Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Преместване на кухненски бокс на балкона.....  
Автор miroslava (заета)
Публикувано19.10.03 21:03



Някои правил ли е такава ротация? Ние искаме да преобразуваме балкона на бокс, а да си направим трапезария в сегашната кухня ( в момента нямаме такава).... Балконът ни е около 5 квадрата, 1.50 на 3.30.....И въобще как седи въпроса с "изкарването" на вода и канализация на балкона? Какви рискове крие?
Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано19.10.03 22:14



Мои познати са направили така, незнам как са изкарали водата, но стената са я направили на барплот, а над него има нещо като арка (полукръг), ,много приятно е станало



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Авторwhite rabbit (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 00:38



проблемът би могъл да се получи ако се запуши канала за мръсната вода( понеже ако се запуши канал на нормална кухня той се отпушва лесно , защото така е проектирано ) , тогава трябва да се кърти доста , иначе рискът това да се случи е минимален да не казвам нулев( аз не познавам някои с такъв проблем )
а иначе трябва да се направи наклон за да се оттича мръсната вода , което си е доста цимент , вар и прочие , аз сега свършвам един ремонт та направо ми се изправя косата като чуя думата цимент:))въобше разбиването си е доста .. но пък 6-7 м2 не са толкова много а и ще си разшириш жилището




Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: white rabbit]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 08:44



А за новите канали пода ли се разбива или се отлива от горе или по-малко и от двете?

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор Petyata ()
Публикувано20.10.03 10:45



Зависи от местоположението на балкона спрямо бившата кухня - т.е. откъде докъде трябва да се докарат тръбите. При нас е разбиван пода и са изкарани нови тръби. Изобщо това си е едно доста трудоемко преустройство и ако се прави на мястото, където се опитвате освен всичко друго и да живеете по време на ремонта - почти невъзможно според мен. Ако решите да го правите няколко препоръки:
Използвайте полипропиленови тръби - по-евтино и с по-дълъг живот. Внимавайте наклонът да е спазен за мръсната вода - ако не е добро изпълнението може да се получи истински кошмар.
Иначе този тип преустройство е доста популярен и ефективен. В нашия случай се сдобихме с още една стая в малката гарсониера. Кухнята ни все още се прави, но проекта сме си го измислили почти сами. Правихме много консултации със специалисти, но истината че всичко е компромис между възмности и желание. Другото нещо, което открих е че истинската изходна точка е собственото ми удобство - имаше редица неща, за които специалистите не се бяха сетили, а за мен бяха очевидна .
В края на краищата мястото на един балкон не е безкрайно много и има много фактори, които ще те ограничат - примерно с каква пералня и печка разполагаш (ако не смяташ да вграждаш нови) и тн.
Айде много се разпрострях....
Това, което сках да кажа може да се сумира в едно изречение: преустройството е трудоемко, но си струва.

Не дразнете клетката
лъвът е паянтов


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: Petyata]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 13:59



При нас уредите ще се вместят перфектно на балкона, а в трапезарията ще остане само голям и восок бюфет и хладилника, при което се отваря площ достатъчна за маса и столове за поне 6 човека....

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Болна тема.....нови [re: miroslava]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 15:10



Любимата ми тема от май месец насам. В къщи това направихме - от двустаен ще правим две спални и многофункционален хол-кухня, трапезария и хол. В общи линии остана само да направим детската стая, която е в бившата кухня. това наложи да прокопем канал за тръбите за мръсна, топла и студена вода, от кухната по диагонал към балкона. Естествено трябва да имаш наклон най-вече за отичане на мръсната вода. не съм имала досега проблем с канала, като се има пред вид , че и пералнята ми е в бокса. за всеки случай съм решила профилактично да използвам някакаъв препарат за отпушване на тръби от време на време! Всичко обаче зависи и от разположението на таите в апартамента! При нас двете стаи са отстрани, а между тях беше кухнята и банята, всички с едно изложение. майсторът, който прави ремонтът, пък си беше прокопал целия хол,за да излезе водата на балкона! наскоро видях у познати негово разположение, решено по друг начин с по -малко копане, но с повече къртене на стени. Кухненският бокс беше разположен в стаята, на стената , обща за хола и спалнята, а останалото беше превърнато в хол- с гарнитура и масичка, а телевизорът беше в бивата тераса. изглеждаше симпатично, но пък беше заварено положение от предишните собственици!
лично при нас оставихме част от подпрозоречната стена на терасата и тъй като беше около 30 см висока,решихме да нея дигаме за барплота, а предградихме с гипскартон от вътрешната страна. В празното пространство под барплота, което се оформи, вградихме шкафче. Използвахме всички стари шкафове от кухнята, е някои ги поорезахме малко.Сега съм замислила и един шкаф като минибарплот,които да навлиза малко в помещението на хора и да закрива мивката. Иначе има място и за холна харнитура и трапезария с голяма маса!
Успех!



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор axa ()
Публикувано20.10.03 15:53



И на нас ни предстои подобно упражнение.ще правим от двустаен - тристаен!

Но, мъжа ми се занимава с водопроводии слава богу, такъв майстор няма да ни трябва. Притесненията са ми откъм остъкляването на балкона.

Ако имаш нужда от по- точни съвети относно водите и тръбите, пиши ми на бележка.

Редактирано от axa на 20.10.03 16:24.



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: axa]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 16:30



ние решихме този въпрос с "Итонг" и ПВЦ дограма, естествено и изолация, в случая Фибран. Проблем имахме с това че вдигнахме нивото на пода на терасата спрямо хола. но се оказа че панелният блок е толкова качествено направен , че като стигнахме до ламинирания паркет, който смятахме да сложим върху стария мокет, се наложи бързо да се откажем! Направихме циментова замазка на мяста дао 4 см, а бяхме предвидили да е до 2см и прагчето се стопи!



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: anhela]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано20.10.03 16:42



Страшни сте!

А искам да попитам възможно ли е тръбите да минават през пода ( и при нас ще бъде по диагонал през пода на настоящата кухня към балкона) в нещо като канал, който да се запуши отгоре с дебела дъска да се покрие целия под на бокса и трапезарията с ламиниран паркет от този без лепило, който се разглобява ( ние сме с такъв в момента в хола и коридорите). По този начин ако се запуши канал се маха паркета и от долу има лесен достъп до тръбите и няма къртене.....Някъде съм чела нещо подобно....Смятах, че към 3500 лева ще ни излезе този ремонт с нова дограма за настоящата кухня ( двукрилен прозорец) и остъкляване на балкона и без мебели разбира се ( на първо време ще ползваме старите)....

А за колко време става такъв ремонт, при предварително поръчани прозорци?

Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Авторaнxeлa (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 17:07



Ами при нас го направихме с изкъртване на теракот и вкопаване на тръбите в канал, който изкъртихме в замазката, след което отгоре отново сложихме теракота! ставаше въпрос за махане на 10-тина плочки. Лошото е ,че при стената , през която изкарахме тръбите на балкона се получава повдигане заради наклона за оттичане на мръсната вода, но пък там ще сложим вграден гардероб и ще го закрие по този начин.
Цената вече зависи от това колко ти струват материалите, дограмата и евентуално труда! На мен работата ми еизлезе около 500лв. без измазване с латекс(само първа ръка). Иначе за фаянс, теракот, разни тераколи, цимент и др. стр. материали + латекс, ВиК части, ламиниран паркет за хола ( по 18 лв. / кв.м за 18кв. м) излезе около 2500 лв. плюс/ минус 200-300 лв. за разни там допълнителни работи. това е ориентировъчно, защото в началото водех сметка , но и изгубих края! Все нещо изниква!



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Авторwhite rabbit (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 00:21



ами това с дъската някак ми се струва странно ,но не знам дали е възможно , то се копае , налива се цимент за да се направи наклона после се слагат тръбите , има и по- нови от полипропиленовите на запад , питай повече по този въпрос , вече ги има и тук , не им знам името обаче , след като се копае се замазва за да не се мърда и след това ламинат , не мислиш ли че с теракот ще ти бъде по-добре ако се разлее нещо ??освен това ,bi bilo dobre da изолираsh все пак е балкон и едва ли е много топло , не се притеснявай за запушването( познавам хора с 15 годишен ремонт и никога на са били и близо до разбиване ) , важно е да се направи наклона добре , обаче сега става студено и всичко съхне много бавно , напр. при мен това което съхнеше за 1 ден през лятото сега съхне за 4-5 дена (разни шпaкловки и други подобни )!!
аз ще питам, ако успея как се казват тези тръби и ще го постна
ами за цените 3500 без мебелите си е направо много , по принцип си има цена за всяка операция така че горе-долу можеш да калкулираш



Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: white rabbit]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано21.10.03 12:31



Да де, ама само дограмата ще излезе към 2000 лева.....И разбира се без изолазия не може!
Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Автор anhela ()
Публикувано21.10.03 13:52



Зависи от дограмата!

...един живот живота ти да сподели...


Тема Re: Преместване на кухненски бокс на балкона.....нови [re: miroslava]  
Авторwhite rabbit (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:41



да аз забравих дограмата..абе чак 2000,,ако купиш най скъпата , да така ще стане



Тема внимавайте с прокопаването по пода -нови [re: miroslava]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано23.10.03 23:21



щото като чета - почти всички копаят по пода - та - внимавайте по две причини:

1. Ако балконът е външен - тоест под вас е открит - има опасност през зимата да замръзне водата в тръбите - и да ги задръсти - или да ги спука...
2. Подовите плочи или панели са с дебелина от 10 - 12 - и по-рядко 14 см. Над тях замазката е обикновево 2 до 5 см. И ако копаете канал, по-дълбок от 5 - 7 см - има опасност да нарушите целостта на плочата - сигурен признак за това е - ако стигнете до арматура...

Та - ако имате възможност - по-добре е да пуснете тръбите по стената - тогава и наклонът на канализационната тръба може да е по-голям...

Подходящи - и по-лесни за работа - са полипропиленовите тръби - или има едни други - за топлоинсталации ги ползват - трипластови - два пласта полипропилен, а между тях - тънък алуминий... огъват се на ръка и сглобките са много лесни...

Ако минавате по външна стена или под - топлоизолирайте!

Където има армиран бетон - за бога - не копайте и не режете !


Успехи!

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: внимавайте с прокопаването по пода -нови [re: ceлянинът]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано24.10.03 08:14



Благодаря ти за хубавото мнение! За щастие балконите са вътрешни и всички под и над нас са остъклени.....За копаенето се надявам да попадна на майстори, които си разбират от работата! Някой да може да ми препоръча такива?
Мира

Защо нещата, които нямаме, ни пречат да се радваме на нещата, които имаме?!?


Тема и още нещо -нови [re: miroslava]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано28.10.03 09:17



канализационната тръба от мивката трябва да е с по-голям наклон - и диаметър не по-малък от 5 см., защото по нея се отлагат разни мазнотии - така, че ако е по-дълга от 1.50 - предвидете отвор/муфа за ревизия...
ако имаш други въпроси - или схема на мястото, което ще преустройвате - тропни ми ги на мейла...
с майстори не работя, щото сам си действам..

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 28.10.03 09:18.



Тема Слънце си ти!нови [re: ceлянинът]  
Автор miroslava (заета)
Публикувано28.10.03 09:20



Ще питам, за всичко ще питам!
Благодаря ти!
Мира

Редактирано от miroslava на 28.10.03 09:21.



Тема А ако балконът е външен?нови [re: ceлянинът]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано05.11.03 11:49



Тогава има ли някаква опасност ако му се струпа твърде много тежест да се претовари нещо плочата? Да падне, искам да кажа. Не ги разбирам тия работи, за това питам, че и ние имаме някакви такива идеи. За догодина са, ама от сега ги обмисляме. Мерси предварително.

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Kuhnyata...нови [re: miroslava]  
Автор iluwenar (elda)
Публикувано11.11.03 09:01



A da znaete dali firmite za mebeli se navivat da pravqt proekt za kuhnya na takova mqsto?? Moqta terasa e 1.80/3.50 m i sega se polzva kato takova pomeshtenie,no ima nujda ot remont. Dali shte se vmesti izobshto takova obzavejdane,kato se ima predvid,4e bez problem peralnqta,pe4kata i mikrovxlnovata se sxbirat ??

ERIN GO BRAGH!


Тема ако е правилно изпълнен при строежа -нови [re: Лeйди]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано23.11.03 13:30



няма опасност - балконът е оразмерен за такива тежести...

проблемът обаче е, че понякога има некачествени изпълнения - арматурата е стъпкана като е изливан, или заварките не са качествени ако е панелен - и има такива срутвания на балкони...

за по-сигурно - проследете дали няма пукнатини - надлъжни - отгоре на плочата - покрай стената или по парапета - ако е плътен - пак покрай стената... ако има такива пукнатини - това е знак, че балконът се е отпуснал малко... това още не значи, че ще падне...
абе - за такова преместване си се прави проект, плюс експертиза от инженер-конструктор...

прост селянин, ама много прост ви казвам !


Тема Re: ако е правилно изпълнен при строежа -нови [re: ceлянинът]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.11.03 14:30



Мерси

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.