Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Помощ, мухъл!!!нови  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано20.11.03 08:58



Здравейте!
Понеже нямаме парно, топлим само стаята, а кухнята рядко. Двете помещения са с обща стена. От разликата в Т по стената в стаята кондензира влага и от известно време се появи мухъл. Дайте идея с какво да го изчистя. Имам малко бебе и ме е страх да не получи някоя алергия, а и е много грозно.
Благодаря!




Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: Чeтa]  
Автор MepиДжeй (непознат )
Публикувано20.11.03 09:04



Здравей,

И аз имам подобен проблем и също търся решение - с алуминиева дограма сме, топлим се с климатик и не мога да ти опиша сутрин колко са кондензирали прозорците. Когато не съм на работа (събота и неделя) ги бърша, но през седмицата нямам време за това и ги оставям така. В резултат под прозорците се е появил мухъл и изглежда много зле. Пробвах да го избърша със суха кърпа, но още повече се замаза.. Ако някой има решение на проблема, МОЛЯ да го сподели!!!



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: Чeтa]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано20.11.03 09:41



По магазините (домашни потреби, мосю Бриколаж и т.н.) има препрати против мухъл. Това ще ти реши проблема с чистенето. Обикновена белина също върши работа



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: MepиДжeй]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано20.11.03 10:27



Чисти се идеално със Savo. Напръскваш и излизаш от стаята ,че ужасно силно мирише.
Но ти съвсем ме отчая като казваш , че се топлите с климатик. На нас ни казаха ,че единственото което може да ни помогне е да сложим климатик в стаята...... Май най-доброто средство ще се окаже ежедневното забърсване на конденза



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: Чeтa]  
Автор purple (само цвят...)
Публикувано20.11.03 10:30



ако стената е боядисана с латекс, бих ти препоръчала първо идеално да почистиш с противомухълен препарат, може и с Domestos, и след като изсъхне напълно да минете няколко пъти със специален латекс - противомухълен, продава се в магазините за бои и латекс, сигурно има и в Мосю Бриколаж. Препоръчва се дори преди латекса да се измаже стената с някаква стъклена вата, но мисля че това е за случаите, когато влагата прониква отвън, може би е за по-добра изолация.
Обаче, ако не е латекс - незнам.
Някъде назад в клуба имаше тема за мухъла....виж и там, имаше полезни мнения.

Нищо не е само черно или само бяло ...


Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: purple]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано20.11.03 10:35



Латекс, латекс! Благодаря ти!



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: *Milena]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 10:36



да, препаратът Savo чисти много добре мухъла. Напръскваш и след 15 минути стената е отново бяла.



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: Чeтa]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано20.11.03 10:46



Противно на всички, ще те посъветвам преди да употребяваш препарати, да видите защо се появява мухъл
Премахнете причината и после оправяйте последствията.
Първо: в кухнята температурата трябва да е колкото навън за да има конденз...?!? На външната стена има ли?
Има и друго....къде сушиш прането?



Тема Re: Помощ, мухъл!!!нови [re: Чeтa]  
АвторPREPATlLA (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 11:05



Izviniavai che shte ti go kaja direktno no ot myhala spasenie niama, vsichki tezi preparati koito se prodavat protiv myhal, pomagat samo vremenno, dogramata i s obiknoven prah moje da ia pochistish za po ikonomichno, no posle otnovo se poiaviava , dori ako ti pravi vpechatlenie se poiaviava mnogo tejka mirizma v pomeshtenieto i kolkoto i da chistish i provetriavash vazdyha e niakak si tejak. Zatova nai dobroto neshto e da smenish dogramata , kolkoto i banalno da zvychi e taka, drygoto koeto triabva da napravish e da prosledish dali niakade ne izbiva vlaga ili pak tech, minala sam po tozi pat i e adski nepriatno , no niama dr nachin.....probvala sam pochti vsichko ,taka che ti go kazvam ot opit!!!Spasenieto e v edin seriozen remont , vsichko drygo e vremenno za sedmitsa ili dve!



Тема Re: Помощ, мухъл!!! [re: *Milena]  
Автор MepиДжeй (непознат )
Публикувано20.11.03 11:21



Здравей,

Остава да опитам този препарат и да видя какво ще стане. Обаче стените са боядисани в бяло (фина мазилка, а не латекс) и не знам да не се повреди мазилката с него.
Да допълня за климатика - за първа година се топлим с него, отоплява страхотно и загрява стаята много бързо. Работи само няколко часа дневно - вечер, защото през другото време няма никой вкъщи. Засега го изключваме през нощта, защото не е чак толкова студено, но предполагам, че ако работи непрекъснато няма да има такава кондензация, още повече, че има функция за отнемане на влагата в помещението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.