Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Това съжителство ме побърква!нови  
Автор slanchice (optimist)
Публикувано23.10.03 15:10



Пиша тези редове за да споделя с Вас, а и да получа ако не съвет, то малко повече информация. Става въпрос за съвместният ми живот с моят риятел. Живеем вече 1 година като семейство, само където не сме подписвали. Аз неискам, а и той също. Разведен е и има едно дете и смята, че подписът с нищо не помага, а и аз мислиа така.Това като начална информация. Горе долу нещата вървях добре, но последните 3 месеца са някакъв ад. От двама ни, аз съм с по-големите финансови възможност, дори мога да кажа, че изцяло издържам семейството ни, а и му помагам за детето, това не ми тежи дори съм щастлива, че му помагам. Стандартът ми за хубаво или лошо е доста висок, а неговият доста нисък. Е с моя помощ, а и нали живеем заедно, той също се стабилизира, но нищо не направи да се възползва от ситуациятаи да увеличи работата си, работи на смени и има много свободно време. Напротив, напоследък започна да ме критикува, че му оделям малко време, бил пренебрегнат, хората свършвали работа в 18ч, а пък аз в 19, какво било това нещо, нали съм била шеф, защо не съм можела да си го разрешя? Как да му го обясня, той не желае да ме разбере, отговорностите са ми много, а и сега имам някакви моментни проблеми които решавам и изискват повечко време, но той смята, че аз нежелая да променя нещата. Е отказах се аз от повечето неща и си седнах на задника, съответно позагубих доста от работата си, но и с това ще се справя. Той и това като че ли неоцени. Хубавото беше, че нещата някак си поотихнаха, но ето какво се получи в крайна сметка. Той започна за най малката издънка от моя страна да ми се цупи, да не ми говори и ме кара да се чувствам безкрайно виновна. След това, когато реши, че вече достатъчно е мълчал и ме е поизмъчвал бе никакво обянение за случилото се, започва да се държи като че ли нищо не е било. Съответно аз бързо забравям лошото, дори прекалено бързо и започваме всичко постаро му. Но ето, че снощи след като аз се прибирам от командировка, не съм почивала и спала 24 часа, звъня на вратата и той ми отваря, но вместо поздрав за добре дошла и целувка, получвам ругтни, че лап топа не работел и той вече 5 дни неможел да си провери пощата. Хвърли ключовете и се мушна обратно в хола където продължи да ръчка компютъра, съответно на мен нула внимание. А аз му биах донесла, онова за което той ме беше помолил да донеса, когато се прбирам удома. въпреки умората ми аз му взех касетки и всичко за което ме бесе помолил да свърша попат за вкъщи. Стана ми гадно, значи пощата беше по важна от мен, а ругатните и заплахите копютърът да бъде шчупен трябваше да приема като комплимент може би. Но нали те са мои, значи са лоши. Така аз изтълкувах нещата, аи засто не съм се погрижила за неговата поща, защо несъм му подсигурила и това удобство. Направо се сразих от мъка. След като се изкъпах и се успокоих, слязох в хола и просто го попитах какъв е проблема и след като той ми изръмжа, че несмятал да разговаря с мен защото съм му била придавала фасони се обърна и подължи да си гледа телевизия. Тгава неиздържах и го попитах кое е по важно пощата му или аз. И ако има проблем ,то можеше първо да ми каже поне едно добър вчер, а после да ми каже, та ако мога да направя нещо по въпроса. А той мо каза да сам се махала от очите му и че нямал намерение да коментира см ен каквото и да било. Аз направо останах втрещена. След което още неколкократно мило и деликатно се опитах да го предразположиа, дори му се извиних, но той каза че въобще нежелае да говори с мен по какъвто и да било повод. Взе си нещата от спалнята и отиде да спи в хола. Така приключи вечерта, а днес още не се е обадил. Аз съм шокирана и отчаяна . Къде збърках, какво лошо сторих? Обичам го, но май нашето съжителство е изчерпано. Объркана съм и много наранена. Да някой ще каже, че това е прекалено елеметарно спречкване, но то не е за първи път, а и той винаги успява дам е накара аз да се чувствам виновна и да се моля за прошка и капчица обич. Иска ми се за малко да се разделим, но той живее при мен и незнам как да го помоля да си отиде в неговият апартамент и дали няма да го засегна. Искам и аз да се успокоя. Но незнам дали това няма да е краят, а не искам да е така исма той най сетне да се осъзнае и малко и той да си даде зор за тази връзка. Помагайте със вашшият опит и житейски случки.

Редактирано от slanchice на 23.10.03 15:16.



Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор arco iris (arc-en-ciel)
Публикувано23.10.03 15:51



Съвместното съжителство изисква огромно количество компромиси и от двете страни. Погрешно е да се смята, че щом обичаш някого, компромиси не са нужни и нещата си стават от самосебе си. Няма такова нещо.
Грешно е и само единият от двамата да прави компромисите, както изглежда става при вас.
Според мен проблемът на мъжа ти е някакъв по-сериозен. Такива спречквания не стават за глупости - глупостите са само повод, истинският проблем е другаде. Ако наистина искаш да запазиш тази връзка, струва си да направиш последно усилие и да се опиташ да поговориш с него, да разбереш защо се държи така. Само че не го питай директно, мъжете много рядко си казват какво им има, като отговор на директен въпрос. Трябва да можеш да го предразположиш по някакъв начин, да усеща, че конкретно в този разговор ти си на негова страна, а не врага от другата страна на барикадата.
Мъжете много често приемат подобен род разправии като военни действия и просто искат да ти го върнат за нещо, което ти даже не си разбрала, че си му направила. Така че първата спъпка е да го накараш да приеме, че разправията е приключена, че това вече не е битка и ако може да ти се довери. Но мисля, че предвид обстоятелствата това е доста трудно. По-скоро бих те посъветвала да се обърнеш към трето лице, някой човек, който мъжа ти намира за много близък и с когото би споделил.
Подобна агресивност много често е резултат от чувство на вина...

Иначе личното ми мнение е, че едва ли можеш да бъдеш щастлива с този човек. Колкото и да протакате нещата, ако не се научите да разрешавате проблемите с взаимно доверие и без излишни сцени, само ще се измъчвате по-дълго един друг и накрая пак ще се разделите.
Имам предвид, че той също трябва да се научи да си озаптява гордостта и да има също толкова голямо желание да е с теб.
Успех!

Времето е загуба...


Тема Бий му шута на тоя без да го мислишнови [re: slanchice]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано23.10.03 16:05



Че да не се наложи после да идваш в "Клуб на разведените".

Редактирано от ASSASSlN на 23.10.03 16:06.



Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор Petyata ()
Публикувано23.10.03 16:05



Според мен нямаш нужда от съвети. Изглежда нещата са си назряли.
Донякъде ми звучи познато, това за което говориш и ми и мъчно за теб.
Единия вариант е да се опитваш да разрешаваш проблемите на този мъж, да потъваш в самоанализи, да се обвиняваш и тн.
Другият път е просто да прекратиш съжителството.
Аз лично не съм агресивен човек и доста търпя, но има моменти когато усещаш, че границите са прекрачени и тогава се чувствам стински уморена. Е в такъв момент мога без никакво викане и скруполи да му покажа вратата и да го помоля да напусне. Пука ми, че щял да се засегне. В такова нещо са необходими двама души.....
Не мога да дам съвет....ти сама ще усетиш как трябва да постъпиш.
Успех и горе главата.

Не дразнете клетката
лъвът е паянтов


Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор Heмиpницa (Млясссссссссссс)
Публикувано23.10.03 16:43



Слънчице, изчезвай яко дим и въобще да не се обръщай назад...БЯГАЙ!
Не е нужно да обяснявам сега за компромиси, връзки, чувства....
Мъжът прати в детската градина...липсват му първите 7 години.




Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор PPP (една)
Публикувано23.10.03 16:52



От подобен опит бих те посъветвала да седнете една вечер на сериозен разговор и да му кажеш, че искаш известно време да живеете отделно. Имате нужда от почивка и двамата. Ако след временната раздяла не си липсвате, значи тя е била един закономерен процес и всичко ще си дойде на мястото. Лошото в случаи като твоя е, че както тръгне в началото, така ще бъде и до края. Ти си го научила сама да теглиш колата, а той да се възползва и да живее лесно. В един момент ще рухнеш. От умора и разочарование. Когато хората се обичат, те си помагат един на друг, радват се на успехите на другия и се стремят да ги поощряват. Ако ти трябва да се откажеш от мечтите си и работата, която харесваш, заради някого, който дори не си прави труда да намери начин да изкарва повече пари, защо ти е такъв човек? На всичкото отгоре прехвърля комплексите си върху тебе като ставаш виновна....
Трудно ще ти бъде, но и аз мисля, че раздялата ви е назряла!
Не унивай и гледай напред! Всичко се преживява!
Желая ти много сила и кураж!

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Този мъж е комплексарнови [re: slanchice]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано23.10.03 17:13



Явно се чувства неуспял и незначителен на твоя фон и с лошото си отношение се мъчи да те смачка. Лично аз смятам, че го прави от страх да не те загуби, но това не го оправдава ни най-малко.
Важното е, че съм съгласна с другите - вероятността да се промени и поправи е нулева. Така че ако наистина искаш съвет, а не просто да си пишем ей така - бягай. Не че ще отрежеш любовта си като с нож за миг, но по-добре стисни зъби, отколкото да си губиш времето.
И да ти кажа нещо за съжителството - понякога нежеланието на един мъж да се обвърже формално е също показателно. Знам, че много хора няма да са съгласни с мен, но аз наистина дълбоко вярвам в това. Пък имам и наблюдения.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано23.10.03 17:51



Слънчице,
аз мисля че този човек не е твоя мъж..
Ами от това, което чета не вижадам да си била щастлива... ти се измъчваш.
Намери някой, който ще те уважава и ще те обича истински.



Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано23.10.03 18:28



Слънчице, ако това е историята на родителите ти - споко, нещата ще се оправят.

Agent of Change


Тема Re: Това съжителство ме побърква!нови [re: slanchice]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано23.10.03 19:30



Ти познаваш ли бившата му съпруга?Знаеш ли защо са се развели?Може би тя си е намерила МЪЖ и е зарязала лигльото,вечно мрънкащия,кривия,дето и космите му пречат.
Доколкото разбрах,доста добре си финансово и на него така му е удобно,ширтифирка се в мезонета ти и час по час набива забележки,та да се усеща присъствието му.Кво пък толкова му обичаш на тоя тип?Та той ти е само в тежест.
И като си на път да се побъркаш и губиш от работата си и парите естествено,бий му шута и се поогледай,не е първия,нито последния с пишка в крачола/извинявай,ама...чак мен ме дразни/.
Осъзнай се,девойче прати си го у тях да се сърди на себе си и на стените около него.Не споменаваш какви са му отношенията с детето-щом и там помагаш,значи той не е в състояние да се справи сам,да не искаш някой ден и ти да му раждаш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.