Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За насилиетонови  
Автор Day ()
Публикувано07.01.04 12:21



Ще започна със същественото.
Занимавам се от дълго време с бойни изкуства и четейки и слушайки за изнасилвания, кражби и насилие, споделих с мои приятелки, че смятам, че имам знанията и уменията, чрез които да се защитя при подобна ситуация. От там пък възникна идеята, че мога да предам тези мои знания на други жени.

И ето, че реализирането на тази идея е реалност. Използвам този постинг, за да ви поканя да се присъедините към жените, които имат самочувствие, че могат да се защитят, като се включите в

, който организирам.

В същото време искам да ви попитам - вие смятате ли, че едно такова самочувствие има покритие?



Тема абе идеята е много добранови [re: Day]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.01.04 13:42



изчетох сайта и се заинтересувах от условията, ама с тези дни и часове на заниятията, които си сложила - за работеща жена са много неудобни.



Тема Re: абе идеята е много добранови [re: Hell]  
Автор Day ()
Публикувано07.01.04 15:42



Занятията са вторник и четвъртък от 19.30 ч., предполагам, че не се е получило някакво объркване.

Какви часове и дни от седмицата според теб са подходящи?



Тема 8-годишнанови [re: Day]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано07.01.04 16:12



може ли да участва в курса?

Agent of Change


Тема Re: Курснови [re: Day]  
Автор sema (african)
Публикувано07.01.04 17:12



Идята е много добра! Желая ти успех!

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема а, това е другонови [re: Day]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано07.01.04 18:02



в сайта пишеше от 17:30 до 19:30.

иначе почивните дни винаги са най-подходящи, но и така става.



Тема Re: 8-годишнанови [re: Ecнaф]  
Автор Day ()
Публикувано07.01.04 19:48



Здравейте.
Принципно е възможно 8-годишно момиче да участва в курса, тъй като знанията, които ще получи са валидни за всеки човек - например кои места са опасни, за какво да внимаваме, как да се движим в опасни места и пр.,а техниките, които ще се преподават са максимално изчистени, така че да могат да се приложат от всяка жена, независимо от физическото й състояние.

Проблемът може да дойде от това детето да не се чувства добре в компанията на по-големи какички и лелички, както и да няма подходящ партньор за някои упражнения. Затова ще Ви предложа два варианта:

1. Заедно с него в курса да се включи позната кака или майка му, като в този случай таксата за детето ще е една трета от основната или общо за двете 13 лв/месец.
2. Момичето да си намери приятелка, която също има желание да се включи в курса, като в този случай таксата за всяка ще е половината от основната или по 5 лв месечно за всяко от момичетата.



Тема Re: а, това е другонови [re: Hell]  
Автор Day ()
Публикувано07.01.04 19:53



Грешката е моя, тъй като не съм преценила как ще се чете страницата.
Часовете от 17.30 до 19.30 са времето, през което интересуващ се може да ме намери в залата, за да получи допълнителна информация от мен или да се запише. Самите занятия ще се провеждат от 19.30ч., както написах по-горе.
Благодаря за отбелязването, помогна ми да поправя една грешка :-)



Тема Re: Курснови [re: sema]  
Автор Day ()
Публикувано07.01.04 20:09



Благодаря за пожеланието
Успехът на идеята ще е в положителна насока както за мен, така и за тези, които вземат участие в курса



Тема Re: За насилиетонови [re: Day]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано08.01.04 12:15



Да ти кажа, аз също доста време се занимавах с бойни изкуства, дори по състезания съм ходила, че даже и няколко наградки съм спечелила. Обаче нямам самочувствието, че ако ми се наложи, ще мога да се защитя в критична ситуация . Въпреки това пак бих се занимавала с това, ако си намеря подходяща група.
По принцип тази идея е много хубава, но трябва да се наблегне на строго практични неща - къде да се удря, как да се пада. Защото грешката да се изучава "теорията", "философията" на бойните изкуства няма да помогне на жената на улицата, колкото и грубо да звучи това.
Успех в начинанието!

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.