Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:33 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Известни семейни проблеми... (2)нови  
АвторПoчти нa 4 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 12:39



Здравейте клубарки и клубари,

ето малко обновяване на информацията. Надявам се никого да не съм ядосал с моето дълго мълчание.

Преди всичко искам да благодаря на всички които пуснаха мнение по тази тема. И в сънищата си не съм се надявал, че този въпрос може да вълнува така толкова много хора и съм безкрайно радостен, че проблема попадна при правилните хора и получи правилното тълкуване и разяснение! Още веднъж МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.

Искам да се извиня, че пускам нов постинг, макар и на същата тема, просто старият постинг е вече прекалено голям за моята интернет-връзка и не мога да го отворя както трябва.

Бих систематизирал отговорите Ви и мненията Ви в следните групи (моля да не ми се сърдите ако не назовавам имена, просто не бих желал да пропусна някое име и после да ме обвинят в игнориране на мнения, доколкото моята интернет-връзка позволи, изчетох всички мнения и ги обмислих подробно):
- Конструктивно-пасивни, включващи различни съвети относно това как да покажа на жена ми колко много я обичам, как да и осигуря свободно време и разнообразие в ежедневието и.
- Конструктивно-агресивни, включващи рачлични съвети как да я накарам (подтикна, едва ли не със сила да и покажа правият път) да излезе от това и състояние.
- Деструктивни, включващи съвети как аз да заявя собственото си Аз и на принципа "И аз съм човек" да и кажа сама да се оправя с нещата, аз си върша своята работа и очаквам затова подобаващо отношения и от нея.

Често в мненията се засичаха тези групи и ми беше трудно да чета "между редовете". Аз постъпих така както прецених за най-добре, и след като взех предвид Вашите мнения и съвети. Доколко съм успял ще покаже времето.

***

Започнах с това, че се опитвах да овладявам собственият си гняв, обида и разочарование, когато вечер или сутрин назряваше поредният скандал у дома. Също така започнах внимателно и по малко да подхвърлям идеи за разнообразяване на ежедневието и. Оптивам се да създам колкото се може повече лични контакти за да може жена ми да има възможността да разговаря през деня с поне един човек, различен от предния ден. Първоначално жена ми посрещна много на нож идеята за работа на половин ден в която парите които би взимала, биха отивали изцяло за детегледачка. След ден-два обаче като че ли прие идеята... Почна обаче да ме гледа малко подозрително заради моите опити открито да избягвам "схватките" у дома и да и доставя повече разнообразие. Трябва да добавя, че бях започнал и аз да и отказвам интимности, просто исках малко равноправие в тези взаимоотношения и не желаех повече да бъда "мъж на поискване". Една от първите и реакции беше от вида "ти какво сега? да не си си хванал някоя та да ми се държиш така?"

***

Риторичен въпрос: Защо първата и мисъл е че аз и изневерявам? Защо първата и мисъл не е че аз се оптивам свръхсили да променя статуквото и да и помогна да излезе от това лошо положение. Както вече бях писал - искам да и помогна за да помогна така и на себе си. Донякъде и егоистично е това мислене, но пък ефекта при успех би бил невероятен и толкова радостен - едно щастливо семейство...! Дай Боже всекиму да има щастливо семейство. Аз все още се боря за моето.

***

На нейният въпрос за изневярата моят отговор беше: "А трябва ли да си намеря някоя?". Повече този въпрос не беше повдиган. Забеляза се обаче промяна в нашите взаимоотношения. Скандалите някак си се разредиха. Благодарение на взаимните ни усилия за оказа че имаме за месец Ноември един доста запълнен календар - гости, излизания навън, жена ми можа да си уреди, заедно с една нейна позната, един път седмично посещение на воден фитнес с гледане на малки деца. Започване на работа все още не е възможно заради липсата на човек на който бихме могли да оставим детето, но сега се надяваме поне за съботата и неделята нещо да може да се уреди - аз ще оставам с детето у дома а тя ще може да работи нещо.

Тук искам да вмъкна няколко думи относно съветите на онези клубарки и клубари, които ме съветват да си намерим AuPair-момиче за гледане на детето. Пак ще напиша, професията Детегледачка тука е много високоплатена и само много добре осигурени семейства могат да си го позволят. На детегледачката се заплаща според доходите на семейството и аз не съм толкова доходоносен, че да мога да платя и на детегледачката. Този вариант отпада при всички случаи, поне докато жена ми не успее да си намери работа и да намерим човек, който поне 1-2 месеца да гледа детето, докато заплатата на работещата майка влезе в оборот в семейният бюджет. А такъв човек все още не сме намерили.

***

За последно забелязах, че жена ми също се опитва да подтиска желанието си за избухване когато нещо се спречкаме по някоя тема. Мисля да продължа в същият дух - бавно и внимателно да подготвям идеи и да се опитвам аз да ги пускам в действие, докато тя започне сама да е генератор на такива идеи и сама бъде в състояние да ги задвижва. Честно казано досега точно това съм се опитвал да правя, но все нещо не се получаваше. А пък сега какво по-различно правя, че да потръгват така нещата?!

***

Благодаря Ви за вниманието, за прочитането на дългите ми постинги и за помощта която ми оказвате.

Почти на 4.



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: Пoчти нa 4]  
АвторMaika v chujbina (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 19:41



bravo pich, s tvoita pomosht jena ti postepenno shte si stapi na krakata
uspeh!!!!



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: Пoчти нa 4]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано11.11.04 22:13



Относно втората част - че те подозира, че й изневеряваш. Възможно е да си мисли, че ти по цял ден се срещаш с интересни хора (жени) и че общуваш с тях, а тя стои вкъщи затворена и затъпява. Под общуваш нямам предвид изневеряваш. Не й се сърди, посто човек, като е затворен вкъщи си мисли какво ли не.
Малко ме е срам, но аз съм си мислила така навремето. Като почнах работа, видях какъв "купон" е-извънредна работа, натоварване...
Да кажа пак, че изхождам от собствените си разсъждения, когато съм била поставена в подобна ситуация навремето (но аз нямах дете).
Желая ви успех в брака!




Тема Успехнови [re: Пoчти нa 4]  
Автор MЪЖжжж (съвсемобикновен)
Публикувано11.11.04 22:24



приятелю! За мен е важно, че се опитваш.

Я ЯК, изстребитель. Мотор мой звенит. Небо моя обитель..


Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: Пoчти нa 4]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано12.11.04 07:23



Ти си златен мъж!

Но само искам да те попитам (съвсем конструктивно и съвсем сериозно):

Защо се напъваш сам да решаваш проблема?
Защо не включи жена ти в тази тема?
Не виждам да е казано нещо от твоя страна, което може да я нарани.
А казаното от другите само може да я подтикне да се стегне и тя.

Никой не ви знае точно положението, но все си мисля, че интелигентна както я описваш (ето, и тя взела да полага опити) ще е много на място да прочете тука и да види: че нямаш друга и че с всички сили се опитваш да подобриш брака ви!

Успех ти желая и аз!



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: oтвopeнa]  
Автор Pipe ()
Публикувано12.11.04 10:27



Много обижда факта, 4е партньора ти обсъжда семеини проблеми иzвън семеиството. По_ добре да не 4ете.



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: Пoчти нa 4]  
Автор Pipe ()
Публикувано12.11.04 10:28



Супер си
Всяко на4ало е трудно, но си на прав път.



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: Pipe]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано12.11.04 11:28



Аз не гледам от негативната страна, че било обидно. Все пак това е анонимен форум, така че едва ли не този довод отпада. Освен това, погледни какво е писала Мама Мърморана в първата тема: по-добре ще бъде и тя да е в течение на нещата, отколкото да научи впоследствие, когато вече може и да не може да направи нищо по въпроса.

Аз гледам от положителната страна, и, освен доводите, които съм изтъкнала, ако той я включи в дискусията, ще покаже и допълнително уважение към нея. Все пак ще е доста полезно да се видят нещата и от нейна страна.

Не за нас само, а най-вече за него. Току-виж открил правилния ключ за бараката! Защото той не е у нас, а у тях ДВАМАТА!



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2)нови [re: oтвopeнa]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано12.11.04 11:58



това си зависи от човека как ще реагира. така че това автора трябва да си прецени, той си познава жената.
аз за себе си мога да кажа, че ако тогава моя мъж беше направил нещо подобно, щях да искам да знам. по няколко причини. щях да знам, че търси решение, че иска да го намери и се опитва.
също така, можеше да ми е полезно да видя такива мнения.
но ... моето е вече минало. важното е че човека е почнал нещо и има промяна.
дано всичко там се оправи.



Тема Re: Известни семейни проблеми... (2) [re: Пoчти нa 4]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 12:03



Многосе радвам за вас! Все така да си помагате в трудни етапи, сега ти на нея, а после пък тя...Направил си каквото може сега, дано да последва съответен жест от нейна страна А за ревността не се тревожи излишно, характерна е за всички нас, хората, когато сме неуверени в себе си и тогава се "заразяваме" и най-често нараняваме най-близия си. Надявам се "мухите" в главата на жена ти да излетят и да се върнат "пеперудите" (страстта й към теб)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.