Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Миещи тапетинови  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано07.02.04 15:42



Какво мислите за миещите се тапети? Някой има ли опит?
Предстои ни ремонт на банята и днес видях едни немски миещи тапети за баня, направо разкошни ! Та се чудя дали това би бил добър вариант за банята или да си сложим плочки все пак?
Стабилни ли са, колко време издържат, да не ми се отлепят на вторият ден?



Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор Birdy (*)
Публикувано08.02.04 09:53



От моя опит - сложете плочки. Но може да са се развили технологиите за правене на тези тапети, откакто ние имахме
Беше много красиво в банята, освен това я оправихме за 1 ден с почти нулеви усилия, обаче след около година и половина тапетите около душа започнаха да падат. Вярно, че за по-малкото пари и усилия(в сравнение с плочките) година и 1/2 си е добре, ама на мен ми се струва кратък срок.
Пак да кажа, че това става около 90-та година след като се оженихме и нямахме много пари за ремонт , та сега може да има и по-държеливи и хубави тапети.



Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.02.04 11:42



Във всички случаи с плочки ще е по-трайно. Освен ако не сет решили да си сменяте тапетите периодически - подвиг, на който ние с мъжа ми не сме способни.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Никога тапети в банята! [re: dodo_dodo]  
Автор miroslava (нов човек)
Публикувано08.02.04 16:20



Минала съм по този път, пълна загуба на време и пари! Твърдо плочки!
Мира

Един грам практика е равен на хиляди тонове теория....


Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано09.02.04 10:32



Най-добре си е с плочки, освен това сега има много хубави такива и то на добри цени. Ако не бързате може да изчакате Стройко в НДК в края на март. Тогава ще има голямо разнообразие и то с отстъпка

Make hay while the sun shines.


Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано09.02.04 10:43



можеш да си сложиш, но трябва да бъдат изпълнени няколко условия:
1. Да не се мокрят директно с вода т.е. душа да не ги облива
2. Да има много добра вентилация банята - най-добре голям прозорец или достатъчно голяма баня или затворена дуп-кабина която да не отвежда парата в помещението. Аз когато се къпя, банята бълва димни облаци и при мен и плочките ще паднат.
3.Преди да се залепят тапетите, стените трябва да са идеално сухи, защото влагата отдолу си работи.

Май е по-добре с плочки



Тема Re: Миещи тапетинови [re: mali]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано09.02.04 10:55



Оххх, да, и аз си мисля, че все пак плочките са по-добрият избор.
Но като ги видях тези прелестни, пъстри тапети и страшно се изкуших. Първо защото ще стане много по-бързо ремонта, а и също съхненето ще е по-кратко, а пък и доста по-евтино излиза.
Направо се ужасявам да започнаем ремонта на банята защото както сме с малко детенце - просто не знам как ще изкараме без баня толкова време.
А имате ли представа дали сега е удачно да се лепят и плочки? Все пак е студено, дали ще съхнат много по-дълго поради тази причина?



Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор mali (dreamer)
Публикувано09.02.04 11:23



Ами ако е топло в банята, няма да има кой знае каква разлика от това дали е лято или зима. Определено с тапетите ще излезе по-евтино и по-бързо, а и по-чисто, защото знаеш каква мърсотия става при един ремонтНо пък плочките са си по-добрия вариант.

Make hay while the sun shines.


Тема Re: колкото и да са добринови [re: dodo_dodo]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано09.02.04 11:26



не са по-добри от плочките - най-малкото плочките са далеч по-лесни за поддържане. Според мен сложи си плочки - мият се лесно, седят красиво и са доста по-трайна инвестиция



Тема Re: Миещи тапетинови [re: dodo_dodo]  
Автор Nea (feliz)
Публикувано12.02.04 12:36



Не съм чела другите отговори, та съжалявам ако се повтарям с някой.... Но..
Додо, миещите тапети за баня наиситна са много красивички, свекърва ми сложиха такива в банята на вилата, където има и прозорец за вентилация все пак... Но няма е година оттогава тапетите се надуха и почнаха полека-лека да се отлепват отгоре и по ръбовете. Така че моя съвет е да не се захласваш по красотата им (която е неоспорима) ами да си сложите плочки и така ще се сигурна поне в качеството... А в днешно време има и също така много красиви плочки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.