Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Предбрачните договори  
Автор road_runner (Panteley)
Публикувано01.07.04 12:44



Моето мнение за предбрачните договори е, че ако двама души наистина се обичат и си вярват, то какъв е смисъла от подобно деление на "мое" и "твое"!Въпреки, че хората се променят и не се знае чудната принцеса дали няма да се превърне в грозната жаба!



Тема Re: Предбрачните договоринови [re: road_runner]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 13:06



Ако толкова много се обичат, едва ли точно разделението на "мое" и "твое" ще промени с нещо отношенията им. По-скоро предбрачният договор е вид застраховка. Имай предвид, че в общия случай отношенията на хората, когато сключват брак, са много по-различни от отношенията им по време на развод.
Аз харесвам идеята за предбрачен договор - добре подготвен предбрачен договор дава сигурност и на двете страни :)



Тема Само дето...нови [re: 123]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано01.07.04 22:04



евентуален предбрачен договор би бил нищожен в България /демек неможе да произведе действие/, ама говорете си - нема лошо



Тема Защо мислиш така? [re: lsa27]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано02.07.04 10:38



Ако не се лъжа, още миналата година се говореше в България за узаконяването на предбрачния договор. И ако нещата не са се зациклили, съвсем си е законно сключването на такъв договор и има правни последици от това.

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: Защо мислиш така? [re: Pocu]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано02.07.04 11:24



Мисля така, защото съм адвокат. А че се говори - говори се какво ли не, но за сега нещата са такива, за по-нататък може и други да станат



Тема Ми, начи [re: lsa27]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано02.07.04 12:19



ще поживеем и ще видим

Ако не Ви отговарям, погледнете



Тема Re: Защо мислиш така? [re: lsa27]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 12:26



Аз останах с убеждението, че тук обсъждаме самата идея за предбрачен договор (или по-точно: нормално ли е двама души, които се обичат, да делят на "мое" и "твое"...)
Иначе си абсолютно права, че предбрачните договори все още нямат никаква стойност в Бг :)



Тема Re: Защо мислиш така? [re: 123]  
Автор з-aйko (с розови очи)
Публикувано02.07.04 15:58



Ако двама души наистина се обичат, няма да мислят за времето, когато няма да се обичат... ми се струва
Пък може и такива хора да се намират, но тяхната любов дали е истинска? ;)



Тема Re: Защо мислиш така? [re: з-aйko]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 16:55



Сключването на предбрачен договор (там, където такива договори се зачитат) е просто една разумна постъпка. Никой не е казал, че като се сключи такъв договор, задължително ще се стигне до развод. За мен това е аналогично на застраховането на автомобил - аз когато си сключвам договора с някоя застрахователна компания, не го правя защото знам, че ще катастрофирам, а за да имам някаква сигурност в случай че това стане.
Никой не може да предвиди колко дълго ще продължи един брак - това зависи от много фактори. Но всеки може да помисли и за евентуалния край... така, според мен, си спестява много нерви в случай, че се стигне до развод. И такъв договор по никакъв начин не е израз на неистинка любов.. или лошо отношение към партньора/ката.



Тема А какво значинови [re: з-aйko]  
Автор Pocu (wild poppy)
Публикувано02.07.04 17:26



истинска любов?
И защо мислиш, че за да се оженят двама влюбени, любовта е достатъчна?
Според мен, в идеалния вариант, тя е необходимо, но не и достатъчно условие.

Ако не Ви отговарям, погледнете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.