Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хванал бил Господ за шлифера!нови  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано10.11.03 08:46



Вчера пред мен един самодоволен тип изложи философията си за живота, която искам да споделя с вас, защото много се впечатлих от начина му на мислене. Той смята, че умният мъж се жени млад за хубава жена, прави й деца, тя се “сдухва” от ражданията и гледането, след това се развежда. Вече си има деца, но щото е бил млад няма пари и имоти и му излиза почти без пари, пък и не плаща голяма издръжка. След това прави кинти, хваща си готина млада жена, но не се жени, за да няма тя дял от имотите и кинтите му. Ако му върти номера я сменя и така... Когато му е кеф си вижда децата и те си го обичат. Чувства се щастлив, чувства се длъжен в компания да си развие теорията и да докаже на другите мъже колко е по-печен от тях. Беше приятел на мои приятели, на видима възраст 40-45.



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор Kitten (tiny little)
Публикувано10.11.03 10:09



Първо искам да кажа, че всеки има право на собствено мнение и философия за живота си
Моята философия и възглед за живота също се отличава много много от общо приетата философия на последните години за еманципираната жена, която прави кариера и работи наравно с мъжете...
Второ, ако някой ме попита дали одобрявам философията на този мъж, отговорът е - не!
Ако този мъж ме попита какво мисля за него и философията му, ще му отговоря, че е надуто, самодоволно, егоцентрично и себично копеле, с умствено развитие на хлапак в ранния пубертетски период, яко друсан от хормони

Че съм крайна, крайна съм, но както казах, всеки има право на мнение, нали?

Need you by my side
Come and be my pride
Never be denied
Everlasting love (by U2 ;-)


Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано10.11.03 10:40



като пренебрегнеш първото желание да използваш квалификации, всъщност е тъжно и е обнадеждаващо - тоест тъжно за него и показателно колко добре си живеем тези, на които не е нужно да кроим планове как някого да извозим/прекараме - срещите с такива типове са отначало противни, а по същество поучителни - карат те да си спомниш колко е гот, че всъщност изобщо не общуваш с такива хора и че мъжът ти никоя жена не е извозил, еле пък с такива скудоумни цели...



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано10.11.03 11:18



Някой от компанията не се ли сети да го пита, защо трябва да се жени въобще. Така доста усложнява работата. Изглежда все едно се мъчи да стигне до един ефект по най-трудния възможен начин. Мисля, че този човек е опитвал да обясни собствения си, излязъл от контрол живот.



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано10.11.03 11:49



Ама много е благороден бе:))

Така да раздава натрупаната си житейска мъдрост, бравос



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор Dafna (притеснителна)
Публикувано10.11.03 13:38



Аз лично съм потресена!!!
Посъветвай го да се пробва за разплод...или пък да си смени вярата...Интересно ми е какво мисли да прави, като стане на 60-7-години...с кой ще живее??
Ех....какви хора има...всеки път се учудвам....



Тема или липсата на някой неща?нови [re: ивaнa]  
АвторDahlia (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 14:44



Мисля, че това е само един пример за човек, не желаещ/или неспосбен/ да носи отговорност, не желаещ да поема ангажименти.
В общи линии егоист, черна дупка - консумира всичко без да дава абсолютно нищо /топлота, радост, внимание ........./!
Нещо много се навъдиха.
Тарикати



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера! [re: Kitten]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано10.11.03 15:59



работата е там, че няма да те попита. той само говори, другите - слушат, след това става и излиза така победоносно, че ми се искаше да му туря един крак да се пльосне върху ухилената си физиономия



Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано10.11.03 16:59



В такъв случай за теб трябва да остане съжалението, че не с го направила (да му подложиш крак де ) и задоволството от факта, че такъв човек не присъства в близкото ти обкръжение (надявам се ).
За мое най-голямо съжаление аз имам подобна "личност" в обкръжението си, почти всеки ден ми се налага да се разминавам с него. Човек с абсолютно същата философия - жената да му роди и отгледа децата, да се грижи за къщата, същевременно да ходи на работа, за да носи пари. А за него остава "образованието" и забавленията. Не е успял да се разведе "навреме" и сега най-голямата му мъка е, че трябва да търпи сина си и дъщеря си. Но семейното му положение в никакъв случай не пречи на "нерегламентираните" връзки с колежки и далечни познати.
В началото се опитвах да споря с този човек, като единствения резултат от споровете беше, че намрази и мен (не че изобщо обича някого). С две думи - да говориш с човек, твърдо убеден, че винаги трябва да прецаква всички, си е чиста загуба на време и нерви. По-голям ефект биха имали разговорите с радиото. Отскоро вече не ми се иска дори да му подлагам крак, въпреки че гледката на размазаната му самодоволна физиономия би ми донесла някакво удовлетворение. Просто няма смисъл - такъв човек съдбата ще го накаже точно когато най-много ще го боли. Когато на стари години, останал с минимални доходи и без никакви приятели, децата му го изоставят сам, както той ги е изоставил в момента.


стой та гледай


Тема Re: хванал бил Господ за шлифера!нови [re: ивaнa]  
Автор Фpъцлa (фръцлива)
Публикувано10.11.03 18:11



Според мен е пропуснал последният етап от живота си - когато децата му ще са достатъчно разумни да преценяват и избират , бившата ще е намерила човек до себе си , а всички останали млади жени няма да обръщат внимание на плисираната му повяхнала плът......

Фръц , фръц



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.