Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Фурна да вгражданенови  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 16:24



Здравейте ,искам да ви попитам някой купувал ли си е фурна за вграждане Conegliano ? Ако има някой, който го е направил моля да сподели мнение и да ме посъветва при избора на модел и магазин, от който може да се купи.



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Инa]  
АвторBianka (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 13:58



Mislia 4e firma "Alrksandyr Berov" na Madrid sa predstaviteli na Conegliano,no moge6 da proveri6 s tyrsa4akata v Iternet.Gledai da e prakti4na,da ne se okage 4e si kupila mnogo extri,pove4eto ot koito dari ne sa ti nugni.Otgovori si kakvo 6te pe4e6 vyv furnata.Predpo4itam da si kupia gotovo pile na gril,otkolkoyto sled tova da 4istia furnata.Dobri proizvoditeli mna furni sa Gorejnie



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Инa]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 15:09



Много ти благодаря за отговора. Аз все още не съм си купила фурна и затова пуснах темата .Исках съвети от хора, които ползват такива да ми кажат с какви функции да бъде.Например много ли е важен ел. таймер? За грила не говоря...аз съм 99% сигурна,че няма да го използвам , обаче се питах например дали е необходимо задължително да има горно и долно печене - отделно или не ?И изобщо какво е хубаво да има фурната ?Аз до момента готвя в печка ТЕРМА , а тя няма никакви екстри и незнам кое би ми било в помощ от функциите, които имат новите фурни .

Чакам и други мнения, въпреки,че нямам кой знае колко време. След 1 седмица идват да ми монтират кухнята и до тогава трябва да съм си купила фурната!



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Инa]  
Автор pepal (непознат )
Публикувано17.03.04 17:33



Аз имам на ZANUSSI,ел.таймера не го ползвам защото не знам кое колко минути се ре4е и пак го пробвам,по стария начин с клечката за зъби.Имам вентилатор който се включва при печене,но маи става само когато пека принцеси,и май няма много ефект.Винаги пека на цялата фурна и командвам само градусите,и така от 5 копчета ползвам само две.Но честно казано аз готвя сериозно само в събота и неделя,прибирам се късно от работа и ядем каквото намерим направено побързата процедура,така че несъм надежден източник на информация.Гледай обаче да ти монтират фурната преди да са приключили с монтажа на кухнята,защтото трудно ще ги хванеш после.Въоръжи се с нерви за предстоящия монтаж,дано да имаш късмет да не са объркали някой размер.



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Инa]  
Автор Lara (Barbie Girl)
Публикувано18.03.04 09:06



На Конелиано единственото им хубаво нещо е специалното лаково покритие на инокса, от което не остават отпечатъци.
Иначе като марка не ти ги препоръчвам, Gorenje ги водят че са най-добри за фурните - мойта е такава, бях се насо4ила към Аристон, но на няколко места продава4ите ми казаха, 4е не са толкова добри.
Вси4ки функции рядко ще ги използваш, мойта като е с 8, аз основно пека с 2-3. Важното е да ти харесва на външен вид и проверявай инокса дали остават отпе4атъци, защото е кошмар после 4истенето.



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Lara]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 09:21



Благодаря Ви! Това с лакирания инокс и аз го разбрах ,защото гледах в магазина на останалите, които не са лакирани какви отпечатъци са останали. Аз също не готвя много. Най-много 1 път в седмицата ама нали фурна се купува 1 път за поне 10-15 години...
Продължавам да събирам мнения!



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: Инa]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано18.03.04 10:14



Моята е Нарди, сега си купихме нова пак същата марка, защото се местим в нов апартамент. Вентилатора го намирам за голяма екстра. Преди го е имало само в професионалните фурни за печене. Аз точно за принцеси обаче го спирам, защото тогава изсъхват отдолу, а не това е целта .

Мисля, че е полезно да има отделно печене отдолу и отгоре. Таймера и аз не го ползвам поради същата причина - кой знае колко време се пече едно пиле? Ами зависи от пилето - нали?

Чак при покупката на новата фурна разбрах, че старата имала екстра размразяване - представи си - ползвам я от 3 години :-(((. Не че сега ще почна де.

Лично аз държах да има вентилатор, градуси, долно и горно печене и това е май... А и да няма часовник Как ги правят днешните уреди -всички с часовници като спре тока и започваме едно бясно настройване на всичко от телефона до микровълновата - ужас направо.



Тема Re: За Инанови [re: Инa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 10:32



Ина, би ли споделила къде си поръча кухнята, защото и на мен ми предстои същата процедура. Аз обаче вече съм си купила фурната и плота - Гориние са, защото ми ги препоръчаха като добри и приятели които ги ползват отдавна и продавачите в магазина. Успех в търсенето и благодаря предварително.



Тема Re: За Инанови [re: Жeни]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 11:03



Кухнята си я поръчах във фирма Мебелпласт дизайн - намира се на бул.Гоце Делчев / Бившият Ем.Марков / - Като се завие от бул.България по Г.Делчев веднага с/у спирката в блока,който ти е от ляво. Все още не са ми я монтирали и даже и да си призная не мога да си я представа точно...Чакам да дойдат на 25 и след това ще мога да ти кажа дали съм доволна. Аз нямам много време за да обикалям и търся и случайно попаднах там,защото ми е близо до офиса. Хареса ми това, че не работят по модулни схеми , а изработват всичко по желание на клиента. Моята кухня е много нестандартна и с готовите модули не можех да направя нищо. Дано само да излезе хубава...

А каква е цената на фурната Gorenje?



Тема Re: Фурна да вгражданенови [re: lsa27]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 12:12



Аз пък таймер ползвам, на фурната по-рядко, но котлоните просто почти винаги са на включен таймер. Ами забравям. обикновено правя поне 3 неща наведнъж и забрявам. Ако няма точно да е готово като се изключи, поне ми напомня, че е там. Оставяла съм и неща да се доготвят, а ние с хлапето отиваме на разходка. Това след няколко предварителни проби, разбира се. Полезно е. Е, иска се малко да почетеш упътването, за да знаеш кое как става, но си струва. На мен ми е полезно.
Ако има вентилатор, готви малко по-икономично /така твърдят/ а някои неща стават и по-добре приготвени. Размразяването не е зле като функция. Отдолу и отгоре разделно печене на мен лично също ми трябва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.