Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До синът ми  
Автор izi (минаващ)
Публикувано04.08.04 12:07



Сине мой!

Две жени сме в твоя живот.
Аз съм тази която ти го даде.
Тя е тази на която ти го подари.
Тя ,с детенце те дари.
Не те деля с нея
При нея остани ,
но майка си
ПОМНИ!



Тема Re: До синът минови [re: izi]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано04.08.04 16:23



Това пък какъв смисъл има? Децата винаги обичат майките си, ако те са били добри майки. И не майките дават живот на децата си, а по-скоро децата осмислят техния живот.
Да не говорим за това, че той не и е подарил живота си, а просто иска да го живее с нея, така както и тя не му е подарила своя живот, а иска да живее с него.
И въобще, това стихотворение може да бъде озаглавено "Вопълът на наранената свекърва".

Редактирано от Идиoтчe на 04.08.04 16:54.



Тема Re: До синът минови [re: Идиoтчe]  
АвторEcтpeлa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 10:44



И аз така го възприемам.... Изглежда наистина наранена...



Тема Re: До синът минови [re: Ecтpeлa]  
Автор Ghosn (непознат)
Публикувано12.08.04 11:20



Странно ми е, как свекървите възприемат че снахите им все едно крадат синовете им. Никой никога не може да открадне детето ви по този начин, тук важи в пълен смисъл, кой каквото си направи за себе си го прави. Синът ви ви обича както преди, просто вече изпитва и любов към друго същество. Какво лошо има в това!!! Какво като не мога да готвя, или понякога е разхвърляно вкъщи (чисто, но разхвърляно)? За сметка на това дарявам синът й с цялата си обич, справяме се перфектно двамата, и сме най-щасливата двойка, която съм виждала от 2 години на сам (да не споменавам наистина феноменалните ми умения да гладя, да работя с пералня, и миялна машина. Е, да, той живее с мен, не с нея, но тя вижда положителното в това, и се наслаждава 100% на моментите, когато сме заедно, и всичко това за да ви кажа: наслаждавайте се на моментите, когато сте с вашите любими, деца, приятели и приятни хора около вас, защото ще има момент когато няма да сте заедно, и тогава трява да ви крепят хубавите изживявания и любовта от разстояние. Това помага повече от чуството за нараненост или неосъществени хубани моменти.



Тема мислите на една свекърванови [re: izi]  
Авторзнaм ro тoвa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 12:02



сякаш моята свекърва го е писала...може ли аз да цитирам нейното "писание"от нашата свадба
"Няма нищо по голямо от майка видяла детето си щастливо"...да усещате тук и намек , че мен ме има...няма няма и досега....сега ще се пръсне от яд , че синчето и има и две деца за обичане и любовта за нея поразително намалява..да можеше даже ще го направи и бездетен ...е да ама не може...защото и мен и децата ни има...та така свекървички...обичайте синовете си какно трябва...защото обиновенно не го правите както трябва



Тема Re: мислите на една свекърванови [re: знaм ro тoвa]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано12.08.04 19:57



Ти пък се обиждаш, че не те е споменала. А на мен са ми направили добро като са ме "прибрали". Нищо, че живеехме в апартамента на родителите ми в началото. Ех, колко мога да разправям на тая тема. Всъщност съм почти сигурна и че Изи е даскалица (упс, учителка) по литература, дотолкова ми е познато.



Тема Re: мислите на една свекърванови [re: Идиoтчe]  
Авторзнaм cи (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 21:14



опс...за нея не знам ...ама моята е баш даскалица...и освен даскалица има и мислене на такава....особено като ми заговори на онзи чест източнобългарски иносказателно...с реч облечена в пословици и поговорки...тик -казвам ти дъще сещай се снахо...даже си мисля че ако можеше би родила и децата на синът си...сакън друга жена да го не докосваей че дълга тема се отвори



Тема Re: мислите на една свекърванови [re: знaм cи]  
Автор izi (член)
Публикувано13.08.04 13:10



Нека ви кажа ,че не съм даскалица:)станах свекърва скоро и щом се появи малкото ми внуче преди месец нещата загрубяха.Отношенията между млади и стари винаги са проблем за двете семейства когато живеят заедно.Аз се чувствам млада и съм много ,ама много жизнена.Давам всичко от себе си за да съм в помощ на младите ,да ,ама не!Те не приемат помоща ми така .
И тогава -майната им!
Дистанцирах се и гледам сейр.
Боли ме за тях .Но се опитвам да стоя на страна и да не ПРЕЧА!
Що се отнася до синът ми !
Това което написах е много лично .Възпитах синът си да е състрадателен ,отговорен ,любезен ,добър .Да не отговаря на лошото с лошо .Да е търпелив и да не търси възмездие.Сега бера плодовете.
Чувам как му се крещи и е- ония.Чувам и виждам как се превръща в подлога и източник на недоволство и повярваите ,че много ме боли.
Чудя се къде сбърках?
Ако синът ме приличаше по характер на баща си отодавна да е разбил устата на тази която няма елементарно домашно възпитание .На тази която 8 години живее с него и не знае как да се обърне към нас.
Какво ми остава освен да стоя тихо и да мълча.
Моята свекърва ,която беше прекрасен човек казваше-Най добрата свекърва е тази която няма език.
И аз съм точно такава.



Тема О.К.нови [re: izi]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано13.08.04 13:40



Не познах значи за професията, ама наистина много ми напомни. Та, значи, не виждам защо живеете заедно. По-голяма грешка от тази няма. 21 век сме. Колкото и да си жизнена и с младежко мислене, нещата се развиват толкова бързо, че конфликт между поколенията няма начин да няма. При това положение просто хората трябва да живеят отделно, каквото и да струва това. Няма нужда да даваш всичко от себе си, това досажда. Давай това, което ти поискат, ако ти се дава, а ако не ти се дава, просто не го давай.
И какво значи "гледам им сеира". Щом те се чувстват добре така, защо ти трябва да даваш оценки за това как живеят. Е, не познавам снаха ти. Може и да е супер проста, ама синът ти такава си я е харесал. Щом той я харесва, каква работа имаш ти да им оправяш отношенията?
Може и да ти е жал за сина ти, но щом той не прави нищо, за да промени нещата, значи не го дразнят толкова. А откъде знаеш, че нямат някакви противоречия, за които ти изобщо да не си в час и снаха ти да има пълното право да не е доволна? А дали и нейната майка не мисли- откъде се натресе дъщеря ми на тоя?
Накратко- остави ги да живеят, както искат, без да им се месиш. Ако по някакъв начин са зависими от теб, просто им кажи да се оправят вече сами. Това е. Всичкото това го пиша не за да се заяждам (макар че и това го има), а защото толкова мои приятели си развалиха отношенията или се разведоха заради родителски вмешателства, че ми се ще най-после да станем малко по-цивилизовани в това отношение.



Тема Re: О.К. [re: Идиoтчe]  
Автор izi (член)
Публикувано13.08.04 15:10



Много ми харесва никчето ти !Даже се замислих да си лепна и аз едно -Свекърва идиотка:)))Смея се от сърце.....!
Споделям твоето мнение напълно.Оставила съм новото семейство на самотек.Дистанцирала съм се изцяло .Не бих искала да живеят с мен ,но това е тяхно решение ,не мое.
Сигурна съм ,че и те не желаят този съвместен начин на живот ,но финансово са притеснени и не могат да си позволят квартира .А аз не съм в състояние да им купя апартамент или къща .То и тото пусках ,но не успях да цакна шестицата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.