Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема А стига с тая изневяра бре  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано28.12.04 14:12



Някой да резюмира моля - изводи, препоръки, предложения, въобщи всичко по темата за гордостта.



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Ecнaф]  
АвторЖжeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 10:23



гордосста-етическа категория.....много обширна тема.....



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Жжeнa]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано29.12.04 11:40



Мисля си, че понятието "изневяра" е производно на "гордост", та затова ...



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Ecнaф]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.12.04 12:36





:-)

Редактирано от Green light на 29.12.04 12:42.



Тема Добре казано!нови [re: Green light]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано29.12.04 14:57



и точно по темата...
Но е факт за 99% от хората, включвам и себе си. Понеже сексуалното поведение на партньора е нещо като огледало.

Редактирано от Ecнaф на 29.12.04 14:58.



Тема Е това е....нови [re: Green light]  
Авторлeля Mиka (Нерегистриран)
Публикувано29.12.04 15:29



като преживееш изневяра и гордостта ти в повечето случаи отива на кино, а в процентите, в които си запазваш гордостта-ти закуцуква семейството....та пак опряхме до въпроса за Изневярата-тя ни ракатава м..мито на егото и това е същността на въпроса според мен



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Green light]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано29.12.04 15:46



Следейки темата останах с впечатление, че все пак не става дума само за секс, а има и други чувства, освен ако не съм пропуснала нещо в четеното защото темата накрая много се разрастна.
Останах с впечатление, че не точно физическата изневяра е толкова нараняваща, колкото осъзнаването на факта, че не си номер едно и не си единствения за човека който обичаш.
Макар че може би е прав Еснаф, като казва че тук иде реч само за по-големичко Его и повечко Гордост.
Чудя се дали това са регулируеми величини обаче. В състояние ли е човек да контролира егото и гордостта си?



Тема о, да - човек много успешно може данови [re: lenny]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.12.04 17:59



контролира и гордостта си, и егото - стига да има интерес от това :)

По същия начин, както често премълчава неоснователното мрънкане (или тъпи изисквания) от страна на шефа, стига да е придружено от 4 цифрена сума за месечна заплата... редовно и с чести увеличения :))
Особено ако няма алтернатива.
Докато обратния вариант някак си не се връзва, нали?

Горе-долу и в брака е същото - ако освен, че нищо не получаваш (финансова стабилност, обич, внимание, секс, стабилно рамо и каквото там търсиш всъщност) се окаже, че трябва да се съобразяваш и с още някой (т.е. любовникът/цата) или с много такива някои - та тогава изведнъж се сещаш колко е голямо Его-то ти и че изобщо не държиш да контролираш гордостта си :)

Та за това и колкото хора - толкова различни реакции по темата с изневярата. Безсмислено е да се предъвква, защото всеки си гледа от неговата си камбанария.




Тема Re: Добре казано!нови [re: Ecнaф]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано29.12.04 19:10



Идеята, така както аз я разбирам е, да си вдигнеш главата и съвсем умишлено да отпуснеш свобода на партньора. Никакви съмнения. Никакви тревоги отнапред Ако ти изневерява умно, дискретно и така, че никой, никога да не разбере, тогава твоето (и моето, на всички) огледало показва финес и стил. Няма какво да се косиш! И ровиш. Ако се осере публично, значи това не е твоето (моето, де. Разбираш ми мислъта) момиче. Да се чупи, докато имам време да си оправя живота



Тема ммм как хубаво казанонови [re: Hell]  
Автор DarkCat ()
Публикувано29.12.04 23:37



тоа за егото



Тема Re: хи хииииинови [re: Hell]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано30.12.04 09:56



за шефовете си напълно права
Което обаче иде да рече, че най-вероятно и другите ти разсъждения са в 10-ката
Като четях тази тема се замислих и за себе си и се запитах - кое би ме наранило повече - физическата изневяра или просто факта, че съм заменима, ненужна, излишна, необичана .....
Да ти кажа второто със сигурност би било по-тежко - поне за мен. Мдаааа извода си се налага от само себе си явно.
Егото ми явно е от размера ХХЛ, а пък с шефовете меря с друг аршин. Верно човек е интересно устроен и егоизма му също



Тема Re: Добре казано!нови [re: Green light]  
Автор cave ()
Публикувано31.12.04 16:39



да по същата логика, дай да позволяваме на всеки да ни лъже за данъци, за заплати, за каквото се сетиш, само при едно условие - ние да не разбираме

хахахахаха, това беше най-умното нещо, което съм чувал през отминаващата ...



Тема Редукто ат абсурдумнови [re: cave]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано03.01.05 11:40



:-)
Този похват в спора прави следното: По твоята логика дай да съобщаваме всичко безогледно. Трябва всяка фирма да показва на служителите си колко е спечелила от техният труд, всяко правителство - колко компромиси е направило със сигурността на хората в името на печалбата, всеки полицай да обясни кого и защо разследва (и как), разузнавачите да напишат професията си на визитните си картички, родителите да правят всичко открито пред децата си, лекарите нищо да не крият от болните... Защото не трябва да позволяваме никому да ни лъже, нали?
И след това трябва да направя оценка, колко умно е това, което сложих в твоята уста
:-)



Тема Re: Редукто ат абсурдумнови [re: Green light]  
Автор cave ()
Публикувано03.01.05 11:46



reductio ad absurdum се изписва приятелю

има неща които са в наша власт или най-малкото ние сме фактор за тяхното съществуване/несъществуване, има други неща които ни убягват по силата на обстоятелствата. ти сам довеждаш до абсурд позицията си след като сравняваш това кой ще легне с жена ти с това, държавата какво ни била излъгала. изглеждаш интелигентен затова няма да задълбочавам колко absurdum верно е това, което си казал. само едно ще допълня - може би и държавата и лекаря и прочее лъжци ни лъжат, именно защото има хора, като теб, които си живеят спокойно с мисълта, че ги лъжат, дори лъжейки себе си, че не го знаят ...



Тема Re: Редукто ат абсурдумнови [re: cave]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано03.01.05 12:03



изброените лъжи смятам за полезни. предпочитам правителството да взима решението вместо площадната тълпа, лекаря вместо паникьосания болен, родителя вместо детето, полицая вместо журналиста и мениджъра вместо целия колектив на фирмата. Повсеместната осведоменост по всички въпроси е точно толкова вредна, колкото пълната тайна върху всичко. Мислъта ми е, че въпроса за изневярата е съвсем частен. Не може да прехвърляш това мое мнение(аз дори цитирах друг, но както и да е) върху други въпроси. За данъчната политика също имам мнение, искаш ли го?

мерсаж за изписването на заглавката



Тема Гордоста вървинови [re: Ecнaф]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано03.01.05 23:44



с още едно чувство...чувството за собственост. И произтичащите от него съпътстващи /и очаквани/ права над обекта на собственост. Или cave ще се опита да ме убеди, че ако той се е превърнал в говедо след няколко години семеен живот, жена му няма правото да започне "условно на чисто" сама или с някой друг само защото се е "подписала"...
А чувството за собственост се проявява в Любовта /и семейството/, в приятелството ...рядко... /или там просто успешно се подтиска.../
cave...нали не ми се сърдиш? Просто ползвам изказаната ти крайна позиция от предишно мнение...нямам предвид твоя или на друг /реален/ клубар история от живота, нито смятам, че би могъл да се превърнеш в говедо...
Само използвам позицията ти за начало на тезата си...

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Гордоста вървинови [re: MЪЖжжж]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 10:07



Естествено, че има право да започне на чисто (забележи - на чисто) - минава се през 13-а зала, щом е вече говедо мъжът й. С временни изневери няма да си реши проблема, женицата.....



Тема Re: Гордоста вървинови [re: Ecтpeлa]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 10:08



Освен това Гордостта се пише с две т



Тема Re: А стига с тая изневяра бренови [re: Ecнaф]  
АвторEднa бaбa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 10:10



Теб пък ква гордост те е подгонила бе чедо?



Тема Re: Анови [re: Eднa бaбa]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано04.01.05 10:31



кой пита?



Тема Re: Редукто ат абсурдумнови [re: Green light]  
Автор cave ()
Публикувано04.01.05 13:26



продължаваш да си непоследователен, но това ще е последния ми отговор - до преди два поста правителството, лекаря, данъчните лъжеха, а сега взимат решения като специалисти вместо тълпата.

да, остава да приема че жена ти е в ролята на специалист когато избира с кого да си легне, а ти си просто един от тълпата ... и не можеш и не трябва да бъдеш оставен да преценяваш ... кой си ти ? мъж й бил ? голяма работа, плебс някакъв ...

бъди здрав



Тема Re: Гордоста вървинови [re: MЪЖжжж]  
Автор cave ()
Публикувано04.01.05 13:30



о, да разбира се, той се е превърнал в говедо без нейно участие, ей така от ден до пладне, дори мога да приема, че една лоша сутрин направо се е събудил говедо ...

това е наивно ... аз ако искам да изневеря, просто ще го направя и ще бъда честен, но да се унижавам дотам да казвам "ма партньора ми стана говедо" - няма да стане, защото ще се намери поне един умен човек да ме пита "а ти къде беше, докато това ставаше? сляп ли беше? спеше ли ? защо с нищо не му помогна за да не стане говедо? не знаеш ли че който обича може да помогне неимоверно много?"

просто не знам какво ще отговоря тогава ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.