Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Подписка-срещу задължителните казарминови  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано03.01.05 19:03







Редактирано от Nikam на 03.01.05 19:03.



Тема Не отварям (вирус !)нови [re: Nikam]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано03.01.05 19:30



Линкове не отварям.
Кажи с две думи къф е казусът? За казармата в Гвинея Бисау ли става дума?



Тема Никакви вируси няма! [re: Ecнaф]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано03.01.05 20:02



Кви са тия щуротии?
Не виждаш ли, че това е секция от сайта Старт.Бг!
Спокойно можеш да си отвориш сайта!

Редактирано от Nikam на 03.01.05 20:03.



Тема Re: Никакви вируси!нови [re: Nikam]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано03.01.05 20:24



А-ха, каква е идеята -за/против военна служба? Аз лично съм за максимално кратко военно обучение и на мъжете, и на жените, колкото да имаме първични понятия от оръжие, действие под команда и пр. животоспасяващи неща. Може би 45 дни са достатъчни.

Доколкото помня все пак, в края на лятото имаше проблем с това, че изобщо няма места за служене, че кандидатите са много повече от местата в казармата и т.н. Според мен при доброволна (платена) служба търсенето ще е по-голямо от предлагането, поради осигурената работа и заплата. Това да си "за" или "против" в случая е абсолютно безсмислено, някой просто си прави ПР или иска да стане известен по некф тъп начин. Армията от началото на миналия век просто не съществува.
===
Трябва да добавя, че съм и за правото на лично оръжие, за у дома.
===

ПП: Проблемът със задължителността е свързан преди всичко с избора държава <-> анархия. Някой пробутва анархията май - успех! Мога само да препоръчам по-популярни неща, напр. "за" или "против" задължителното плащане на данъците.

Редактирано от Ecнaф на 03.01.05 20:35.



Тема Re: Никакви вируси!нови [re: Ecнaф]  
Автор dma (irq)
Публикувано03.01.05 20:36



Да така е и затова януари месец някъде ще се гласува закон за промяна на времетраенето на военната служба (както и максималната възраст за влизане в казармата).

И аз мисля, е една 40-45дневна служба за всички би била добро решение. Ако не за друго, то поне може да се използва за научаването на някои важни неща (оръжията с всичките им кусури, изскванията за използването им, базовите животоспасяващи жестове и т.н.)

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Никакви вируси!нови [re: Ecнaф]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.01.05 09:42



абсолютно си прав за 45-те дена - айде аз минах лесно (само 9 месеца, 8 от които бяха повече от излишни), ама като се сетя, че е имало хора, дето са гнили 2 години... мъка ми става...
само да спомена, че през 9-те месеца престой в казармата, съм изстрелял общо 42 (четиридесет и два) патрона с АК-47, 6 от които халосни, демек съвсем не мога да кажа, че съм се научил да стрелям, а според мен трябваше...
И смело мога да заявя, че около 99% от престоя ми там си беше жива загуба на време (а за финансовата страна направо не ми се мисли - при заплата тогава от 600 лева трябваше 9 месеца да се примирявам с по 17 лева на месец, питай ме кво ми е било)

Just a genius



Тема Казармата отпада от 2007 годинанови [re: Nikam]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано18.03.05 19:17



Казармата отпада от 2007 година
в. Стандарт, 18.03.2005

Наборната военна служба може да отпадне още от 2007 г. Това обяви началникът на "Личен състав" в Генщаба ген. Динчо Карамунчев. Единственото условие е дотогава на всеки 100 войници 80 да са кадрови. Сега съотношението е 50 на 50. Около 40 хил. годни за служба момчета чакат да влязат в казармите. Там обаче свободните места са само 13-14 хиляди.
Не е решен въпросът с българските изселници, които според приетия закон от турския Меджлис могат да отбият казармата и у нас. За да е възможно това, трябва да има споразумение между двете страни едновременно, а такова още не е подписано. 200 места за алтернативна служба отпусна кабинетът за 2005 г. За нея кандидатстват младежи, които по религиозни съображения не могат да носят оръжие.

Александра Златинова





Тема Re: Подписка-срещу задължителните казарминови [re: Nikam]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 17:20



аиде всички майки, да направим от децата си путки
напрееееееед



Тема Твърдо ДА за казарматанови [re: Nikam]  
Автор bratovcheda (спорт)
Публикувано31.03.05 13:08



Аз съм твърдо ДА за задължителната казарма. Изкарах я преди 3 години, след като бях завършил висшето си образование. Ако сега имах възможност пак щях да вляза в казармата още утре.
Там се придобиват много ценни навици и човек се сблъсква с трудности и хора ,за които учители и родители не могат да го подготвят.
Сега покрай мен има няколко колеги кръшкачи, които наистина са "путьовци", и на тях няма да им стигне 45-те дена военна и строева подготовка, която предлагат някои. Казармата променя към по-добро - организацията на мъжете, чувството за лична и обща отговорност, ако щете и скатаването, и трудовите навици. Там виждаш предателството, подмазването, подливането на вода и други ценни примери за живота в най-чистия им вид и се научаваш да се пазиш от тях или да ги ползваш.
Абе ценно нещо е казармата. Не съжалявам че съм "отбил" служебния си дълг към Родината.
Пожелавам Успех на всички, включително и майчиците на момченцата, които се борят рожбичките им да не влязат за 6-9 месеца в казармите, 2 години преди да ги премахнат завинаги.



Тема Re: Твърдо ДА за казарматанови [re: bratovcheda]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано31.03.05 15:22



Отдавна ми се иска да кажа същото, но все не смеех, защото ще се намерят купища мъже, които да ми укнат, че понеже не ми е на главата, да не се бъркам.

Обаче ми е направило впечатление сред шознатите ми мъже. Тези, които са минали казарма, са по-различни. По-мъжествени може би, но и това не е думата. Просто променени (към по-добро). По-организирани, по-пораснали. Правя сравнение и с приятели, които съм познавала преди и след казармата. Е, разликата е от небето до земята.

И не ми говорете, че трявба да ида и да видя какво е (не че не бих карала казарма, ако ми беше задължитена). Жените също имат изпитания в живота - раждане, отглеждане на деца и пр. Въпорсът не е в това ще се научат ли да стрелят и пр. По-скоро в графика и задълженията.. така поне си мисля.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.