Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема А стига с тая изневяра бренови  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано28.12.04 14:12



Някой да резюмира моля - изводи, препоръки, предложения, въобщи всичко по темата за гордостта.



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Ecнaф]  
АвторЖжeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 10:23



гордосста-етическа категория.....много обширна тема.....



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Жжeнa]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано29.12.04 11:40



Мисля си, че понятието "изневяра" е производно на "гордост", та затова ...



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Ecнaф]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.12.04 12:36





:-)

Редактирано от Green light на 29.12.04 12:42.



Тема Добре казано!нови [re: Green light]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано29.12.04 14:57



и точно по темата...
Но е факт за 99% от хората, включвам и себе си. Понеже сексуалното поведение на партньора е нещо като огледало.

Редактирано от Ecнaф на 29.12.04 14:58.



Тема Е това е....нови [re: Green light]  
Авторлeля Mиka (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 15:29



като преживееш изневяра и гордостта ти в повечето случаи отива на кино, а в процентите, в които си запазваш гордостта-ти закуцуква семейството....та пак опряхме до въпроса за Изневярата-тя ни ракатава м..мито на егото и това е същността на въпроса според мен



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Green light]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано29.12.04 15:46



Следейки темата останах с впечатление, че все пак не става дума само за секс, а има и други чувства, освен ако не съм пропуснала нещо в четеното защото темата накрая много се разрастна.
Останах с впечатление, че не точно физическата изневяра е толкова нараняваща, колкото осъзнаването на факта, че не си номер едно и не си единствения за човека който обичаш.
Макар че може би е прав Еснаф, като казва че тук иде реч само за по-големичко Его и повечко Гордост.
Чудя се дали това са регулируеми величини обаче. В състояние ли е човек да контролира егото и гордостта си?



Тема о, да - човек много успешно може данови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.12.04 17:59



контролира и гордостта си, и егото - стига да има интерес от това :)

По същия начин, както често премълчава неоснователното мрънкане (или тъпи изисквания) от страна на шефа, стига да е придружено от 4 цифрена сума за месечна заплата... редовно и с чести увеличения :))
Особено ако няма алтернатива.
Докато обратния вариант някак си не се връзва, нали?

Горе-долу и в брака е същото - ако освен, че нищо не получаваш (финансова стабилност, обич, внимание, секс, стабилно рамо и каквото там търсиш всъщност) се окаже, че трябва да се съобразяваш и с още някой (т.е. любовникът/цата) или с много такива някои - та тогава изведнъж се сещаш колко е голямо Его-то ти и че изобщо не държиш да контролираш гордостта си :)

Та за това и колкото хора - толкова различни реакции по темата с изневярата. Безсмислено е да се предъвква, защото всеки си гледа от неговата си камбанария.




Тема Re: Добре казано!нови [re: Ecнaф]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.12.04 19:10



Идеята, така както аз я разбирам е, да си вдигнеш главата и съвсем умишлено да отпуснеш свобода на партньора. Никакви съмнения. Никакви тревоги отнапред Ако ти изневерява умно, дискретно и така, че никой, никога да не разбере, тогава твоето (и моето, на всички) огледало показва финес и стил. Няма какво да се косиш! И ровиш. Ако се осере публично, значи това не е твоето (моето, де. Разбираш ми мислъта) момиче. Да се чупи, докато имам време да си оправя живота



Тема ммм как хубаво казано [re: Hell]  
Автор DarkCat ()
Публикувано29.12.04 23:37



тоа за егото




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.