Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Боядисване на яйцанови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 10:52



Здравейте ,ето ,че пак идва Великден. Предполагам,че повечето от вас вече са си боядисали яйцата. Аз обаче съм от тези, които все още не са го направили и затова искам да ви попитам кой как боядисва яйцата? Давайте идеи за оригинално боядисани яйца. Аз до сега съм боядисвала 1 път яйца сама и ги правих с винена киселина - едноцветни и шарени /т.е. на памук капвам от различните бои и завивам яйцето , така то става шарено и красиво /. А вие какво правите?


Весели празници!


П.п. Извинявам се ,че може някой да е попаднал и в други клубове на темата , но ми се искаше за събера повече идеи.



Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: Инa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано09.04.04 11:37



Снощи приложих една нова за мен "техника" - с парче свещ или силиконов пълнител (можеш да ги намериш във всеки магазин "за 1 лв") рисуваш нещо по яйцето. Става много весело, ако имаш под ръка хлапета, които да впрегнеш в рисуването. След като топнеш изрисуваното яйце в боята, участъците с парафин (или силикон) остават неоцветени. Ефектът дори с едноцветни яйци е красив, пък по твоята технология с памуците биха станали фантастични.
По едно време продаваха едни "ваденки" - цилиндирчни найлонови картинки, в които пъхаш яйцето и веднага го топваш в гореща вода. От горещината ваденката се затяга около яйцето, като приема неговата форма. Така двата края на яйцето остават "голи", но винаги можеш да ги топнеш и тях в боя. преимуществото на ваденките е, че стават бързо, не се омазваш целия, а децата им се радват страшно много. Освен това ваденките покриват леки (че и по-големи) пукнатини - много по-малко яйца впоследствие стават на яйчен пастет .

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: lndependent]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 11:45



Много ти благодаря за идеите. Това с рисуването го знам ,ама хич не ме бива да рисувам , деца за съжаление все още нямам..Обаче бях много впечатлена от тези лепенки за цялото яйце. Знаеш ли дали тази година ги има някъде и къде?А...аз съм в София...



Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: Инa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано09.04.04 12:25



Ох, труден въпрос . Аз не ходя на пазар , но предполагам, че ако се позавъртиш около сергиите с великденски простотийки, ще попаднеш на нещо. Представляват едни найлонови листчета със залепени краища (така че да станат като сплескан цилиндър) с 4 (или 5) картинки, които после си изрязваш. Едни такива шарени - сигурно даже си ги подминавала, без да подозираш за скритите им заложби .

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: lndependent]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 12:37



Ами да си призная тази година мислех за де боядисвам яйца ,а да отида направо на готово при мама..ама сутринта като споделих в къщи и....не ставало това си било за всяка къща..трябвало аз да си ги напаравя според половинката. Аз като се замислих - прав е. А сега в обедната почивка тичам към сергиите с великденски артикули. Единственото по-интерсно нещо ,което направих тази година е да избродирам торбички за яйцата. Т.е. парче панама ,на което е избродиран заек и е направено като торбичка. В нея мисля да сложа малко изкуствена трева и яйцето.Мисля ,че е интерсно за подарък....Ще чакам реакцията на тези,на които подаря.



Тема Re: Боядисване на яйца [re: Инa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано09.04.04 13:00



Страхотна идея! Даже ме е срам, че не съм се сетила сама . Тази година вече нямам време да се занимавам с бродиране, но догодина... Засърбяха ме ръцете направо

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: lndependent]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 14:56



Не намерих никакви лепенки на сергиите...Е нищо де явно най-оригинална ще бъде торбичката. А аз да ти кажа това ми е първата бродерия в живота..За догодина ако искаш и схема мога да ти пусна на мейла...



Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: Инa]  
Автор ббб (щастлива)
Публикувано09.04.04 15:10



Здравей,
в готварските рецепти има една тема посжетена на боядисването на яйцата, а има и за самото варене. Разгледай ги,ако вече не си го направила:))))
мисля, че има много свежи идеи



Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: ббб]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 15:30



Аз ей сега прочетох какво пише там ,но ти благодаря. Там наистина има хубави идеи. Ще започна и аз да го посещавам този клуб. Днес ми беше за 1 път ,но ми харесаха идеите,които хората дават там. Много ви благодаря още веднъж и весел Великден.



Тема Re: Боядисване на яйцанови [re: Инa]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано09.04.04 16:03



Иска, иска, иска [върти се в кръг и размахва опашка]
independent маймуна mail.bg

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.