Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 16.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: zaharche]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано01.03.04 15:50



Някой по горе беше писал че имаш 3 варианта, мисля че по скоро те са 2 и то 2 рия наполовина:
1 - Напускаш го
2 - Бориш се с/за/заедно с него с този проблем
а/ успешно - няма какво да коментираме
б/ неуспешно - връщаме се към вариант 1...
Ти и само ти трябва да решиш това, никой друг не може да го направи!

Welcome to the real world


Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: zaharche]  
Авторkakata (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 10:41



В началото мислех да ти дам няколко съвета, но колкото повече чета, толкова повече се убеждавам че ти си един изключително интелигентен човек и сама си поставила най-вярната диагноза на него, на себе си и на връзката ви.
Неговото пристрастяване към хазарта е едната страна, другата е твоето пристрастяване към него. След като осъзнаваш, че слабото ти място е изключителната привързаност, предност и всеотдайност, тогава се справи със стереотипите на мисленето и възпитанието си. Не му дължиш никаква преданост, не му дължиш парите си, не му дължиш и прекрасните си години около тридесетте.
След като сама осъзнаваш, че си загубила личния си живот и идентичност, започни от там - изграждай си ги отново. Намери си приятелки, ето клуб "бъдещи майки " е чудесно място за срещи на майки на бебета. Започни от там всака седмица за правиш нещо хубаво за себе си и то непременно с някого, а после прави нещо хубаво за себе си всеки ден. Научи се да се обичаш повече, не прави такива безмислени жертви да береш чужди грехове. Имай пред вид, че в тези покерджийски среди действат безпощадни правила - затубиш ли трябва да платиш, иначе - лошо. Ти и детето сте изложени на ежедневен риск, това също е много важно.
И пак се връщам на предното- създай си дори против волята си в началото свой личен живот, за да имаш позиции да го напуснеш. Когато той разбере че вече имаш психическата сила за това или ще се постарае да прекрати хазарта за да не те загуби или ще те загуби. Бъди готова да приемеш и раздялата и то във всеки момент, така и само така думата ти ще има необхосимата тежест. Сега като гледам си напълно емоционално обвързана и зависима от него, отчания и безотговорен комарджия.



Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: kakata]  
Автор zaharche ()
Публикувано02.03.04 12:51



Вероятно си права по отношение на емоционалната зависимост - това е моят порок... явно всеки си има някаква зависимост Но аз съм такава по принцип - дори и по отношение на приятелите си, на работата си, на семейството, родителите... Във всички тези случаи съм емоционално зависима, така че ако тези хора (приятели, роднини, колеги) са малко по-хитри и лоши, то имат явната възможност да ме тормозят чрез отношението и действията си... Това, обаче, е друг проблем, който не искам да смесвам с темата...

Благодаря ти за съвета - ще се опитам да го последвам... Аз вече се опитвам да се "вдигна на крака" малко по малко. Участвам от няколко месеца и в клуб Бъдещи майки (под друг ник, не исках да се разбира коя съм, защото вече успях да създам няколко приятелства там, а това е проблем, който не е за споделяне в ранене етап на запознанствата)... , където между другото намирам много утеха за много проблеми или по-скоро притеснения, които имам. Излизам по малко с приятелки, чувам се и със старите си приятели - не съм загубила изцяло връзката си с тях, независимо, че съм занемарила отношенията си.

Знаеш ли, ти сигурно си права, че съм зависима... Но има и нещо друго - аз винаги съм се стремяла да правя хората по-добри (най-грубо казано и без да звучи християнски-примирено). Просто живеем в толкова подъл свят, че на мен ми се иска да променя каквото мога. И много често си поставям за цел да променя нещо или някого и така се амбицирам, че понякога страдам от това. По отношение на мъжа ми има и голяма доза инат - нещо от сорта на "трябва да го променя този човек и това е", като не мога да повярвам, че не съм способна да го накарам да се промени... Сега се сетих за това и така като си мисля - каква ли майка ще съм с едни натрапчиви идеи да "моделирам" хората? (хайде да се усмихна накрая в тези печални постинги).



Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: zaharche]  
Автор PYTHON (няма)
Публикувано02.03.04 15:51



не знам кво да ти кажа направо
преметах се в тоя цирк и аз доста време
направо е ад
доста мои приятели се съсипаха от това направо
това си някаква болест
гледах филми наскоро по въпроса
оказва се че мозука имал нужда от незнам там какво си и т.н.
адреналина е в големи количества
който не го изпитал това и представа няма за кво сава дума
по опасно е от всички пороци
все пак трябва да спре сам
никакви пари не трябва да му даваш и да има достъп
ако взима заеми да се оправя сам иначе и ти си обречена.......
пази се поне ти
успех



Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: zaharche]  
Авторkaka (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 10:01



Просто поработи върху себе си и приоритетите си.
Моделирането на хора е кауза пердута, а във вашия случай от къде по-напред да захванеш да моделираш, като го тресе такъв порок.
Второ ти си зависимата във вашата връзка, тоест нямаш авторитета и силата да се наложиш.
Полезно е да видиш живота на едно нормално семейство за да си дадеш сметка колко далеч от това сте вие, както и да заработи елементарния егоизъм - Аз ли съм най-грешната та трябва да търпя това.
И както ти казаха - никакъв кеш.



Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: zaharche]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.03.04 18:27



Дойдох от психото направо за неб тук!
Аз не съм специалист в тази област , но съм срециалист във всички области.
Аз съм тъй наречения от мен ясновидец и сега отивам да видя за теб.
Мога да видя и за мъжа ти, но той си е добре щом нищо не пита а си хазартува .
Та....проблема е следния при теб. С желанията си, мислите и действията си, ТИ си спомогнала на твоя мъж да се впусне в увлечението на хазарта. Или още по точно ТИ не си съумяла да използваш дадените ти възможности да защитиш собственото си спокойствие и щастие, което се отразява и на семейния ви живот. Причините са сложни за разбиране и сега не са важни за теб.
Терапията: Истински мъж, попадайки в клопката на битието, си мисли, че може да избяга от нея по три начина, алкохол, хазарт и жени.
Ти говориш за хазарта.
Какво можеш да направиш, за терапията.
Необходимо е да направиш само три неща. Прости, елементарни, но трябва да бъдат извършени с финес, само както жените го умеете.
1. Мъжът ти винаги да е нахранен от теб добре. /Също като куче/
2. Сексуално да го задовилиш добре / ако не знаеш, научи какво е това/
3. В разговорите ви, винаги той е прав, той е най-добрия, мъдър, силен и винаги прави на място това което трябва , той е най-.../ дори и да не е така/.
Само така ти ще бъдеш царицата, а той твой верен слуга / пак като кучето/

То има и четвърто към тез трите...не само в разговори и думи, това трябва да станат твоите мисли и винаги така да мислиш и говориш пред когото и да е за мъжа си.
Както ти сега не можеш да правиш тези неща, също и той така не може да се откаже от хазарта, но двете неща са свързани помежду си дори и да не виждаш приликата.
Понеже , казах ти че ти си зле, щом поставяш проблема, а той хазартчета играе, но и той не е добре, та ТИ се понапъни малко и направи така че той да е добре, за да си и ти добре. Ако ти му дадеш това мъничкото което му липсва и го праща при хазарта, той ще ти отвърне десеторно. И не мисли за него а за теб, за себе си, защото и част от вината и част от причината и всичките възможности са у теб.
Това ти казвам, това видях.
Дали ще можеш, не зная...ако ти не можеш за себе си, мъжът ти ли ще го направи, аз ли, специалист ли?
После ме потърси да ме черпиш една бира, че с много енергийни разходи влязох с теб

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: ПЪTниk]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано03.03.04 20:41



Абе, малоумник, я изчезвай да говориш глупости някъде другаде!!!!
Намерил къде да ръси простотии кухарникът му с кухарник... "специалист във всички области" бил .. че и си вярва на всичкото отгоре [smeh][smeh][smeh]



Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: ПЪTниk]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано04.03.04 17:28



Спамър!!!

Welcome to the real world


Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: Kitten]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.03.04 17:57



Теб те знаем всички, не само ясновидците, ти нямаш проблеми, не играеш хазарт, не провокираш с мнения-ти си съвършен
Всичко това означава , че ти трябва да изчезнеш...обаче аз изчезвам.
Просто няма как да си го обясниш!

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: За хазарта (комара) и семействотонови [re: ПЪTниk]  
Автор zaharche ()
Публикувано08.03.04 10:13



Виж, много ти благодаря, но не смятам че можеш да "видиш" каквото и да е за мен, особено във виртуалното пространство и без никакви лични идентификационни белези за мен или за мъжа ми...

За твое сведение, хазартът е проблем при него още преди да се запознаем, така че не виждам как аз мога да провокирам този порок (или болест)...

Що се отнася за клопката и за трите начина на бягство - има и четвърти (наркитоци), и пети (депресия), и шести (самоубийство), и седми, осми и т.н.

Не смятам, че моето "кучешко" поведение би помогнало на МОЯ мъж. Може би при теб е така, но не изхождай от собствените си нагласи към отношенията между мъжете и жените, за да даваш съвети.

Все пак благодаря за отделеното време...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.