Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема кухненски роботнови  
Автор Mишeнцe (добро)
Публикувано10.12.03 12:45



Здравейте!
Имам нужда от съвет. Предстои ни поредната семейна покупка - кухненски робот. Не бързам и искам хубаво да проуча пазара, защото се оказа че има невероятно количество марки и модели, а никой от познатите ми не ползва такова чудо и не може да ми даде съвет.
Ще ми се да е комбиниран - тоест да има сокоизтисквачка, миксер, пасатор и всички останали джаджи за които в момента не се сещам.
Очакваме бебе, и това нещо май ще се ползва доста - пюрета, сокчета.... Така че трябва и да е издръжливо и лесно за поддържане. Не ми се ще да направя едно сокче и после 3 часа да мия и подсушавам сложни машинарии.

Давайте идеи - марки, модели.... Вие какво ползвате?

Предварително благодаря на всички отговорили!



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано10.12.03 13:33



Филипс - много е добър Има всякакви екстри: сокоизтисквачка на меки и твърди плодове (това за бебенце е много добре, защото е много полезен например сокът от моркови и ябълки), редносване на различни дебелини, рязане на филийки, миксер, бъркане на тесто, правене на пюренца, шейкър (любимата ми функция). За всяко нещо си има отделно бутонче, като можеш да променяш и скоростта, с която се вършат тези операции.
Мулинекс също е добър, но да е най-пълния вариант, защото има и такива, при които липсват някои от функциите.



Тема Re: кухненски роботнови [re: Si Key]  
Автор Mишeнцe (добро)
Публикувано10.12.03 15:06



даааа, май тоя Филипс ми звучи точно като това което ми трябва. Модела има ли си име, или Филипс имат само един модел робот?
А лесно ли се поддържа? От колко време го ползваш?



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано10.12.03 15:21



за мен Филипса са пълен боклук. Моят стои и бере праха, защото се прецака. Затова предпочитам да си купя отделно уреди - миксер, пасатор, сокоизтисквачка, шейкър и т.н., а не комбайна, защото всъщност много работи, но една не може да свърше като хората, да не говоря за досадното разглобяване, миеена на всичките му джажи, после сушене е склобяване и за какво цялата тази работа - за да си изтискам една ябълка, която на всичкото отгоре трябва предварително да я нарежа на малки парченца. ААААААААА не мерси. ПОВЕЧЕ НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯ КОМБАЙН.



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано10.12.03 17:33



Аз имам Филипс, ползвам го вече седем години, няма проблем. По-стар модел е , няма сокоизтисквачка. Много съм доволна.



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано10.12.03 18:07



Моя комбайн си ми върши чудесна работа и не мисля, че е боклук, обаче всеки си има собствено мнение. Колкото до името, май има номер или нещо друго, но сега не си спомням. Довечера ще видя какъв модел е точно и утре ще ти напиша.
Поддържането не е чак толкова трудно, като всеки ел. уред. А това дали се ползва робот или някакъв друг домашен ел. уред, плодовете или зеленчуците винаги имат нужда от предварителна обработка, т.е. да се измият, да се махнат корите и семките, така че не мисля това да е голям проблем.
Иначе го имам от 7-8 месеца, нов модел е и много си го харесвам.



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Авторmina (Нерегистриран)
Публикувано11.12.03 09:55



novite kombaini na Tefal sa dobri. Mojat savet e, ako imash mjasto za sahranenie i finansovata vaznoznost da se snabdish s uredi pootdelno. Nie vkasti imame uredite pootdelno, kakto i kombain, koito ispolzvam po-rjadko ot drugite uredi i koito mrazja da pochistvam. Da ne govorim, che s hiljadite mu chasti se chudja kade i kak da go sahranjavam. Inache novite modeli na Tefal imat kutija otdolu, kadeto nestata se sabirat prekrasno. Kafemelachkite na kombainite ne stavat za nisto. Kato pasator ne mozesh da gi ispolvash direktno v sada s hranata, da ne govorimm za pasirane na topli supi naprimer. Inache za barkane na razni testa kombainat e udoben poradi tova, che i dvete raze, za razlika ot miksera, sa svobodni.



Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано11.12.03 10:43



Привет отново,
Значи модела е Essence и струва към 300 лв. То вече ще си прецениш какъв уред искаш, коя марка и дали ще е комбайн или ще са поотделно. Всеки си хвали своя модел, защото си го познава най-добре и това е нормално. Аз освен комбайна, си имам уредите и по отделно, но не мога да кажа, че комбайна го ползвам по-малко. Просто всичко си зависи от това какво искаш да правиш.



Тема Re: кухненски робот [re: mania4ka]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано11.12.03 14:21



И аз мисля така, по-добре е поотделно да се купи нужното - само миксер например.Имам Мулинекс, така че говорим за него в момента, нямам шейкър, така че за него не казвам нищо, иначе звучи добре като идейка.
Аз от всичко ползвам само за изтискване на цитрусови плодове и като беше малък бебо - за други сокове, другите неща изобщо не съм ги ползвала, докато го натътрузя оня ми ти нож за кайма имам чувството, че ще се нарежа изобилно
Но най-досадното е разглобяването и миенето.

Аз съм ваш'та леля.


Тема Re: кухненски роботнови [re: Mишeнцe]  
Автор Aglaiya (ozarena)
Публикувано14.12.03 19:47



Имам Мулинекс Джениус 2000 от година и половина. Струваше 230 лв. Ползвам го всеки божи ден! Досега проблеми не ми е създавал. Притежава абсолютно всички екстри на отделните уреди, които са прибрани в специална кутия, която е така изработена, че може да се постави до самия уред или на друго място. Кутията е с падаща вратичка и бързо и лесно се вадят приставките, а и всяка си има определено място. Правя сокове на детето, пасирам храна, нектари, салати, има си за чесън и подправки, ......само кафе не мели
Управлението е електронно, автоматично, но може да се регулира скоростта с отделен бутон, има и бутон за перките на миксера.
Лесно се поддържат частите, с изключение на цедката от приставката за плодове (купила съм си четка за недостъпните места)
Недостатък е, че когато ползвам съда за шейк и пасиране, търся място за голямата купа и обратно.
Желая ти успех в избора!

Дано до всяко добро същество застане поне още едно



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.