Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пак за миялните, ако някой знаенови  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано13.05.04 13:10



Случайно някой да знае марка и модел миялна машина, която да е широка по-малко от 45 см? 40см например?
Защото сме толкова умнички, че когато си поръчвахме шкафовете предвидихме точното и място, отзад чакат ВиК изводите, ама пусто като сме забравили да добавим и дебелината на плоскостите на шкафовете и сега имаме 43 см. място



Тема Re: Пак за миялните, ако някой знае [re: 3te...ki]  
Автор Wildberry (плодче)
Публикувано13.05.04 15:24



Мисля, че няма с толкова малка ширина, не съм сигурна, но така мисля



Тема Re: Пак за миялните, ако някой знаенови [re: 3te...ki]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано13.05.04 16:49



има такива миялни с ширина 40 см - със сигурност, но дали внасят в Бг - ще трябва да ходите по магазините и да питате, а също и да потърсите из Интернет.
но, че има - има.



Тема Re: Пак за миялните, ако някой знаенови [re: 3te...ki]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано13.05.04 20:26



в Технополис, но като я гледам, освен за миене на чаши ... А и първият габарит ми мяза на височината, не на ширината. По-добре викнете пак майстора, прежалете се и го поправете (ако е в единия край ще е по-лесно, но ако е в средата между два шкафа, кръцвате вертикалната стена на единия, скъсявате всички възможни хоризонтални плоскости, закрепвате обратно вертикалната страна ... кво толкова. Прежалвате 30-40 лв, два дни чистене и готово ... После най-много шкафът да се срути, но нали ще си имате миялна пък! )

Agent of Change

Редактирано от Ecнaф на 13.05.04 20:29.



Тема Re: Пак за миялните, ако някой знаенови [re: Ecнaф]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано14.05.04 11:43



Уф, Еснаф, такъв дребосък не ща!
Искам я от високите, но по-тесният стандарт....
А това за корекцията на шкафовете само като го спомена на мъжа ми и му настръхва косата И съответно до ушите ми долите репликата "за к'во ли пък ни е миялна!" Той горкия за компютри може да харчи безумно много пари всеки месец, ама ако е за нещо друго все гледа да го отложи, току виж съм забравила или пък съм се отказала вече от него (както между другото става в повечето случаи...)



Тема Къде ще намеришнови [re: 3te...ki]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано14.05.04 12:46



по-тесен стандарт. Като ги гледам, са или 45, или 60 см широки. Има и некфи Хайер 44 см, Сименс 56 см и тази Мидеа 57 см, но според мен стандартното си е 45 или 60. Ще го караш твоя да мие чиниите, за да кръцне от зор плота и тва е.

Само да кажа обаче, че преди да вземем съдомиялна, никога нямаше мръсни чинии в кухнята. Сега се натрупват. Сметките за ток - също. Ти избираш

Agent of Change


Тема Re: Пак за миялните, ако някой знаенови [re: 3te...ki]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано17.05.04 09:39



Нашата е Хайер - и при нас ширината беше решаваща - затова и направихме компромис с марката /което се оказа добро решение в последствие / но не мога да ит гарантирам че е под 43 см. При всички случай мери преди да купиш



Тема Re: Къде ще намеришнови [re: Ecнaф]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 14:12



Затова на третото предложение на мъж ми да ни обзаведе с миялна взех парите и купих ел.масажор - върши много по-полезна работа,докато четем, пред ТВ-то или компа ... Миялните са за малки домакинства с най-много едно дете, които са най-много веднъж на ден в кухнята, карат на полуфабрикати и не приемат много-много гости по всяко време на денонощието...



Тема Re: Защо мислиш така?нови [re: Жeни]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано18.05.04 23:29



Защо си мислиш че миялните не вършат работа? Напротив те са невероятно улеснение за смейството с две и повече деца, или пък от повече възрастни. У дома има вечно някой закусващ,обядващ,или пиещ кафе и всички заедно на вечеря. Значи ако не мия тава от яденето или по голяма тенджера си пускам миялната веднъж на два дни. Ако сме имали гости си я напълвам порядъчно и докато тя мие аз с кеф си гледам филмче. Всеки ден се готви у дома защото сме с малки деца така че тави, тенджери и куп чинии се ползват ежедневно, но по голям кеф от това няма.Никога не съм си и помисляла че ще си извадя толкова чисти и светещи съдовете а за тавите и тенджерите да не говорим.
А пък и толкова много чинии и тенджери едва ли ще можеш да измиеш със 17 литра вода.



Тема Re: Пак за миялните, ако някой знаенови [re: 3te...ki]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано18.05.04 23:32



Не съм чувала да има различни размери освен 45 и 60 см., но нещо ми се върти като спомен за нестандартни мебели за вграждане. Можеш да се поразровиш за такива из нета или да пообиколиш фирмите като Аристон или някои други от този вид.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.