Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Моите задължения у дома....нови  
Автор Mapтaтa (господарка)
Публикувано27.10.03 23:46



Освен, че ходя на работа средно за по 9-10 часа на ден ( редактор съм в женско списание) имам и куп задължения....Мъжът ми сподели, че не вижда за какво толкова се грижа и каза, че няма никакъв проблем да ме отмени за 1 месец...Така, че трябва да направя списък!

1. Плащам сметките за ток, телефон и парно.
2. Пазарувам (с колата, включително и напълно мъжки неща), след това сама качвам всички торби у дома, сортирам и прибирам покупките.
3. Събирам мръсното пране, сортирам го по цвят и материя и го пера. След това го премествам в сушилнята, след това прибирам всичко в гардеробите.
4. Купувам сапуни, пасти за зъби и дезодоранти, както и всякакви прерилни и почистващи препарати и следя за тяхното потребление.
5. Следя за наличните неизчерпаеми провизии ( брашно, сол, мляко, захар, спагети, лук, картофи и някои консерви) и се грижа за тяхното поддържане.
6. Постоянно подреждам разни разхвърляни неща, прибирам разхвърляни обувки, дрехи, мръсни чорапи.
7. Следя за семейните празници, подготвям украсата на дома, правя празнични сладкиши и пр. традиционни неща.
8. Грижа се за закупуването на подаръци за рождени дни на близки и познати, давам идеи, купувам картички и ги надписвам.
9. Всички приятели с които общуваме са мои, аз организирам срещите с тях.
10. Аз решавам кога да имаме гости, подготвям менюто, списъка с продуктите, подготвям домашна храна, аранжирам масата и сервирам.
11. Абсолютно се грижа за уюта у дома.
12. Подбрах домашна помощница ( една жена от съседния вход), аз й плащам, и отключвам и заключвам - за което излизам вече 3 години от работа
13. Купувам храна на двете котки, които гледаме, грижа се за ваксинациите им, хигиената им и ги храня.
14. Грижа се за колата, следя масло, антифриз, вода в чистачките, външно и вътрешно почистване, текущи ремонти, накладки, гуми.
15. Плащат СОТ-а на жилището.
16. Наемам майстори за ремионтите у дома и седя плътно с тях за помощ и контрол.
17.Чистя шкафа в банята и хладилника веднъж седмично, веднъж месечно почиствам всички останали шкафове от вътре.
18.Купувам книги, дискове.
19. Купувам вестници и списания.
20. Грижа се за приятното изкарване на рождените дни на съпруга му и другите семейни празници - украса на жилището, оригинални подаръци, балони, изненади.
21. Давам инициатива за секс - 2 пъти месечно, деца не се очертвават.
22. Аз решавам къде да прекараме отпуската и приготвям моя и общия багаж- той приготвя само своя сак.
23. Решавам какво ще се яде всеки ден и приготвям храната - 2 ястия, салата и десерт.
24. Винаги поддържам богата фруктиера с поне 5 вида плодове, надлежно измити и готови за похапване.
25. Всяка вечер минавам и го вземам от работа.
26. Плащам данъците.

Заплатата ми е с около 40% по-висока от тази на съпруга ми, но трябва да върша всички, докато той прави кариера....

Моля давайте още идеи, защото 100% пропускам още важни неща!

ЗА да съм напълно справедлива ето и неговия списък:
1. Вечер заключва входната врата.
2. Изхвърля боклука в контейнера навън.
3. Сам си глади ризите.
4. Един път в годината се грижи за изпирането на единствения ни килим на близка автомивка.

За да стигнеш до извора трябва да плуваш срещу течението!


Тема Re: Моите задължения у дома....нови [re: Mapтaтa]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано27.10.03 23:55



[ръкопляскам]
Имам само един въпрос-ЗАЩО го правиш?????



Тема Хе, хенови [re: Mapтaтa]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано28.10.03 08:39



Бравос.....

Тъжното, е че и при нас нещата са горе-долу така.....

Допълвам списъка за женската работа:

27. Поливане и грижа за цветята.
28.Поддреждане на всички скринове и гардероби, грижа за летните дрехи през зимата и за зимните през лятото ( изпиране, изглаждане, подреждане в специални торби, слагане на препарати против молци и ЗАПОМНЯНЕ къде седи всичко).
29. Носене на всички дрехи на химическо чистете и вземането им след това.
30. Гладене на хавлиени кърпи и чершафи ( и при нас дрехите всеки сами си ги глади).
31. Сменяне на торбичката на прахосмукачката ( ааа, ама то сменя ли се).
32. Слагане на ново руло тоалетна хартия в WC, когато старото свърши....
33. Слагане на нови сапуни, когато старите свършат, както и зареждане на шишето с течен сапун.
34. Пране и гладене на пердета.
35. Водя семейното счетоводство, описвам всеки прход и всеки разход до "стотинка".

За щастие ние си имаме само една котка....

В списъка на мъжа ми:

5. Плаща кабелната телевизия.
6. Плаща пътния данък на колата.
7. Подменя котешката тоалетна.

За щастие той се грижи за колата, аз само бензин си сипвам.....

И ние си имаме една разкошна леля от 1 година ( преди и за това се грижеш), тя мие прозорци 6 пъти в годината!!!!!!!!!!!

Иначе не е лоша идеята да те смени за 1 месец, лошото, е че едва ли ще се справи, то вероятно ще те обяви за луда....

Мира

Редактирано от miroslava на 28.10.03 08:40.



Тема Защо го правя?нови [re: sylvi]  
Автор Mapтaтa (господарка)
Публикувано28.10.03 09:00



В началото защото исках да докажа не него и на себе си, че съм много добра домакиня...С времето се превърна в навик....Напоследък започва да ми тежи, защото той не забелязва нищо......

За да стигнеш до извора трябва да плуваш срещу течението!


Тема Лелеее!!!нови [re: Mapтaтa]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано28.10.03 09:47



Ти си го побъркала, тоя човек от чанч! И ризите си глади!!!! Дано жена ми не види темата



Тема Не бе, на мен ми стана интересно!нови [re: Green light]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано28.10.03 09:50



Я кажи ти какво правиш в къщи, без обвинение, бе упреци, просто другарска анкета!
Мира

Редактирано от miroslava на 28.10.03 09:53.



Тема Трябва да черпишнови [re: Mapтaтa]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано28.10.03 10:41



- щом и боклука хвърля, пък и ризите сам си глади!!!
Наистина ли някой може да се оправя с ютията? Непостижимо...

Agent of Change


Тема Re: Не бе, на мен ми стана интересно!нови [re: miroslava]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано28.10.03 11:01



По- интересно (за мен) е защо питаш. Но така да бъде, ще ти отговоря. Нямам твърди задължения. Сигурен съм (и го виждам), че жена ми върши огромната част от работата. Но тя върши всичко, докато аз съм на работа. Много се дразни от това, че съм разхвърлян. Предполагам, че и създавам и не малко работа като се прибера. Та за това какво върша: 1) Закуска- събота и неделя. Ставаме с Терминатора и я отавяме да спи докато се събуди самичка. 2)Пазаруване - ако и когато ми каже. 3) Пране, миене на чинии, чистене- виж т.2 4) Водене и взимане от детска градина (понякога обаче оставям да бачкам до късно и тогава не мога) - като се прибера аз си играя с наследника (това не съм сигурен, че е задължение) ... Де да знам още какво... Килимите ги нося по автомивките и аз като гореспоменатия брат по съдба. Въобще малко ми е неловко да си описвам домашните задължения. Какво да направя аз бачкам навън, тя бачка у нас. Не казвам , че не съм доволен от статуквото. На мен така ми е добре. Това, което се старая да променя е да подреждам повече



Тема пробвай, ама...нови [re: Mapтaтa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.10.03 11:02



този 1 месец ще ти излезе през носа!

1. Ще ви изключат тока поради неплатена сметка (ми забравил е човека... да не му е само за това да мисли, има си по-важни неща!)
2. Хладилника ще се напълни с полуготова храна и деликатеси. Някак си изведнъж ще свършат праха за пране и почистващите препарати. Тоалетната хартия задължително.
3. Приготви се да обновиш гардероба си. За неговия сам да мисли. Мъжете в общи линии са далтонисти и цветни от бели дрехи не различават... вълна от памук също...

Нататък списъка можеш и сама да си го допълниш... на мен в толкова черни краски не ми се мисли :)



Тема Re: Моите задължения у дома.... [re: Mapтaтa]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано28.10.03 11:11



Боже, а кога спиш?



Когато има желание, има и начин!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.