Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема проблемите в службата и семействотонови  
Авторpink (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 11:58



привет на всички,
моля да дадете съвет по един проблем. Напоследък имаме много работа и проблеми в службата и един ненормален гаден отровно злобен колега... Наи-големия проблем е че без да искам пренасям напрежението и нервите в къщи, всяка вечер съм много уморена и изнервена при което почти всяка вечер завършва с ужасни скандали или разправии без никаъв смисъл ... което успявам да осъзная чак на сутринта в по-бодро састояние.
Как успявате да не споделяате служебните проблеми в къщти и да не пренасяте напрежението от работното място?
Единствено решение ли е да напусна работа и да я заменя с по-лека работа?
Има ли друго решение на проблема?
Благодаря ви



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: pink]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано22.10.04 13:16



Ти да не работиш в моята фирма? Чумата да ги тръшне всички ненормални, гадни, отровно злобни колеги (респ. колежки)... Ами ще ги пренасяш нервите в къщи, жив човек си, не супермен. Но това не може да продължава до безкрай, ще ти избият чивиите, от собствен опит го казвам. Тогава или в къщи ще се хванете гуша за гуша, или ще стиснеш за гръцмуля въпросния злобар, което естествено е по-добре, но той пък може да те съди, а това е кофти. Сега, начини за въздействие има, въпросът е тоз индивид защо злобее - конкретно срещу теб ли, такъв ли си е по принцип или за нещо се бори (шефски пост например). Конкретно по струпването на много работа и проблеми на фирмата нищо не можеш да направиш, това като гледам е масово явление в последните години, но от такива люде трябва да се пазиш, направо ти изсмукват жизнените сили.


When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Пренасям ги, но не таканови [re: pink]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано22.10.04 14:23



Мрънкам си на човека до мен, оплаквам се, разказвам му и той ме успокоява. След това нямам причина да се карам с него.



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: wild (lady)]  
Авторpink (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 14:39



той иска увеличение на заплатата (което идва с повишение в длъжност) като ходи сам по всички сабрания за проекти, крие всичката информация и не прави нищо докато в последния момент преди края на срока отива във ваканция и началника ми дава аз да довърша нещата, без да провери че нищо не е свършено или че всичко е оплескано и че не съм била информирана текущо по проекта. Накрая идиота се връща когато работата е свършена с много усилия и нерви и оставане до посред нощ и започва да говори за проекта си, и да иска повишение защото проекта е готов и неговото име стои на протоколите от сабранията.
Говорих с началника тои говори с него но промяна в поведението няма а на друг проект не можело да ме премести защото кои щял да работи по тоя??? и когато работата е свършена добре и всичко работи на кои му пука zа моите проблеми????



Тема Re: Пренасям ги, но не таканови [re: Идиoтчe]  
Авторpink (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 14:42



аз не само мрънкам а съм и много изнервена непрестанно



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: pink]  
Автор Pocu (регистрирана)
Публикувано22.10.04 16:39



Вие оперативки в службата не правите ли? Там всичко лъсва.

Ми, отиваш при шефа си, щом ти даде проекта "за довършване" и почваш да го питаш за разни елементарни неща. По 5-6 пъти на ден. Да се убеди сам, че започваш от нулата.

Успоредно с това поставяш колегата на тясно - начин ти ще измислиш.

Като не стане, много важно.
Айде пък сега, това да не е единственото работно място?! Да си разбиваш нервите и семейството за глупости.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: Pocu]  
Авторpink (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 16:56



шефа много добре вижда какво става, но не му се разправя, нали в краина сметка нестата работят - ного това го интересува - проекта да върви без да се разправя с глупости



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: pink]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 14:40



според мен не трябва проблемите в службата да се пренасят в къщти но не всеки може да се справи. аз например не мога. когато нйакои в работата ти деиства зиал ден на психиката и това дни наред , как да се дъпжиш вечер сякаш нищо не е било ?



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: pink]  
Автор PPP (една)
Публикувано25.10.04 15:34



Пак говори с началника!
А като дойде края на следващия проект, ти си вземи отпуска. Изпревари го тоя "умник", пък да си сърба попарата. То всеки си намира майстора един ден, ама защо трябва семейството ти да страда?
А междувременно поогледай се за друга работа!

А що се отнася до ситуацията в къщи, един подробен и откровен разговор с искане на прошка оправя нещата. Важното е да има ДИАЛОГ! Иначе няма разбиране.



Тема Re: проблемите в службата и семействотонови [re: pink]  
Автор divinora (nepoznata)
Публикувано26.10.04 21:31



Точно така, РРР е права, а ти действително не си хаби нервите - знам че е лесно да се каже, но в момента в който и ти изиграеш някой достойно мръсен номер на колегата си ще видиш че ще се почувстваш по-добре. Нали знаеш, каквото повикало такова се обадило




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.