот. Освен това имаш: резервоар за мръсна вода 12 литра + още три литра препарат, и заедно с тежеста на самата прахосмукачка = танк. Следващият недостатък е това, че като свършиш чистенето, трябва да почнеш миенето на механизмите и резервоарите. Едничкото достойнство на тези модели, е че не разпръсква прахта. Не е малко, но за мен натежаха недостатъците, пред предимствата. Прахосмукачи с качествено мокро почистване има за цена над 700 кинта. Ние си взехме за сухо почистване с два филтъра през които минава изходящият въздух за да няма връщане на прах, а боклука се събира в удобен резервоар (прилича на кана с дръжка). Няма хартиени торбички, които да сменяш, няма никакво обслужване освен изсипването на "каната" в кощчето за боклук и купуването на филтри веднъж на 2 години.



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: pipilota]  
Автор ta_ra (непознат)
Публикувано11.11.04 14:28



Изцяло се присъединявам към мнението на Green light ! Освен това трябва да имаш предвид, че за прахосмукачка воден филтър на Делонги трябва периодично да секупува една дунапренова торбичка като филтър - цена от 4,50 до 20,00 лв в различните магазини и още някакви неща отстрани - направо ужас, като прибавиш и трудното сглобяване и разглобяване....Кошмар. Живея в къща от 250 квадрата и цялата я почиствам с една малка прахосмукачка от Хоум шопинг - и тя е без хартиени торбички и е доста удобна. Не ми се мисли как съм мъкнала тази тежка машина по етажите преди. А колкото до изпирането на килими - има си места, където това може да се направи веднъж или няколко пъти в годината - не е толкова скъпо.



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: ta_ra]  
Автор pipilota (:))
Публикувано11.11.04 17:08



Разгледах доста прахосмукачки, събирах информация и сега съм още по-объркана. Вече реших да е само с воден филтър, но сега пък коя марка да избера? Препоръчаха ми Zelmer, Fakir/Nilco и Karcher, мъж ми дава глас за Делонги, но на мен нещо не ми допадат уредите им. Така че съм отново в началото.
Терзанията продължават.

П.П. Някой да има информация дали се продава в Бг. Dyson?



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: Green light]  
Автор pipilota (:))
Публикувано11.11.04 17:17



Благодаря за съветите. Съгласна съм за прането на килимите, а за паркета изобщо не се бях замислила. И ако ми препоръчаш марка и модел ще черпя виртуално.



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: pipilota]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано12.11.04 08:03



Аз съм ползвала Dyson, както и много други (все обикновени) и твърдо, с 20 ръце гласувам за първата! Невероятна е! И по стълби лесно слиза (така е направена, че не трябва да я носиш), и без торба (с кана).

Не знам дали я има в Бг, но дори да я няма, струва си да намериш кой да ти я донесе от чужбина!



Тема Забравил съм маркатанови [re: pipilota]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано12.11.04 10:25



И Бейби не е у нас та да я види и да ми каже. Купихме я от Технополис. Струва около 200 лева (това помня). Отличителното е, че няма торбичка за боклука а се събира в съд, който лесно се вади и изсипва. Има и по- маркови от 800 лева и нагоре. Лапето, което ни разкаваше и показваше, каза че тези, най- скъпите били на фирма- законодател в бранша и пак са без водни филтри и водно чистене. Съжалявам, уважаема Виктоария Транспаранта, обаче не помня марката и модела. Дано се ориентираш по цените



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: pipilota]  
Авторджeни (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 17:47







Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: oтвopeнa]  
Автор ta_ra (непознат)
Публикувано15.11.04 10:20



Здравей, заинтригувах се от марката Dyson и проверих в нета - наистина не се продава в България, но с нетърпение ще чакам някой да се сети и да я внесе. Би ли ми казала обаче ориентировъчно цената. Характеристиките на продукта предполагат доста "солена" цена.



Тема Re: Прахосмукачка-каква?нови [re: ta_ra]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано15.11.04 10:56



Аз ползвах тази (първата жълтата):



Дават я като цена: 190 британски лири.

А тука: - с намаление: 140 британски лири.

Изглежда, това е един от най-евтините модели, но аз не съм разглеждала другите, а от тази съм СТРАХОТНО доволна!

Съветвам те да потърсиш някой да ти я прати от Англия - там цените са най-добри и винаги има намаления, просто трябва да се огледа човек, да потърси най-евтината цена. А има и онлайн шопинг:

Може и да се навият да пратят до Бг.

Дано съм ти помогнала. В момента не мога да търся повече. За съжаление, тука в Малта, където съм аз, не ги продават също, иначе щях да ти предложа да ти пратя...

Чао




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.