Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови  
Автор miroslava (заета)
Публикувано19.10.03 21:03



Някои правил ли е такава ротация? Ние искаме да преобразуваме балкона на бокс, а да си направим трапезария в сегашната кухня ( в момента нямаме такава).... Балконът ни е около 5 квадрата, 1.50 на 3.30.....И въобще как седи въпроса с "изкарването" на вода и канализация на балкона? Какви рискове крие?
Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано19.10.03 22:14



Мои познати са направили така, незнам как са изкарали водата, но стената са я направили на барплот, а над него има нещо като арка (полукръг), ,много приятно е станало



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Авторwhite rabbit (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 00:38



проблемът би могъл да се получи ако се запуши канала за мръсната вода( понеже ако се запуши канал на нормална кухня той се отпушва лесно , защото така е проектирано ) , тогава трябва да се кърти доста , иначе рискът това да се случи е минимален да не казвам нулев( аз не познавам някои с такъв проблем )
а иначе трябва да се направи наклон за да се оттича мръсната вода , което си е доста цимент , вар и прочие , аз сега свършвам един ремонт та направо ми се изправя косата като чуя думата цимент:))въобше разбиването си е доста .. но пък 6-7 м2 не са толкова много а и ще си разшириш жилището




Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: white rabbit]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 08:44



А за новите канали пода ли се разбива или се отлива от горе или по-малко и от двете?

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор Petyata ()
Публикувано20.10.03 10:45



Зависи от местоположението на балкона спрямо бившата кухня - т.е. откъде докъде трябва да се докарат тръбите. При нас е разбиван пода и са изкарани нови тръби. Изобщо това си е едно доста трудоемко преустройство и ако се прави на мястото, където се опитвате освен всичко друго и да живеете по време на ремонта - почти невъзможно според мен. Ако решите да го правите няколко препоръки:
Използвайте полипропиленови тръби - по-евтино и с по-дълъг живот. Внимавайте наклонът да е спазен за мръсната вода - ако не е добро изпълнението може да се получи истински кошмар.
Иначе този тип преустройство е доста популярен и ефективен. В нашия случай се сдобихме с още една стая в малката гарсониера. Кухнята ни все още се прави, но проекта сме си го измислили почти сами. Правихме много консултации със специалисти, но истината че всичко е компромис между възмности и желание. Другото нещо, което открих е че истинската изходна точка е собственото ми удобство - имаше редица неща, за които специалистите не се бяха сетили, а за мен бяха очевидна .
В края на краищата мястото на един балкон не е безкрайно много и има много фактори, които ще те ограничат - примерно с каква пералня и печка разполагаш (ако не смяташ да вграждаш нови) и тн.
Айде много се разпрострях....
Това, което сках да кажа може да се сумира в едно изречение: преустройството е трудоемко, но си струва.

Не дразнете клетката
лъвът е паянтов


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: Petyata]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 13:59



При нас уредите ще се вместят перфектно на балкона, а в трапезарията ще остане само голям и восок бюфет и хладилника, при което се отваря площ достатъчна за маса и столове за поне 6 човека....

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Болна тема.....нови [re: miroslava]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 15:10



Любимата ми тема от май месец насам. В къщи това направихме - от двустаен ще правим две спални и многофункционален хол-кухня, трапезария и хол. В общи линии остана само да направим детската стая, която е в бившата кухня. това наложи да прокопем канал за тръбите за мръсна, топла и студена вода, от кухната по диагонал към балкона. Естествено трябва да имаш наклон най-вече за отичане на мръсната вода. не съм имала досега проблем с канала, като се има пред вид , че и пералнята ми е в бокса. за всеки случай съм решила профилактично да използвам някакаъв препарат за отпушване на тръби от време на време! Всичко обаче зависи и от разположението на таите в апартамента! При нас двете стаи са отстрани, а между тях беше кухнята и банята, всички с едно изложение. майсторът, който прави ремонтът, пък си беше прокопал целия хол,за да излезе водата на балкона! наскоро видях у познати негово разположение, решено по друг начин с по -малко копане, но с повече къртене на стени. Кухненският бокс беше разположен в стаята, на стената , обща за хола и спалнята, а останалото беше превърнато в хол- с гарнитура и масичка, а телевизорът беше в бивата тераса. изглеждаше симпатично, но пък беше заварено положение от предишните собственици!
лично при нас оставихме част от подпрозоречната стена на терасата и тъй като беше около 30 см висока,решихме да нея дигаме за барплота, а предградихме с гипскартон от вътрешната страна. В празното пространство под барплота, което се оформи, вградихме шкафче. Използвахме всички стари шкафове от кухнята, е някои ги поорезахме малко.Сега съм замислила и един шкаф като минибарплот,които да навлиза малко в помещението на хора и да закрива мивката. Иначе има място и за холна харнитура и трапезария с голяма маса!
Успех!



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор axa ()
Публикувано20.10.03 15:53



И на нас ни предстои подобно упражнение.ще правим от двустаен - тристаен!

Но, мъжа ми се занимава с водопроводии слава богу, такъв майстор няма да ни трябва. Притесненията са ми откъм остъкляването на балкона.

Ако имаш нужда от по- точни съвети относно водите и тръбите, пиши ми на бележка.

Редактирано от axa на 20.10.03 16:24.



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: axa]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 16:30



ние решихме този въпрос с "Итонг" и ПВЦ дограма, естествено и изолация, в случая Фибран. Проблем имахме с това че вдигнахме нивото на пода на терасата спрямо хола. но се оказа че панелният блок е толкова качествено направен , че като стигнахме до ламинирания паркет, който смятахме да сложим върху стария мокет, се наложи бързо да се откажем! Направихме циментова замазка на мяста дао 4 см, а бяхме предвидили да е до 2см и прагчето се стопи!



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: anhela]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 16:42



Страшни сте!

А искам да попитам възможно ли е тръбите да минават през пода ( и при нас ще бъде по диагонал през пода на настоящата кухня към балкона) в нещо като канал, който да се запуши отгоре с дебела дъска да се покрие целия под на бокса и трапезарията с ламиниран паркет от този без лепило, който се разглобява ( ние сме с такъв в момента в хола и коридорите). По този начин ако се запуши канал се маха паркета и от долу има лесен достъп до тръбите и няма къртене.....Някъде съм чела нещо подобно....Смятах, че към 3500 лева ще ни излезе този ремонт с нова дограма за настоящата кухня ( двукрилен прозорец) и остъкляване на балкона и без мебели разбира се ( на първо време ще ползваме старите)....

А за колко време става такъв ремонт, при предварително поръчани прозорци?

Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.