Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Питане към съпругитенови  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано01.09.04 16:52



По повод един разговор, който водих вчера, ми стана много интересно колко от съпругите готвят всяка вечер.
Ако например работите по около 10 часа на ден и живеете далече от работното място, демек много път, колко често имате желание за готвене.
И ако не е много често, как решавате проблема с изхранването?
Също така ми се ще да ви питам колко време ви отнема готвенето, за сметка на кое занимание го правите, всеки път ли с желание или често по задължение... Също и дали готвите от след сватбата или от преди това
Ами... вие сте

Нали не нахълтваш грубо, с трясък
в тоалетната на самолета,
когато свети надписа "Заето"?


Тема Re: Питане към съпругитенови [re: arc-en-ciel]  
Автор Grami ()
Публикувано01.09.04 17:01



Ами аз не готвя всяка вечер. Имам някакви периоди в които готвя редовнор н окато цяло майка ми спасява положенето - те с баща ми живеят съвсем близо до нас, та поне за детето имам сготвено. Не ми е много ясно тя как успява, защото работи здраво и се прибира по-късно и от мен, но шапка и свалям!
Аз готвех преди сватбата , но пак не много редовно....
ми не обичам много да готвя бе, какво да правя. Лошото е ,че колкото и грозно да звучи, готвя много вкусно и понякога се ядосвам че не ми се готви...ма това е
Абе объркано стана но ние сме фенове на китайската храна , малката пък да не говорим, та така се прехранваме



Тема Re: Питане към съпругитенови [re: arc-en-ciel]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано01.09.04 17:09



Готвя веднъж седмично. Иначе всеки ден правя салата. Ядем салати. Два дни сготвената манджа. Два-три дни плюс салатата- меса и салати от Билла. Готвенето ми отнема 1-2 часа и не мога да кажа за сметка на какво. Желание за готвене имам главно в неделя, защото съм си отпочинала и тогава ми се готви. Понякога в събота правя и разни глезотии. От след сватбата готвя. Първите пет години готвех почти всеки ден, но сега вече децата порастнаха и през деня се хранят в училище, а и вече не си падат много по манджи.
Пък и като сготвя всички се натъпкваме и само качваме килограмите, пък и без това няма слаботелесни в къщи.



Тема Re: Питане към съпругитенови [re: arc-en-ciel]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.09.04 17:24



Готвене веднъж седмично ми се струва напълно нормално
Който иска говено по-често - да готви
Максимумът ми е 2 пъти седмично, но рядко се случва. Е, предполагам че един ден като имаме деца ще трябва повече да се старая, но засега не се налага
Едно време в началото имах ентусиазъм някакъв и готвех по-често и повече. Ами толкова храна изхвърляхме недоядена, че чак ме е срам да си призная. Просто не сме по яденето.
А, забравих да допълня - определено преди сватбата си давах повече зор. Който се е минал - минал!

Редактирано от Kitten на 01.09.04 17:26.



Тема Re: Питане към съпругитенови [re: Kitten]  
Автор ббб (щастлива)
Публикувано01.09.04 17:33



Обичам да готвя и го правя всеки ден, даже почивните дни готвя по 2 пъти, като не броим закуската. Е ако остане от манджата няма лошо, но готвенето не ми тежи, пък и ми е по-вкусна прясно сготвената манджичка
Иначе готвя от ученичка, просто обичам да се мотая в кухнята::)))



Тема Re: Питане към съпругитенови [re: ббб]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано01.09.04 17:42



Е, всички знаем, че ти си мечта съпруга!
Добре, че не са повече като теб, че ние мързеливките щяхме да си кукуваме сами



Тема Re: Питане към съпругитенови [re: arc-en-ciel]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 18:43



С трима мъже в къщи няма как да не готвя всеки ден. И като съм била наивна в първите дни след сватбата да поемам напълно това задължение и редица други... От другата страна ми казваха "аз не разбира... това", а пък аз, която едни картофки не можех да изпържа без изгаряне (уф, колко мразех пържено), съм била болна от амбиция да се доказвам като готвачка, домакиня и т.н. Е, доказах се, имам си "почитатели" на вкусно хапване, каквото човек сам си направи, никой не може да му го причини. Добре, че по-малкия син от време на време има желание и го оставям напълно сам (11 1/2 г.) за някоя супичка (има оригинална застройка), таратор, салати, гювечета, нещо с яйца, хем-енд-екс, картофки във фритюрника, палачинки. А как сервира,ммм Е, после в кухнята е урожай Готвя по задължение, отнема ми поне час, за сметка на личното ми време "и аз съм човек", обикновено го комбинирам с нещо приятно, танцувам, чета, гледам ТВ, радио, за да преживея загубата на време по-лесно... Обичам да готвя за празници или поне след ден пауза... Често се "измъквам" с аламинути, суфлета в микровълновата, спагети, оризови, полуфабрикати от супера или китайския, поръчвам 2 кг готова пица веднъж-два пъти в месеца или си разделям готвенето за няколко дни, един ден омесвам тесто за следващите дни домашна пица, мекички, или сварям боб, който веднъж е яхния с наденица, а следващият ден с яйца на фурна или с лютеница и праз лук на гранитура, или омесвам кайма с подправки, част от която е за шницели пане, на следващия ден кюфтенца по цариградски с пюре или принцеси сандвичи, или сварявам специален доматен сос веднъж за спагети, а на другия ден за пици или лазаня (с готови кори от супера), правя много салати пресни и тези комбинирани с сутляш или ориз и рибни ролца, маслини, доматчета и т.н., кубчета кашкавал, шунка, поляти с майонезени сосове, задължително ползвам техн. улеснения робот, миксер, фритюрник.



Тема ОЖЕНИ СЕ ЗА МЕН!нови [re: Жeни]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано01.09.04 18:48



Ще си подхождаме. Аз пък много обичам да ям.



Тема само към съпругите ли? :))) [re: arc-en-ciel]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано01.09.04 20:47



Оки, като съпруга готвех 2 пъти седмично, предимно вечер след 11 часа (т.е. като се прибера от работа и се изкъпя). През останалото време готвеше свекърва ми, че 3-ма мъже в къщата как се изхранват... (аз вечно "отслабвах", че нейните манджи не ми бяха по вкуса и хапвах колкото да не я обидя).

Като прясно разведена пак готвех 2 пъти седмично, но част от храната замразявах във фризера (първата покупка след печката ). Така винаги си имах меню по избор, почти като в ресторант :))) И спасение за късно прибиране или неочаквано мъжко посещение в малките часове :)

Сега (не знам как се води, може би безбрачно съжителство :)) пак готвя 2-3 пъти седмично, през останалото време готвят гаджето или съквартиранта ни. Т.е. те се учат да готвят и са много усърдни ученици . Но поне "манджи" от сорта на пържени картофи, печена наденица и картофено пюре не ми се налага да правя :))

Глезотии от сорта на палачинки или пържени филийки на закуска - в почивните дни, когато гладните мъже се увеличават с още един :)
И без това покрай това готвене много ми страда фигурата... е не мога да готвя без да опитвам, а и си харесвам манджите :)


Редактирано от Hell на 01.09.04 20:48.



Тема Re: Питане към съпругите [re: arc-en-ciel]  
Автор dma (irq)
Публикувано01.09.04 21:07



Аз изобщо не обичам да готвя. Преди сватбата живеехме при родителското тяло на съпруга и свекъра готвеше. Той много се радва да готви и го прави хубаво, та две години ядох на поразия - никакви проблеми с две думи. После се оженихме и се преместихме да живеем сами. Амиии няколко месеца на сандвичи от Макдоналдс и Куик, гарнирани с пици, правят чудеса. Научих се да готвя и колкото и да ми е неприятно го правя почти всеки ден. Аз обаче, както и всички останали, си имам трикове - използвам предварително сварени боб, леща, грах и т.н. основни храни, слагам месото за 20 мин в печка под налягане и така за 1/2 час съм сготвила с всички такъми (салати, основни ястия).

Мога да ти кажа, че дори да съм свела до половин час готвенето, адски много ми тежи . Не мога да понасям да ми мирише на готвено, мразя да се пържа на топлината на котлоните и фурната и на всичкото отгоре, масата време съм сама в кухнята в компанията на кучето.

Колкото и да е неприятно трябва да се прави, защото инъче започват гастрични проблеми в малобройното ни семейство .

There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.