Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 05.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ако мъжът ви закъснее  
АвторMиши (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 13:51



Как бихте реагирали ако мъжът ви след банкет с колегите се прибере в 7 часа сутринта?Обяснението му е, че колегите му са си тръгнали, а той е останал с един съученик да си допият и не е усетил как минава времето.Благодаря ви за мненията



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.11.04 14:11



А ти обикновено вярваш ли му или не?
В смисъл, би трябвало да го познаваш, щом ти е мъж. Има хора, на които може да им се вярва на всяка дума и такива, за които не е много сигурно.
Бих ти казала да се доверишна интуицията си.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: else]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 14:53



Да, по принцип му вярвам, не е направил нещо, което да ме накара да загубя доверието си в него. Зная също, че обича да си пийва в компания. Случаите в които излиза без мен са единици в годината. Да, обаче от друга страна за всяко нещо си има начало, и аз не желая да съм наивница, вярваща на всяка дума и неразсъждаваща



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 15:19



imai tarprnie i badi nashtrek - ako pochne da ti se gubi ot pogleda, zakasniava ili ne moje da go namerish prez rab. vreme - iasno za kakvo stava duma
no ako vsichko si teche pak po staromu - ne s epritesniavai



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 17:06



ами имай си едно на ум , ако почне да става много зает в работата



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.11.04 19:05



Абе ти си имай едно наум, но недей да ставаш цербер.
Усещането за свобода не трябва да се губи.
Аз например много го ценя. Случвало ми се е да изляза в 5 следобед до магазина и да се върна в 6 на другата сутрин, защото съм срещнала някой по пътя, отишли сме някъде, от там някъде другаде и така.

Ако е бил с друга, това няма сигурно ще се повтори. Това е още една причина да не даваш вид, че нещо кой знае какво е станало. Така ще се почувства по-сигурен и ще можеш да се убедиш има ли друга или не.
На твое място, даже и да заподозра, че е имало нещо, просто бих си замълчала и изчакала. Не съм почитател на прибързаните действия, те най-често са погрешни.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор Loretta (mechanic)
Публикувано14.11.04 21:21



Ами ако не се е прибрал по очакваното време, бих му звъннала да разбера какво става.
Ако ми обясни, че са се намерили с някой бивш съученик и много интересно си говорят, ми нека си говорят, кво. И аз съм ги правила тия и обичам човек да решава на момента какво му се прави.
Ама вкъщи сама ще умра от скука. По принцип като е някъде навън да се забавлява, обичам и аз да се натреса, защото неговите приятели и колеги са интересни хора и ми е много приятно с тях.
Ако не е подходящо, ми е терсене - но ако си имам друг тип забавление, няма и да усетя кога минава времето. Например ако съм се зарибила по някоя компютърна игра

Трябва да стане някаква линия на поведение, за да ми хрумне, че може да има друга. Но пък той не е типът човек, дето би въртял сложни интрижки зад гърба ми. Би накърнило достойнството му.
Затова предполагам, че ако се влюби в друга, аз ще знам още преди нея даже


No power in the 'verse can stop me!


Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 22:21



Благодаря ви за отговорите.
Ще последвам съветите ви и ще бъда по нащрек без да давам повод това да се забележи.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Loretta]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано14.11.04 22:39



Ситуацията беше следната: Стряскам се в 4.30 часа сутринта и се събуждам с мисълта, че мъжът ми още го няма. Поводът за банкет е много специален и решавам да не се обаждам и да не го притеснявам пред колегите му, представяйки се като ревнивата съпруга. Въртя се 100 часа в леглото- РС, телевизор, книга, цигара...В 6.45 се обаждам по телефона (убедена, че се е случило най-лошото)-човекът е в таксито на път за вкъщи. Видимо подпийнал, весел, но и стреснат.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор Megan (драка)
Публикувано14.11.04 23:20



Ами аз лично ще се зарадвал, че си е изкарал добре и ще го оставя да се наспи.
Какво има да се реагира? Ти нямаш ли моменти, в които се забавляваш? И кому е нужно да се обясняваш в последствие?



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Автор Loretta (mechanic)
Публикувано15.11.04 05:56



Ооо.... ако го няма и го чакам да се прибере, няма и да си легна, докато не си е дошъл или не получа потвърждение да не го чакам.
Това за ревнивата съпруга дето звъни е вярно. И аз съм се чудила как най-дискретно хем да получа инфо по същество, хем да не излезе пред останалите, че го юркам да се прибира.
От тая гледна точка, за него самия е по-добре да намери подходящ момент да звънне той и да предупреди. Ама като се е отнесъл... Какво да се прави, на мен ми се случва доста по-често всъщност - вкъщи аз съм безотговорната блейка - и не само това, ами дори и като звънне, се е случвало да не си чуя телефона, ако съм на шумно, и той си умира от притеснение докато не се обадя.
Та звъня си и не се притеснявам - по-добре аз да съм спокойна, че не му се е случило нещо, отколкото да се съобразявам какво щели да си помислят останалите - пък и не е нужно той да им дава отчет кой му звъни, нали? Да каже, че е любовницата му, ако иска

No power in the 'verse can stop me!


Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Loretta]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 08:43



Да и аз съжалявам, че не се обадих по-рано. Мъжът ми вика: "Трябваше да звъннеш на време та да ме подсетиш да си ходя". Вече не се тормозя в мисли, но ще е под наблюдение следващите дни



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано15.11.04 09:16



Мила миши,

хората са казали: мъжът и детето са както ги "тренираш". Нека не се приемат тези думи буквално, но смисълът е разбираем.
За случилото се няма какво да се тормозиш, никой не може да каже как е било, освен мъжът ти, а ти ТРЯБВА да му повярваш. Подрони ли се доверието, не е на добре. Тоест, трябва да му повярваш за свое успокоение, и за негово - също. Защото той усети ли, че ти не му вярваш, следващият път може да си каже: тя така и така не ми вярва, поне да има за какво.

Както и да е. Единственото, което ме притесни от цялата случка е фактът, че ти не си се обадила веднага. Знам, нерешителността ти е била продиктувана от митът "ревнивата съпруга". Мисля, че този мит е измислен от мъже с НЕЧИСТА съвест. Всеки мъж, който обича жена си (сигурна съм, че твоят е такъв), ще разбере, че жената се притеснява от 1 обаждане. Разликата между "ревнивата съпруга" и "загрижената съпруга" е точно в броя на обажданията. Първата се обажда постоянно, втората - само при нещо необичайно и тревожно. Все пак, ако беше му се случило нещо, винаги щеше да се обвиняваш, че не си се обадила веднага, а си чакала разтревожена и възспряна от ши__ните хорски предразсъдъци за "ревнивата съпруга".

Друго - МНОГО важно - нещо: каквото и да е станало, ти ТРЯБВА да покажеш на мъжа си, че подобна ситуация те разстройва, тревожи и не я приемаш за нормална. А той, както любящ съпруг, ТРЯБВА да разбере, че ти си права!
В момента, в който ти си премълчиш и преглътнеш чувствата по въпроса, ти му даваш сигнал зелено: че няма проблем, че това не те дразни, че е нещо нормално. Това не е добре, дори и той да няма задни помисли, следващия път може пак да се унесе, а ТИ пак да се тревожиш. Помисли си добре. От най-наивна гледна точка, това не е здравословно за връзката ви, защото ти ще се тревожиш и трупаш, а той въобще няма и да осъзнава, че има проблем.

Ето така стават недоразуменията между мъжете и жените.
Според мен, трябва да му кажеш как си се почувствала и защо не си звъннала веднага. И да изтъкнеш, че подобно безотговорно поведение не приемаш за нормално. Сигурна съм, че той ще оцени загрижеността ти. Освен това по този начин ти изразяваш едно себеуважение, което е заразително и кара хората да се отнасят по същия начин към теб. Твоите чувства не са маловажни, те се трупат, дори да се опиташ да ги подтиснеш сега, НИКОГА не знаеш как и кога ще избият като гейзер - с десеторно по-голяма сила. По-добре ги изрази и ги обсъдете сега, отколкото да ги трупаш. Защото следващия път, при нещо маловажно, натрупаните чувства могат да ти скроят ужасно гаден номер и да го накажеш с гняв, който не е заслужен в дадената ситуация, и който дори и ти няма да знаеш откъде е дошъл.

И в заключение: това е САМО моята гледна точка и не се опитвам да ти кажа как да постъпиш. Ако все пак ти хареса тази гледна точка, начинът, по който аз я прилагам е следният (естествено има и изключения, от които обаче аз се уча):
1. себеуважение и себе-обич
2. уважение и обич към партньора
3. факти БЕЗ обвинения
4. в подкрепа на т.3 се опитвам да говоря с "аз така и така", а не с "ти....". По този начин избягвам всякакви нюанси на натякване и обвинение.

Тоест, ако т.1 не е изпълнена, т.2 не може да бъде изпълнявана дълго... горчивия ми опит показва, че ако ние самите не се погрижим с обич за себе си и за чувствата си, хората около нас:

-или няма да знаят за какво става въпрос (най-вероятно това е вашият случай)
-или няма да им пука.

Желая ти много любов!



Тема благодаря ти, отворенанови [re: oтвopeнa]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 11:20



за дългия и изчерпателен постинг. Обстоятелствата около разясняването на случая се стекоха точно така. Аз излязох разтревожена и обидена, а не разярена и ревнива съпуга. Мъжът ми се извини най-искрено и обеща да не се повтаря случката. От опит зная, че обещанията му си тежат на мястото.
Малко встрано от темата- Какво стана с поблемите ти около твоя приятел?Следях твоята тема, но някак си ми се изгуби от погледа и не зная как са се развили събитията?



Тема Re: благодаря ти, отворенанови [re: миши]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано15.11.04 12:05



Ами и при нас събитията се развиха горе-долу както при вас:
разговаряхме лице в лице, всеки си изказа болката. Оказа се, че той не знаел, че държането на ръка били кой знае какво "престъпление", но после разпитал няколко жени и те му казали, че това е "смъртен грях". Така той ми прости, че съм го ударила, пък аз реших да му повярвам 100% за собствено успокоение и също "му простих" (слагам го в кавички, не защото съм му простила УЖ, а понеже той де факто не е направил нищо друго освен държане на ръка, което само по себе си не изисква кой знае каква прошка, само че аз дадох пределно ясно да се разбере, че това е недопустимо!!! И той едва ли ще го повтори даже и насън!) .
Сега смея да твърдя, че връзката е още по-силна сега. Да отбележа само, че след откровен и подробен разговор, където ВСИЧКО се слага на масата и се дискутира докато не се стигне до решение, прошка и т.н и си кажем, че вече сме ок, НИКОГА повече темата не се натяква или напомня. Това за мен е задължително.

Тоест, тактиката да се решат проблемите, да се изяснят позициите на момента, оставяме ги там, където са се случили, и продължаваме да гледаме само напред, с натрупания опит (и най-вече изводи от него) под мишница, само като помощно средство за следващи подобни ситуации, и определено не като оръжие при всеки следващ спор. Не!

Ето тука линка, където съм писала за развръзката:



Не ми се отваря в момента, но май че е от дир-а.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор Шeдaнc (geminarius)
Публикувано15.11.04 12:31



Дори и да му се наложи, би ми се обадил, да ме предупреди. Не се е случвало досега толкова много да закъснява/ме, но и двамата сме свикнали да се обаждаме, ако ни се наложи да закъснеем.

Do not hit at all if it can be avoided, but never hit softly. - Theodore Roosevelt


Тема Помооооооооооощнови [re: Mиши]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 14:43



Моля ви, много ми е тъжно. Точно след като се поуспокоих и реших повече да не ровя в случката за свое вътрешно спокойствие реших да се обадя в заведението в което мъжът ми твърдеше че е бил до сутринта. Управителката, съвсем мило момиче, отрече въобще някога да са работили до 6.30 сутринта. Каза ми, че персонала остава най-късно до 4.30 и след този час клиенти НЯМА.
Ще се побъркам.Решила съм като се прибере след малко да му кажа, че съм разбрала от някъде, че ме лъже и да го принудя най- кротко да каже истината. Господи от 5 години сме заедно и такова нещо не се е случвало. Та синът му преди няколко дни стана едва на година
Моля ви дайте съвет.



Тема Re: Помооооооооооощнови [re: миши]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано15.11.04 14:59



Миши, не рови повече в случката.

Сигурно те лъже, защото знае, че ако ти каже истината, ще побеснееш. Както се и очертава.

Виж какво стана с мен: знам, че ме излъга, че не ме е видял, когато аз видях, че ме видя, но... се направих на ударена и не настоявах повече да си признава, защото притисна ли го до стената, му отнемам и последната капка мъжко достойнство.

Мълчи и вярвай. Щом е обещал, че няма да се повтори, и казваш, че е сериозен, остави нещата така! Сигурно са отишли в къщата на този съученик или в някой стриптийз бар, или някъде, където, ако ти каже... ще побеснееш! Не се разстройвай. По-добре ти да си жертвата и той всячески да се опита да не прави повече така, отколкото да се превърнеш в нападателката. Тогава той може да реши, че това му дава правото да прави каквото си иска. Нека ти си добричката. Ако ситуацията не се повтори, не го натискай повече.

Нека и някой мъж се изкаже, но опитът ми казва, че лъжат, за да избегнат скандали. Дори и истината да е съвсем невинна, както се оказва в повечето случаи.
Не казвам да си кон с капаци. Все пак избери: дали да му вярваш или не. Там е цялата работа. Ако избереш да му вярваш, не рови повече историята. Ако избереш да не му вярваш, тогава, каквото и да ти каже, ти пак няма да повярваш, нали?

Не знам... лесно се говори отстрани. Ти си знаеш.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.11.04 21:13



Не е задължително да са си допивали в това заведение. Може би именно защото то е тръгнало да затваря, те да са мръднали до някое съседно място.
Знам, че ти е трудно, но остави за миг чувствата и се опитай да разсъдиш разумно.



Тема Резултатинови [re: dodo_dodo]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано15.11.04 22:32



Мили момичета, не издържах и като се прибра бащата на сина ми, направих точно това, което бях описала в по-горният си постинг: Казах му най-кротко( а по принцип съм доста емоционална личност), че съм разбрала, че ме лъже и че искам да чуя от него цялата истина. И човекът си призна...За сетен път интуицията ми не ме подлъга...
...Били са колегите на една маса, а той виждайки съученика си отива при него и там си остава. След като всички си тръгват въпросната застаряваща колежка(с 8 години е по-голяма от него и на най-ниската позиция във фирмата) се присъединява към компанията на мъжа ми...Заведението затваря...
...Тръгват към офиса в който работят, но се оказва, че и двамата нямат ключове и правят секс на центъра на града в един ъгъл.
Това е. Сега реве и се моли, без да се оправдава, нямало било оправдание за постъпката му. И наистина няма...
Мисля дали да не си тръгна, а направя ли го ще е за винаги.
Може да ви прозвучи детински, но утре ще се срещна с госпожата( с две деца е дамата). Даже може и да подметна на съпруга и. Грозно е, зная. За изневяра са нужни двама и вината не е само нейна, но и тя ще страда така както страдам аз.

Дано никога не изпадате в подобна ситуация.
Благодяря ви за вниманието.



Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано15.11.04 23:44



уф много гадна ситуация мила,не прибързвай ,личи ти,че обичаш този човек и държиш на него,знам,че оправданието за алкохола не важи в случая аз бих била също така безцеремонна и бих разнищила цялата ситуация,за сетен път се убеждавам,че жените имаме интуицияи това ни идва в повече защото страдаме от факта,съчуствам ти защото и нашият съвместен живот е 5 години имаме малко дете и се поставям в твоето положение абсолютно никой не е застрахован.Така както представяш нещата бих простила,но с едно наум,не казвам ,че ще стана детектив или щи му вярвам сляпо,мисля,че ще илезеш достойно от ситуацията,успех



Тема Тоестнови [re: миши]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано16.11.04 00:02



ти делиш леглото си с един кур, а не живота си с един човек?!
Или грешно разбирам яда ти? Я седни и пак помисли...понякога мъжете се ръководим само от инстинкти /особено като сме си теглили една дълга анестезия с гроздомицин в компанията на колеги/ , ако сме успели да си приспим разума...
Предполагам, че е безкрайно гадно...да те лъжат /другото си е човешко/...ама що ти требеше да ровиш...Ако не е днес...се ще е някога..
Но преди да правиш нещо със замах...погледни първото изречение../извинявай...малко грубичко съм го написал...ама.. /.
Сигурно пак няма да бъда разбран правилно...ама кат ми остане време ще обяснявам на тез дето ще ми се нахвърлят


Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Тоестнови [re: MЪЖжжж]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано16.11.04 00:12



разгеле много добре си го казал даже



Тема Re: Тоестнови [re: MЪЖжжж]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано16.11.04 03:17



ти делиш леглото си с един кур, а не живота си с един човек?!
Каква е разликата? Дали е само кур или човек с мозък - кур...

Алкохолът НЕ е оправдание.
Мъжките ви хормони НЕ са оправдание.
За такова нещо: НЯМА оправдание.

Умирам си от яд!!!

Яд ме е, че светът е устроен така!
Яд ме е, че при 99.9% от двойките има ИЗНЕВЯРА!
Крещи ми се от яд, че мъжете се опитват да насадят тази изневяра като нещо нормално и си вярват.
Повдига ми се, че и жените, нямайки друг избор, почват да им вярват!

Яд ме ееееееееееееее!

Ще взема да се гръмна вече! Живея в свят, който е толкова отвратителен, мазен и долен! Живея в свят, за който се предполага, че е в епогея на своето развитие... само че градивната единица на този свят - човекът е във връхна точка на своя упадък.

И не ми се навлиза в цялата тази тема ЗА и ПРОТИВ изневярата.
И не ми се спори с мъже И жени как тя била неизбежна, в природата на човек и тн.


Боли, мамка му!

А чувството на безизходност и обреченост тежи като стоманен блок, просто защото, всички са един дол дренки.

Всички са се юрнали да консумират живота си, забързани в стремежа си да не изпуснат нещо... да не би путката на комшийката да е по-златна от тази вкъщи, що пък той да е по-балък, всички ебат, той що да не ебе? Да, верно, що? Кое го спира? Реве като путка сега...

Ох, колко съм се нагледала на ревящ мъж. Това е една от най-гадните гледки на света. Даааа...

Баща ми: след една дълга анестезия с гроздомицин решаваше, че той е дъ ман и биеше майка ми.... тя колко пъти си е тръгвала... с нас.. той идва с влака да реве като путка на нея след това... да се прибирала... хайде, заради нас.... тя се прибираше.... до... следващия път.... тормозът никога не спираше... и какво?... най-накрая тя си тръгна завинаги... каква е файдата, че се връща толкова пъти "заради нас"?... след като и ние останахме ужасно префакани в главите от всички тия среднощни скандали.... бях щастлива, че всичко е приключило....

Сълзи, сополи.... това са крокодилски сълзи!

Съжалявам, Мишенце, горчив опит и наблюдения сочат само едно: почне ли мъжът с нещо: бой, изневяра, игра на машинки и т.н.... .обикновено нещата само се влошават.... винаги има и втори път, и трети, и така, става навик.
Ооооо "тя шъ прости", мчи да... какъв избор има... с дете на ръце.... хе.....


Бягай докато не ти е направил второ!

Не се вързвай на крокодилски сълзи!

Хвърли го като камък зад гърба си и хич не се обръщай да видиш къде е паднал!

От друга страна... можем ли пък да живеем сами? Колко е ироничен животът... къде ще се денеш? Всички (почти, но на изключенията-мъже се падат най-големите кучки-жени) са еднакви...не знам... жестоко е...



Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано16.11.04 03:22



Шокирана съм!

Прегръщам теб и детето!

И ти пращам малко от моята сила. Ще ти трябва...

Решението лежи в теб. Не слушай хората. Слушай само сърцето си.

Но.... първо си дай време. Няма смисъл от прибързани решения.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор dara (osobena)
Публикувано16.11.04 10:23



То вече станалото - станало, но...

Първо, никога не бих се тормозила за такова нещо. Ако много закъснее бих се обадила без да се замисля дали го притеснявам, за да видя какво става с него. И не защото ще го заподозра в грозна конспирация, а защото ще се тревожа нещо да не се е случило. Ако той каже "Седя си тук и си пия, прибирам се след час" ще си заспя кротко. Ако се прибере в 7 сутринта ще се вкисна, че не е спал цяла нощ, а той работи по 10-12 часа на ден. Но и през ум няма да ми мине, че е бил с друга. Задоволявам се с всяко обяснение и не се кося с догадки и предположения. И не защото съм тъпа и не ми пука, а защото му имам доверие. НИКОГА не бих разузнавала и разпитвала за заведението, в което твърди, че е бил. А да звъня и да правя дознание - още по-малко вероятно. Това е толкова... унизително. Изобщо, над такава случка не бих размишлявала нито за миг.

Колкото до това, което се е случило и ти все пак си разбрала /което ми звучи неправдоподобно доста/ - тук съм съгласна с Мъжжжж. Малко грубо звучи, но е така. Да, би ме заболяло сигурно, не знам. Но заради едното таковане на пияна глава нейде из ъглите да си вдигна децата и да си разбия живота - няма да стане. Ако заявя, че ще оставя случката без последствие, ще излъжа. Но съм склонна да мисля, че бих го приела. С едно или друго условие, по един или друг начин.

Друго ме учуди. Тази част с реването и тръшкането. Хм. Толкова невероятно, че чак сапунено-сериялски. Тази част с реването и молбите за прошка... Ами че то това мъж ли е??? Освинил си се, освинил си се. Ами поне се опитай да запазиш достойнство - своето, и това на жена си.

Другата дама за какво ще я търсиш и какво ще намесваш мъжа й? Когато стане такова нещо аз съм на мнение, че третия не ми е виновен. Проблем явно има и той си е мой и на съпруга ми. Третия човек грам няма да ме интересува. Ако между нас всичко е ОК, съпруга тогава няма да се крие по ъглите с който свари.

Всичко това го казвам с уговорката, че аз по принцип никога не съм била в такава ситуация и никога не са ми изневерявали. Или поне аз не знам за такова нещо. А и грам не съм ревнива. За добро или за зло...

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 16.11.04 10:25.



Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Автор jam (strawberry)
Публикувано16.11.04 10:58



ти явно от самото начало си имала едно наум, за да тръгнеш да ровиш и да звъниш за контролна проверка в заведението - въпреки, че декларира доверие към версията на мъжа ти....

не вярвам, че ще си хванеш бебето и ще си тръгнеш, както те съветва отворена. и заради това, отговори си - по-добре ли стана сега, когато разбра истината? какво това ще ти помогне лично на теб за в бъдеще?



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: dara]  
Автор Flash_ ()
Публикувано16.11.04 11:07







Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано16.11.04 11:20



Това ми звучи прекалено невероятно!
В началото като започна да го разказваш и си помислих, че той се е пошегувал с теб заради ревността ти, но щом е започнал да се моли и извинява и взе нещо да не ми се връзва
Най-малкото, заведението е затворило 3-4 часа преди мъжа ти да се прибере. Как се изкарва толкова време в някой ъгъл на открито в този студ!?



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано16.11.04 11:52



Няма проблем, ако предварително знам, че се очертава юнашко закъснение.
Дали ще се прибере в 3ч. или в 7ч. няма особено значение.

Възприели сме едно правило - на който му се налага да закъснее, звъни на другия, за да го предупреди. Ако закъснението надхвърля първоначалните планове, пак се чуваме. Защото все пак едно е да си на служебна вечеря, която обикновено приключва към 22.00 ч. и да се окаже, че с колеги решавате да продължите темата някъде неформално.

Редактирам се, защото със закъснение разбрах какво всъщност се е случило при теб!
Съжалявам и ти съчуствам!

Нe знам как бих реагирала в подобна ситуация! Не мога да си представя! Със сигурност много ще ме заболи, но не мога да кажа дали това ще е края. Има много истина и в думите на Мъжжж и на Отворена.
Според мен няма правило за това какво ще се случи с вас оттук нататък. Мисля, че зависи от вас двамата и от всеки един поотделно.

Не мога да ти дам съвет какво да правиш. Това е твоето семейство и твоя живот и ти сама трябва да решиш какво да правиш.

Единственото, което смятам, че повече ще влоши положението, отколкото да ти помогне, е срещата с другата жена или съпруга й. Отмъщението никога не носи утеха. Носи само още горчивина. А ти си имаш достатъчно.

Пожелавам ти каквото и да решиш, да не съжаляваш за направения избор!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Редактирано от Cпacka на 16.11.04 12:18.



Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 12:48



izvinjavai za latinizata.

spored men e dobre da pogovorish kakto si resila sas horata i da se opitash da razresis situazijata. Hubavo e da se uverish tse vseki suznava kakvo tochno e stanalo i kolko seriozno e to kak zaplashva edno semesitvo i kolko mnogo moje da kostva na njakolko choveka.

Ne se vruzvai na teatri. I ne se otkazvai dokato se ubedish tse vsichki otzenjavat postupkata si i razbirat kakvo sa napravili i kakvo tochno sa riskuvali za sebe si i za blizkite si.

I kato vidish tse razbiranijata vi za situazijata, interesite vi, chuvstvata vi suvpadat i ako i toi se chuvstva uplasen kato tebe za semeistvoto si i razbira na kakvo go e izlojil znatsi sujaljava i njama da go napravi pak.

Ama vnimavai da ne luje pak, tse ako njakoi luje za edno ot strah ot problemi njama moje da izluje pak.

Ako moje da razbere tse e po-dobre da kaje istinata zastoto togava pone spestjava edin problem da ne mu vjarvash dori na dumite



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 13:32



Може да не ви изглежда правдоподобно, но цялата истина блесна с явна грозота. Не зная от къде да започна...Срещнах се с "дамата". Много нелицеприятен индивид- ниска, пълна, с белези по лицето, никаква следа от изтънченост с устни на вечно сърдита, пренебрегвана и потъпквана от живота жена(и все пак не външността и, а именно постъпката и я правят истински грозна в моите очи). Господи, колко жалка гледка. Не съм викала, не съм се карала. Накарах я да ми обясни какво се случи, за да не обясня аз на мъжа и моята версия. Думите и бяха само: "ох, не знам как стана, ох съжалявам"- кършене на пръсти, влажен поглед. Не мога да ви го опиша- унизителноооооЧак ме досмеша...Целият разговор 3 минути, обърнах се и си излезнах с достойнство.
Дара, не си права, че в семейството нещо куца, наистина не си. В това е пълният абсурт и т.нар. ми партньор го потвърди.
На тези които ще ме посъветват да се поддържам по-добре, ще отговоря, че правя достатъчно и хората около мен го забелязват. Олекна ми, седя си и се чудя как може такъв глупак да съществува, такова неразсъждаващо човече и баща на синът ми на всичко отгоре
Ще се обадя на сестра ми и ще направим едно малко пазаруване. Това е терапия, поне при мен действа безотказно.
Добре ми е вече, много по-добре от снощи...



Тема Re: Резултатинови [re: viva]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 13:38



Да, поговорих с когото намерих, че е необходимо. Съпругът и няма да намесвам. Достатъчно му е наказанието, че има такава ужасна жена. Ще гледам само напред и ще избера най- правилният(надявам се) вариант за себе си и детенце.
А моят човек не може дори да лъже като хората
Благодаря ти за мнението, viva.



Тема Re: Резултатинови [re: jam]  
Автормиши (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 13:58



естествено, че имах дори повече от едно. Интуиция...
Естествено, че стана по-добре така. Нито за момент не съм съжалила. Ти щеше ли да се оставиш да те гризат съмнения без да си мръднеш пръста и да разясниш ситуацията?
Не е в мой стил да лежа и да си ближа раните. Сега ще се заобградя с дечицата-съседчета и с хора заредени положително а пък, за ситуацията в дома...каквото сабя покаже



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: миши]  
Автор dara (osobena)
Публикувано16.11.04 15:57



Ако наистина в семейството всичко е наред и ти не си усетила нещо да липсва, значи просто ще трябва да приемеш факта, че мъжът ти е разсъждавал, не с главата, която мисли и е действал под въздействието на алкохол и първични инстинкти. Тогава е неприятно наистина, но се преживява. Дано това да му е обица на ухото. Но аз все още съм на мнение, че срещата с "партньорката от ъгъла" би била само излишна неприятност и унизително упражнение, както и сама си се убедила.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема един такъв разговорнови [re: миши]  
АвторMишoнka (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 21:28



с "ощетената" съпруга ни ожени 2пъти по бързо....защото той винаги е очаквал а и по традиция е така любовницата води тези разговори...но аз си мълчаш и тихичко и хитричко си го прикотвах при мен по всички празници, съботи и недели...а тя умницата си мислише че ходи в командировки...един прочетен СМС от нея я накарал да не издържи ...и така идва тя при мен ама една такава сълзлива, съжалитерлна всякаш аз съм и виновна че не си е обичала мъжът...два дена след този разговор м/у нея и мен той пусна молба за развод...оженихме се ..и няма командировки в събота и неделя...и по празниците е също при мен...така че ако не го притискаш един мъж постигаш своето...той няма деца от брака си така, че нямам и усещане за виновност



Тема Re: един такъв разговорнови [re: Mишoнka]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 10:20



mnogo mi se vijda gadno, zastoto dvama dushi investirat godini ot jivota si, usilija i nervi vava sazdavaneto na edno smeeistvo . zatova ne namiram za hubavo pri polojenie tse ima tolkova mnogo neojeneni muje po sveta i sas sigurnost njakoi svestni da razvalja chovek edno semeistvo.



Тема Е да...нови [re: viva]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано26.11.04 11:58



Ама най-гот е да се действа на проверено....
Аз затова не си нося халката....

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Е да...нови [re: MЪЖжжж]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано26.11.04 14:59



tebe te razbrahme veche ti si mnogo umen i si nai-velikija muj ...
Bravo!
A nali znaesh kolko istinski muje da nujni da smenjat edna krushka?
Nikolko! Zastoto istinkijat muj ne se boi ot tumnoto :)



Тема Приемам майтапанови [re: viva]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано26.11.04 22:06



с усмивка...
Там пишеше "съвсемобикновен"....
А пък колко блондинки са нужни за същата операция?
4!
трите да се държат за ръцете и да пищят в тъмното а четвъртата да вика от вратата: Татеееее!


Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Приемам майтапанови [re: MЪЖжжж]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 18:44



a vijdal li si neobiknoven istinski muj ???

kakvo pravi muja spored muja istinski muj ???



Тема Мисля,нови [re: viva]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано29.11.04 20:57



че усмихнатата жена /или жени/ до него...Това е оценката ..може би..
А необикновени истински мъже...ми виждал съм...
Един от тях даже е мъж от 15-ина години на ученическата ми любов. Тя направи този по-добър избор навремето и искрено им се радвам.
До ден днешен сме и добри приятели.
Та...има..Вярно, рядкост са...а може би не...

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Резултатинови [re: миши]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано30.11.04 14:11



Чудя се само каква би била ползата да се срещнеш с госпожата? Грам не можеш да държиш сметка за нейното поведение в случая. Поне за мен от това полза не би имало никаква. Не се унижавай излишно според мен. Аз поне не бих го направила.

Be yourself
no matter
what
they say...


Тема Re: Ако на мъжа ви му закъснее ...нови [re: Mиши]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано30.11.04 14:31



Бе бой с точилката и тва е.



Тема Вивичканови [re: viva]  
АвторMишoнka (Нерегистриран)
Публикувано30.11.04 15:36



много си пазиш мъжо , бе ...обевявам залагане кога ще се разведеш. Сигурно ще е скоро щом приемаш отношенията мъж жена ...като инвестиция. Аз се женя защоно обичам, а не за да инвестирам. И много обичам , да срещам жени с мислене от ледниковата епоха...трябва да изложат мислети ти в бъдещият музей на семеството. Твойте мисли ще бъдат в раздел / Семейството -като клетка от която няма измъкване/. Ти май добре си живееш м клетка, но защо искаш и мъжът да живее в такава. И запомни мъжете не се делят на категории, женени, нежени , вдовци ..и т.н...те са просто Мъже а ние Жени...а любовта е чувство , което не пита когато ни се случва. Ти искаш да се подпишеш и в/у сърцето на мъжът си ли, е това за щастие е невъзможно



Тема Re: Вивичканови [re: Mишoнka]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 18:35



mi dobre obichai tichai po chujdite muje - ne investrirai v semeistvoto, ne gradi nisto i jivei na chujd grub ... az puk si mislja tse si njakakva murla ot mladost ili drugite kvartali kojato jivee v zastlana s chergi garsoniera i se chudi zasto i e tolkova tup jivota i zasto drugite gradjat semeistva i tja se vlachi po mujete im ta dano dokopa nesto. haide chao i gledai ti da ne se razvedesh purva dokato ti tichas po sledvastija na koito jena mu ti izglejda po-stastliva otkolkoto si ti.



Тема Re: Вивичканови [re: viva]  
АвторMишoнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 16:30



и си простичка
за гарсониерката не позна
за чергите също
за чуждият мъж също
но сигурно и мъжлето ти е толкова простичко като теб, лошо няма обичайте се.Това че сама си внушаваш, че подписваики се до някого го правиш твой роб до гроб,говори за това и че си наивна.



Тема Re: Вивичканови [re: Mишoнчeтo]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 18:50



uf ja chupka s tupite si teorii i tupite si istorii. Kato imash kompleksi bjagai na psihiatur. Tuka ne sum pisala za robstvo a za vzaimen jivot i gradene na semeistvo.
A ti poneje si tolkova otvorena - njama nujda da mislish. Druj si tam kvartalnija muhlio koito ne znae kakvo da pravi mi ticha nasam natam i zamlukvai tse me draznish.



Тема няма нищо по просто от тованови [re: viva]  
АвторMишoнka (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 13:23



да ядосаш проста жена. А с теб е особено лесно. Установявам обаче , че в образованието си едва ли си достигнала по-нагоре от 8 клас. Погледни думите , който използваш, не можеш една теза да изложиш и да затитиш.А и най-здраво граденото се руши при приминаване на голямото торнато или пък силно земетресение. При граденото от теб обаче ще е необходихо просто жена като слаб вятър да погали твойчкият и той ще е далече от теб. Не показвай тази простотия пред него моля те. . Иначе ти се радвам простотията винаги ми е радвала.



Тема Re: няма нищо по просто от тованови [re: Mишoнka]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 10:38



koi za kakvo govori da njamash kompleksi che si prosta ...tvurde mnogo naturtvash na tova ... ne sum budi sigurna.
a ako "moichkija" mu se ticha podir mahlenskata fliorza da bjaga na men glupazi ne mi trjabvat - po tozi vupros dobre sme se razbrali s nego - 4 godini bjahme gadjeta, 3 jivjahme zaedno bez da sme jeneni i naskoro se ojenihme i nikoga ne sam imala nikakvi problemi s nego - zastoto ne e njakakav tupoglav idiot.
A ti me narichai prosta ili kakvoto i da e i se zanimavai s misli koi koga ste izpusne maja si ... mai ot tova te estrah - vednuj napravil go pak ste go napravi ( taka kaza moja muj kato mu razkazah tvoja sluchai :) kaza sega ti da vnimavash :)) izbivai si kompleksite i si gledai rabotata



Тема Вива, Виванови [re: viva]  
АвторMишинka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 22:47



бабе ме учила с проста жена не се спори...отказвам се...даже не умееш да влизаш в диалог..не знам с какво си го държала твоичкият толкова години..и се повтаряш...повтаряш...напълно безмислено...даже вече не ми е кеф да те ядосвам...щото си ми много лесна...10год ми син се ядосва по-трудно от теб...правя си заключение и че е и по-умен от теб.....много изпростява младото поколение...вината не е в теба страха да не изпуснеш мъжлето си прозира...дори в това, че сам себе си убеждаваш



Тема Re: Вива, Виванови [re: Mишинka]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 10:32



aide chupka stastlivke i badi vse taka umna i stastliva :)



Тема Re: Вива, Виванови [re: Mишинka]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 17:46



i oste nesto - moichkija mnogo se chudi kak moje da pises takiva gluposti za nego v internet ... mnogo e ochuden zasto si milish takiva nesta za nego ...
sasto kaza tse sas 10 godisen sin sigurno veche si dosta durta i ne trjabva da tichas po vsitski muje v kvartala i se chudi kak li sina ti vuzpriema tazi situazija?
Kak li se chuvstva s takava maika gorkoto dete, koeto kakto ti kazvash e mnogo umno ...



Тема Re: Тоестнови [re: MЪЖжжж]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано10.12.04 11:51



За конкретният случай си прав. Тоя номер със сядането и мисленето му е майката. Пък и миши изглежда че ще се оправи с благоверния. Интелигентна жена би трябвало да е придружена от интелигентен мъж. Сигурно, в края на краищата ще стигнат до тая твоя философия.
Обаче от любопитство искам да те питам нещо. Имаш ли готов план, какво ще правиш ако си отдругата страна? Ти, лично, какво би направил ако жена ти ти изневерява?



Тема Аааа Грийни!нови [re: Green light]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано10.12.04 23:55



Това не е задължително...даже не е и всеобща практика... "интелигентна жена придружена от интелигентен мъж".... По-скоро болшинството мъже се плашат от интелигентните жени / чети статистиките в ДИР-ника "Лайф...или както му викат на дясната част на страницата..".../ и тях ги рупат простаците дет не им пука дали връзката е адекватна. Но пък и на жените им омръзва да се мандат кат свободни електрони...
Е, не е моя теория...но съм склонен да се съглася щото имам и примери около мен../една мацка даже с 18 езика и ако не се лъжа първия арабско -намкъвси речник и красавец с 36 думи речник...ъ..забравих 12-те заучени фрази... /. А ма си се обичат. Зарежи я тая тема...ш` са пенционираме докат я обсъждаме...
По въпросОт....за износОт на магданозОт..
. Нямам готов план. И не мисля по таквизи въпиющи въпроси. Това означава да се съмнявам=измъчвам/терзая, фантазирам...в лошия вид на фантазирането, душа, обследвам,.../. А ако се следиме...ше се фанеме.... Тогава що требе да се измъчваме преди да се е случило с безкрайните страхове : а ми кво ш` прая кат стане...?!
По-голямо нещо от страха е самото очакване на страха.../да не говорим, че е и по-продължително../. А когато очакваш нещо лошо...всъщност и подсъзнателно си го викаш....
Виждал си жена ми /на сбирката в Лиляна Димитрова миналата година по туй време някъде..../-достатъчно основания имам да я ревнувам...ся..хубавица си е...пък и весела, купонджийка..А в същност тя ме ревнува. . Някъде след около 12 годишен брак жена ми почна да се целува мноо готино! До тогава все със стиснати зъби.... А аз много обичам да се целувам! Това ми е любимото, а също и прегръдката /да е седнала в мене и да съм я обгърнал като яке/. Е!? Дори и да е имало някой...ся кво?! Да му се сърдя ли?! Ми, че аз се ползвам от придобивките....
Аз за толкоз години не успях да я науча....Но пък и това ми беше сигнал, че може и да съм позарязал вниманието си към нея покрай грижи за хляба на семейството.../предполагам си видял резултата в раздела "деца" на уеб албума..:-)))/
Та сега сериозно. Говорили сме си с нея...все пак 17 години заедно...не е малко. И двамата сме на по 37/вече/. Тя си беше ревнива още от как се взехме. Сега поомекна....годинки... Но и нейните дума са "Добре де Саше...търсен мъж си...ми като ти се прави, направи го. Само гледай да е с някоя дето наистина си заслужава и...да не разбирам..".
Щото това по-боли...да те правят грубо на глупак. Ако го направят интелигентно, по всичките правила на изкуството..никой няма и да усети. А тоз глупак не стига, че няма добре осигурено алиби ами и го прави с някой дето определено не струва и така, че да разбере околията...
Не одобрявам изневярата, но я разбирам. Има достатъчно морфология и поведенчески модели живеещи в клетките ни от милион години насам...
Но ми хареса една фраза /не знам къде я прочетох../, която с 2 думи казва това дето го пиша в цял екран постинг:
"Горко му на този, дето самочувствието му се определя единствено от сексуалното поведение на партньора му!"


Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Ти пък, целувкинови [re: MЪЖжжж]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано11.12.04 09:48



Ми аз какво да кажа с две руси дечица, при чернокоси мама и татко?! Поне е постоянна Бейби. И двете лапета трябва да са от един. Освен това който и да е, се е справил без грешка.
Кефи ме твойта филосовия. И тая максима също. Записвам я сред любими цитати.



Тема Re: Ти пък, целувкинови [re: Green light]  
Авторgenetichka (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 21:18



rusi detza moje da se rodiat ot tamnokosi roditeli no obratnoto ne moje. tAKA che spokoino



Тема Рецисивен доминант...нови [re: genetichka]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано11.12.04 22:50



Бе той човека си го знае...ама така кат се майтапиме със сериозното става разговор. ..
А и поводи за наздравици възникват от нищото...
Наздраве Грийни!

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Рецисивен доминант...нови [re: MЪЖжжж]  
Авторgenetichka (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 21:34



ok.
az misleh che se samniava koeto moje da e mnogo nepriatno



Тема Миши,нови [re: Mиши]  
АвторEфиpнo (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 09:26



какво става с теб?

Аз не бих останала, но разбирам жени, които биха се примирили.
Въпрос на нагласа, характер, светоглед...

Има неща, които ни отличават от животните - любов, доверие и свети неща като - семейство. Ако друг гледа по различен начин към тези ценности, мога да го разбера, защо не е много важно, че някой му скимнало между другото да спи с някого.
Как ли щеше да се почувства той, ако на тебе ей така ти щукне да се опиянчиш и защо да не, голяма работа, да се прескочите с колегата като бездомни кучета на някой ъгъл...а любимият ти в този момент е с бебето у дома и се притеснява за живота ти в 4:30 и е достатъчно деликатен за пред 'колегите' да не те изложи като ревнивец с обаждания...

Стискам ти палци и те подкрепям, каквото и да решиш.



Тема И какво стана по нататък?нови [re: Mиши]  
АвторCняr (Нерегистриран)
Публикувано21.12.04 08:08



Какво решение взв, Миши?



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано25.12.04 08:21



Дано да му се е случило тва, дет си го мисли жена му, а не майка му.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: дaни]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано26.12.04 07:53



To4no taka.



Тема Re: Ако мъжът ви закъснеенови [re: Mиши]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано27.12.04 10:04



Ако закъснее или не се прибере ,не бих се учудила,въпреки ,че моя мъж не пие.Нооо ако се прибере тогава много се чудя няма ли някаква работа та ми се пречка в къщи!

Редактирано от Deluxe на 27.12.04 10:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.