Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цифров фотоапаратнови  
Авторfasulche (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 15:57



Помагайте, моля!
Решила съм да купя на мъжа ми цифров апарат.
Гледах има на Дейзи - българските апарати - многo изгодни - от типа на 100 - 120 лв.
Има и някаква марка Trust - чувал ли ги е някой, и те са на нормална цена.
Апаратът основно ще е да се снимат сгради, които проектира - не трябва някакво свръх качество, ама все пак?
Дайте съвет, че хич не съм в час - какво да гледам - колко памет ли, какво???
Така че help



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Авторltso (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 18:38



Тези фотоапарати са 1 или максимум 2 мегапиксела, фотоапарат под 3 мегапиксела не си струва, цената която си посочила е твърде ниска за качествен фотоапарат.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано22.12.03 19:29



Почети малко в клуб Фотография



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано23.12.03 00:32



Нали не е про ?
103 лв Кодак със софт. 8 МВ памет. Още толкоз, докинг стейшън с кабелаците. Fully dummyproof !
Цифровата фотография е едва 50% работа с камера. Останалото е софтуер и компютър.
Няма зум, 2.1 мегапиксел, място за допълнителна памет карта
Побира се в джоба на сакото и тежи малко нищо. Ретро навигация и естествена моторика. Изборът на Делл

Казах ли Кодак ?
Интелигентно и поетично фото !
До момента не бях срещала софт като EasyShare
Работя с Фотошоп и Илюстратор.

Ето берлинският албум, правен с нея.



За про - Камедия
За истинска фотография - Никон
И умножи цената по 10
Имам достъп и до двата и след три месеца опити още не мога да направя свестна снимка. Която да ползвам за интернет, имах предвид.

Много приятни впечатления от Фуджи
Идиотски цени при НР, идиотски софтуер
Сони, Канон и Со - като се научите да правите камери, комбинирайте го с настоящия дизайн .

Разбира се, пита се колко пари искаш да потрошиш.







Тема Ползвам НР от няколко месецанови [re: fasulche]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано23.12.03 01:49



и съм доволен - няма много екстри, но е user friendly за настройки - също и за still images е много добър. Най-тънките цени са в магазините на "СТЕМО" - поне тук в Бургас, де. Вие в София мисля, че си имате и официално представителство на Hewlett Packard - там може да предлагат и на по-добра цена, още повече, че е предпразнично и не може да няма промоция (в Техно маркет "Европа" и в Технополис не съм ги виждал). Многото пиксели предполагат и голям обем на снимките, после така или иначе ще трябва да ги смаляваш, за да ги експонираш в Интернет или някъде другаде - иначе ще трябва да се гледат на екран-стена... На мен 2.1 ми е напълно достатъчно за любител (обемът на снимките е 1600-1200, около 700 - 750К) - за по-голям интензитет трябва и мощен компютър, голям капацитет на флаш-картата (паметта) на фотоапарата, която също струва добри пари, защото резидентно се продават с малко памет и трябва задължително да се купи допълнително карта - иначе ще правиш по 10 - 15 снимки максимум и се налага да ги сваляш често-често на писито или на друг носител. За качеството на снимките не смея да говоря - пристрастен съм към емблемата НР. Много е важно и колко енергия харчи апаратчето и дали ще ти изтощава батериите след 50 или 100 снимки - едно зареждане продължава от 3 до 5 часа. Многото екстри обикновено не се използват от непрофесионалисти - само им плащаш цената и после си дремят - въобще първо си прецени дали мъжът ти ще ползва апаратчето професионално или любителски.
На тази

можеш да прецениш възможностите на моето НР.


Love should be everything or not at all...

Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано23.12.03 10:26



Що се отнася до непрофесионален цифров фотоапарат, среден клас, бих ти препоръчала Практика или Екзакта. Цените са от 250 до 1000 лв. Е, ако можеш да си позволиш "Фуджи", ще е още по добре, но те са по-скъпи.
Впрочем, ако си от София, пусни ми бележка, може да ти помогна да намериш фотоапарат на цени на едро, стига да се свържем навреме.



Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано23.12.03 12:01



ако наистина искаш да дадеш минимум пари - вземи Samsung - но не очаквай нещо качествено - все пак ще прави не много лоши снимки при прилична светлина. Ако си склонна да похарчиш мъничко повече пари, вземи си HP - правят прилични евтини апарати...

btw. 4eHe, кво имаш против Canon и Sony?!?!?


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: fasulche]  
Автор sema (african)
Публикувано23.12.03 12:08



"Апаратът основно ще е да се снимат сгради, които проектира - не трябва някакво свръх качество, ама все пак?" - за тази цел ти трябват апарати с поне 2 пиксела, иначе няма да може да ги доработвате после!
Весели празници1

В раю, конечно, климат получше, зато в аду гораздо более приятное общество!


Тема Re: Цифров фотоапаратнови [re: sema]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано23.12.03 14:17



Благодаря на всички за съветите и весели празници ви пожелавам.
Много късмет и щастие!

Аз съм ваш'та леля.


Тема какво да гледашнови [re: fasulche]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано23.12.03 19:48



пише ето тук:



Една овца никога не е черна или бяла. Зависи от стадото


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.