Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:47 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема съвет за пералнянови  
АвторГaби (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 10:41



Имам нужда от помощта ви,защото,за кой ли път се убеждавам,че хората в клуба са доста по-информирани икомпетентни ,отколкото "консултантите" в магазините.
Предстои ни закупуване на пералня.Кажете ми техническите характеристики на които трябва да обърна внимание.И разни други параметри.Направо се обърках вече.всеки казва различно и ,разбира се те убеждават да си купиш възможно най-скъпия продукт.Можем да отделим до 800лв.Предварително благодаря на всички !



Тема Re: съвет за пералнянови [re: Гaби]  
Авторmina (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 12:00



виж темата на стр.3



Тема Re: съвет за пералня [re: mina]  
Авторdea (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 12:26



Aаз също ще си купувам пералня .Прочетох въпросната тема,но няма обяснения на показатели от типа на:енергиен клас,капацитет(кг.пране),регулитуем термостат,макс.скорост центрофуга)об/мин.,отложен старт,и т.н.И най-важния въпрос-аргументи-ЗАЩО!Моля за повече инфо



Тема Re: съвет за пералнянови [re: Гaби]  
Авторrosi (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 12:58



Някой има ли информация за перални GE(General Electric).Много ми харесват(но за сега само на външен вид :-)))))



Тема Re: съвет за пералнянови [re: Гaби]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано20.01.04 17:59



Здравей - преди година си купихме Whirlpool с горно зареждане и аз лично съм много доволна. Защо с горно - защото 1) мястото ни беше такова 2) твърдят, че са по - здрави, защото барабана е хваната от две старни, но това дали е вярно не мога да кажа
Обороти - при 1000 оборота центрофуга прането излиза почти сухо. Моята има 800 оборота мах на центрофугата и на мен са ми достатъчни - дрехите са влажни, но съхнат за по - малко от ден в неотоплена стая.
Отложен старт - много полезно, ако искаш да я включиш да пере нощем, на евтин ток, примерно . Но не знам какво става, ако например стане токов удар или спре тока - дали си има батерия или се прецаква работата...
Капацитет кг - функция половин пране е много полезна, защото не винаги събираш дрехи за цял барабан... например ярко червени дрехи като за цял барабан аз никога не събирам, а този цвят нивга не бих го комбинирала с друг, щото става една...
Температура - е хбаво е да можеш да регулираш температурата по понятни причини - аз твърде рядко пера бялото на 90 градуса, примерно - направо никога не съм го правила . Но ако имаш бебе доколкото знам се изискивало...
Без да претендирам, че моята пералня е най - добрата, мога само да кажа, че ми върши работа. Кумовете имат gorenje, също са много доволни



Тема Re: съвет за пералнянови [re: Kitten]  
Автор lsa27 (минаващ)
Публикувано21.01.04 01:24



Nashata e Samsung i struva okolo 800lv. Mnogo sym dovolna ot neia. Viarno e, che ne e s gorno pylnene, no miastoto ne ni pozvoliava. Zatova pyk ima elektronna vezna - t.e. sama si tegli kolko drehi i slagash i syotvetno naliva voda kato za tova kolichestvo - t.e. oshte po-dobro ot polovin prane. Ima si edin kup programi, koito dopuskat regulirane na oboroti i temperatura v niakakvi granici. Koeto e dobre - zashtoto hem si preceniavash dali go iskash cvetnoto da se pere na 30,40 ili 60 gradusa i dali bez centrofuga ili ot 400 do 1200 oborota, hem i nemozesh da sgavish, zashtoto za vylna ti pozvoliava samo 30 i 40 gradusa i bez centrofuga ili na 400 oborota. Izobshto mnogo podhodiashta za hora, koito ne perat na ryka. Puskam vsichko v neia, vkluchitelno puloveri s idikacia samo rychno prane - zashtoto si ima syotvetnata programa. Kato energiinost /ili energo spestiavane/ ne sym sigurna, koe beshe e klas A. Ima si i otlozen start, koeto e dobre, a i prez cialoto vreme idikator pokazwa kakvo prawi w momenta /pere, izplakva ili centrofugira/ i kolko vreme ostava dokato svyrshi. A za oborotite - verno e, che kato centrofugirash na 1200 izlizat pochti suhi, no i namachkani, niama problem s gladeneto obache - ako polzvash omekotitel.
Goliama reklama stana, no sym si dovolna ot peralniata. A kato si spomnia kolko mnogo vidove i raznovidnosti imashe kato kupuvahme nie... Uzas - nakraia si kupihme, tazi koiato ni pasna kato cena i uluchihme. Novi modeli i vse po-umni izlizat vseki mesec inache



Тема Re: съвет за пералнянови [re: lsa27]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 10:09



Направо ме заинтригува с твоя Samsung.Кажи ми точно кой модел е .Разни там цифри и букви,които определят модела.Мерси..:-)



Тема Re: съвет за пералнянови [re: kika]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано21.01.04 16:57



това е модела "Маргарита"-шесто чувство



Тема Re: съвет за пералнянови [re: mania4ka]  
Авторkika (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 17:20



Че "Маргарита" не бяха ли на "Ariston"?



Тема Re: съвет за пералнянови [re: dea]  
Авторюзъpka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 08:48



Стандартните перални перат до пет килограма памучно пране, до три -;ветно синтетично и един - вълна. Това трябва да се види в инструкциите им за употреба. Ако има разлика в тези количестма, тя ще е посочена. Има и по-малки модели за по-малки количества. Дали има или няма регулируем термостат също е очевидно, както и нагласяването на скоростта на центрофугата. Във всеки случай центрофугирането със скорост над 800 оборота рискува да си извадиш прането на ивици. Памучни тъкани минали през центрофуга с оборот 1200 никога няма да добият нов вид.
Най-добрият начин за избор е да се види на място като отидеш в специализиран хипермаркет.
Имай пред вид, че вносителят на моделите Ariston и Indezit е веригата "Зора", и в нейните магазини са най-евтини. Вносител на всякакви уреди Samsung е веригата Техномаркет и съответно там цените им са най-евтини.
При избора на пералня търси указания за енергоемкост и потребление на вода. Моделите при които казана послредством улеи загребва вода и при въртенето я изсипва отгоре са с най-ниско потребление на вода. Енергията се пести от загряване на водата, тоест ако вземеш пералня, която работи и с топла вода ще ти е по-изгодно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.