Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Брачното свидетелствонови  
Автор Ecнaф (новак)
Публикувано05.09.04 21:06



(или както там се нарича) - някога изобщо потрябвало ли ви е като документ?



Тема Re: Брачното свидетелствонови [re: Ecнaф]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано05.09.04 21:07



не
но знам, че трябва при развод :)



Тема Re: Брачното свидетелствонови [re: Ecнaф]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано05.09.04 21:19



Да, първото при смяна на фамилното име и развода, второто за визи, паспорт и смяна на фамилното име .... и за улеснение на англоговорящите с произношението му.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Уточнениянови [re: Dragoness]  
Автор Ecнaф (новак)
Публикувано05.09.04 22:29



Това са само усложненията от последствията бе - зачудих се, ако не си имала тая тапия, щеше ли да ти потрябва за фамилно име, за визи и за паспорт?
Т.е. по-скоро ми е интересно дали само усложнения създава това. Или има някаква законова необходимост.
В "Родители и деца" стана дума евентуално при наследяване, но дори и за това май не трябва. Та, аджиба, кажете някакво разумно, изисквано от закона приложение на този документ... /щото ако няма, плащаме залудо такси и пр./

ПП: Аз съм го виждал 2 пъти в живота си, не знам в кой шкаф се намира и как точно се казва (удостоверение, акт ли беше...). Първият път беше, когато го взех; вторият - през 2000 г., когато вадихме новите самоличности.

Редактирано от Ecнaф на 05.09.04 22:31.



Тема Re: Брачното свидетелствонови [re: Ecнaф]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано05.09.04 22:29



Само при развода.

"Силата на духа е за предпочитане пред красотата на сълзите" /Еврипид/


Тема Re: Уточнениянови [re: Ecнaф]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано05.09.04 23:02



Честно казано направи живота по-лек при втория брак... на мен хич не ми се женеше 30 часа след получаването на решението за развод, но се наложи, а и мъжа ми се кефи, че е "женен" на хартия.
Сега се сетих и за друго предимство - здравна застраховка, банкова с-ка....застраховка живот, наследство....(да чукам на дърво да не се налага).

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Уточнениянови [re: Ecнaф]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано06.09.04 09:35



В Швейцария брачното свидетелство е т.нар. "семейна книжка".
Удобна е именно, ако за цялото семейство се вади виза за някъде, понеже в нея са описани всички членове на семейството или при регистрация в новата община, при смяна на жилище.
На мен брачното свидетелство ми помогна при легализиране на всичко тук пред властите и в посолството в България.

Поздрави,
Шеданс.

* Life is everything that happens to you, while you plan life *


Тема Re: Брачното свидетелствонови [re: Ecнaф]  
Автор vache (новак)
Публикувано06.09.04 10:09



Питай направо

"С какво ви улесни притежаването на брачно свидетелство?"



Тема Re: Уточнениянови [re: Ecнaф]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано06.09.04 10:42



Хм, постингът ти ми да де храна за размисъл - къде ли съм зафичила нашето "брачно свидетелство" ?
А иначе, мисля, че официалното наименование на хартийката беше акт за граждански брак



Тема Re: Брачното свидетелство - много хубав документ [re: Ecнaф]  
Автор dma (irq)
Публикувано06.09.04 15:45



Ех няма да забравя, като подписахме и ни връчиха 6 екземпляра на брачното свидетелство, придружени с една прекрасна "семейна книжка" (не, не е гид на младоженците ). Та взимайки тези 6 безценни листчета, отделих едно и на следващия ден се запътих с бодра крачка към Министерството на правосъдието - сервис на чужденците. Отидох там, погледнах им наглите физиономии, върчих им удостоверението и с мазна усмивка зачаках визата си - малката лепяща се в паспорта хартийка, която онези гадини бранеха със зъби и нокти от мен .

Да, определено ми трябваше таз хартишка, ама не мисля, че ако живеех в България, щеше да ми е от много голяма полза.

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.