Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема майстор вкъщи!нови  
Автор ббб (щастлива)
Публикувано18.03.04 13:51



Предстои ни ремонт и въпреки, че сме решили голяма част от ремонтните дейности да свършим сами, все пак ще се наложи и майстор. Може ли някой да каже координати, цени и знам ли какво още
Мисля си, че ще ни трябва за разни шпакловки на стени и тавани, за теракот,...
Незнам, честно казано, идея си нямам какво ще ни се случи::))
Давайте идей и препоръки, събирам всякакви

Редактирано от ббб на 18.03.04 13:52.



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: ббб]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 14:15



Оххххх ,като си представя какво те чака.. аз съм се убедила ,че рядко един майстор прави всичко.Има си специалисти "плочкаджии" , "къртачи", "шпакловчици"...Много зависи какво точно ще правиш ..как да ти давеме съвети,като не знаеме къде и какво ще правиш?



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: Инa]  
Автор ббб (щастлива)
Публикувано18.03.04 14:35




Та значи, апартамента, който купихме е на 15 години и е както си е купен едно време:))
Големи реконструкции няма да правим, но трябва да се опраят стени, тавани, под. Най-много ремонт ще се наложи в кухнята - като си помисля и вече ми се плаче.
Ето какво сме решили на този етап:
за стаите - шпакловка, тапети, латекс за тавана; за пода - ламиниран паркет или мокет;
кухня - подмяна на дограма, изолазия, теракот, за стените още незнам
Банята е готова
за тоалетната смятаме да използваме тапети за баня, тъй като е само тоалетна и няма да се мокрят.
Коридора го обмислям - теракот или ламиниран паркет


Просто и ние самите не сме съвсем наясно, за това ще съм благодарна на всякакви идеи и предложения.
Сега чакаме и стройкото, за да разгледаме какво се предлага и там



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: ббб]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 15:04



Това със Стройкото е добра идея.
Аз вече незнам какви съвети да ти дам...От 2 години съм в ново жилище и още продължавам с ремонтите,защото се сещаш ,че и тях трябват доста пари....При мен стана така,че започнах всичко от зад напред...Та затова :
1. Добре обмислете какво точно искате
2. Направети си сметка с колко пари разполагате
3.Започнете всичко едно по едно

Например смяна дограма, слагане изолация, шпакловене , боядисване,слагане на подова настилка / ако има прашни операции може да остане за края ,за да не се налага да го правите 2 пъти /.Или ако ремонта ще е основен - къртите всичко до стената и започвате всичко " на чисто".
А за ламинираните паркети - незнам ама аз не съм им привържениик. Хубав ламиниран паркет е доста скъп , евтиният не се заслужава...а и за него се иска перфектна замаска на пода.Аз лично предпочетох паркет - масив.
За сега това се сещам...питай и адз пак ще ти кажа...Не съм специалистка, но съм препатила от недомислици...



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: ббб]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано18.03.04 15:15



Мога да ти препоръчам 2ма майстори, които направиха цялостен ремонт на нашето жилище, което беше съвсем ново и на замаска. Правят всичко - лепят плочки, къртят, поядисват, лепят тапети а сега слагат и ламиниран паркет. Изпипват всичко, работят изключително чисто(за мое огромно учудване и радост) и бързо. Иначе от полза могат да са ти всякакви списания за дома, вече ги има много.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: майстор вкъщи! [re: ббб]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано18.03.04 16:15



плочкаджии взимат за редене от 12 до 15, 16лв,/кв.м като ти си купуваш отделно материалите, има и за 21лв/кв.м, като нямаш никакъв ангажимент към материали, транспортиране и др. Само отиваш в магазина или склада и казваш "това и това искам - плочки, мивки, батерии, вани и подобни" и влизаш в наредена баня (е не толкова лесно, защото трябава и да ги надзираваш от време на време)
Ако си слагаш калибровани плочки ще ти вземат за редене 42лв/кв.м.
Поставяне на мивка 30лв., поставяне на батерия, поставяне на конзола и т.н. си цакаш.
Ламиниран паркет - обикновено поставянето е подарък, но не включва поставяне на лайсни на праговете, за тях по 10-15лв на лайсна на врата.
Редене на масивен паркет - 1,50лв/кв.м само за редене (труда), отделно си купувах от лака до четките и шкурките, после отделно циклене, лакиране и накрая се връзва сметката с всичко (без паркета) на 20лв/кв.м
Голяма хамалогия е масивния паркет , навсичкото отгоре се наду и айде пак.
Много трудно можеш да попаднеш на свестен БЪЛГАРСКИ паркет. Аз купих екстра качество и се оказа не достатъчно сух.
Бояджии - 1- 1,50лв/кв.м без материали. Ако изравняваш стените със стъклопласт брой още веднъж 1лв/кв.м
Електричари - най- неразбраните взимат по 30лв. на точка (т.е. искам еди къде си да ми извадите ток), най-много разбиват и никога не си почистват.
ВиК-то и те горе-долу взимат от 10-30лв. за местене на тръби с 5см или подобни работи.

Майстор да не ти влиза в къщата. При нас който е дошъл повече не е стъпил, освен бояджиите, кото дойдоха най-накрая за да оправят боядисани стени и междувременно одрани и изцапани от мръсни ръце.



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: ббб]  
АвторNASTY (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 18:37



Az iskam da dobavja samo dve neshta - naistina na maistorite triabva da im sedish na glavata, inache ne vsichki se staraiat taka kakto ti bi si go napravila sama, ako mojeshe :) . Ama kato gi ruchkash poveche se okazva, che mojelo! Hehe
I ima edin drug moment - ako ima rabota za tri dni (primerno), sled vtoria te izchezvat za oshte 5 dni. Vinagi mi se sluchva, kogato si imam vzemane-davane s maistori. Posle idvat da si dovurshat rabotata, no nikoga remontyt mi ne prikliuchva v sroka, koito sum si opredelila.
Za da te okuraja malko - njama nishto po-hubavo ot novo jilihte! Strashno e zarejdashto! Malko i ti zavijdam, che ti predstoi tova! :) :) :)
Wish you luck!



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: mania4ka]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 03:14



еее ти си права - да не ти влиза майстор в къщата , ама къде ги намери тези майстори с тези цени !!!
напр . еликтричара на мен ми взе по 5 лева на точка , което ми се вижда множко ..ама ти - 30 !!
за плочките сега е сезона , да знаете - от 6 до 8 лева ..е те после те дотоварят, ама няма как ...
..но сега пък трябва да викам пак електричар , че нещо плочкаджията прецака осветелението в коридора, докато удряше да лепи плочките
и аз така - с никой освен с електричара ( много беше бърз ) и бояджията не бих повторила ..
чак ме успокои да знаеш ...а и развесели в този късен час :))



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: NASTY]  
Автор ббб (щастлива)
Публикувано19.03.04 08:51



ауу, направо ме побиват тръпки
защо хората не си вършат работата, както трябва, нали като кажат цена те са си преценили колко труд и усилия им коства това. Ще гледаме да се ограничим с възможно най-малък брой майстори и да свършим сами повечето работа, но то е ясно, че без хич няма как да стане. Много ви благодаря на всички, обещавам да пиша ако намерим някой "безценен екземпляр" от вида "майстор"



Тема Re: майстор вкъщи!нови [re: eднa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано19.03.04 09:53



от 6-8лв действително взимат в провинцията, а София е 12-15лв. Дори по едно време си мислех да си викна някой майстор от там, има къде да спи, но никой не беше свободен в момента.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.