Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Синът ми е гей - какво да правя?нови  
Автор Eднa мaйka (непознат )
Публикувано06.08.03 14:02



Моля Ви, кажете ми - синът ми е гей, какво да правя, как да постъпя?
Не знам - тотално съм объркана, просто не намирам думи.
Аз самата съм психиатър, и никога не съм си представила, че ще трябва да се сблъсквам с подобен проблем, и затова не знам как да реагирам. Не е психично болен със сигурност. Просто заяви, че не изпитва сексуално желание към жените, харесва мъжете, и толкоз. В медицината хомосексуалността не се третира като заболяване.
Изнесе се, и сега живее при някакъв приятел, т.е. любимият му мъж.
Все пак ми е дете, и не мога да го пренебрегна, нали сме родители и трябва да помагаме и подкрепяме децата си.
Ако някой може да ми помогне с една дума, ще съм му благодарна!



Тема Какво точно те притеснява?нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано06.08.03 14:29



Защо си объркана, в какво виждаш проблем?



Тема Re: Синът ми е гей - какво да правя?нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Scrapper (некъв си)
Публикувано06.08.03 18:22



Приеми го, какъвто е, едва ли трябва да казвам на психиатър, че той не е нито сбъркан , нито болен нито нещо дефектен....



Тема Re: Синът ми е гей - какво да правя?нови [re: Scrapper]  
Авторkaли (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 03:19



здравей,
помогни му като говориш с него, като го разбираш и подкрепяш.
приеми връзката му с другото момче, и стани негов приятел.

не споменаваш на колко години е синът ти
може по-късно да усети че харесва и момичетата.



Тема Re: Синът ми е гей - какво да правя?нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Nadin ()
Публикувано07.08.03 10:24



Не трябва да си объркана, това е нещо нормално и ти го знаеш. Най-лошото е да не го разбираш и да го отблъснеш за това!



Тема Re: Що за въпрос?нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Kitten (Tomcat)
Публикувано07.08.03 11:35



От няколко дни редовно чета развитието по тази тема и се чудя дали да си кажа мнението....
много неща в темата ти ме учудват... като започнем от заглавието: какво да правя? едва ли нещо по-различно, отколкото си правила досега - обичай сина си, обръщай му внимание, интересувай се от него и половинката му - независимо от кой пол е... бъди част от живота му, както винаги си била...!!!
Кое точно те обърква? питаш се - защо точно на мен??? Ама какво всъщност е станало? Защо не се радваш например, че синът ти е здрав, млад и те обича като майка, не си ли даваш сметка, че явно държи на теб, на твоето мнение, щом е споделил с теб за предпочитанията си.... (със сигурност не му е било лесно да го направи)
Да предпочиташ хора от собствения си пол не е болест или психическо разстройство!!! Нито се случва толкова рядко.... прсото повечето хора си траят.. премълчават именно заради хора като теб, които ще се объркат, които ще го намерят за "ненормално", за "болестно състояние".
Много е важно да не мислиш за това като за "проблем"!!! защото не е проблем!
В БГ все още не сме свикнали да приемаме без резерви хомосексуалността, говоря за масовото отношение... за щастие в много други държави вече са си дали сметка, че това е нещо съвсем нормално...
Искам да те питам също кое точно те притеснява??? защото отговорът е мнго важен...
Това обърква всичките ти представи за "семейство"? Цял живот си си представяла как ще се ожени за хубаво момиче и ще си народят деца? Или се ужасяваш как ще погледнат на това съседите, познатите и роднините?
Синът ти е по - важен за теб от хорското мнение, нали?
Излишно е, да ти казвам, че синът ти не е станал гей за да ти направи напук или за да те ядоса.... Нито защото е искал например.. Сексуалната ориентация не зависи от нас.. тя се определя на много ниско ниво.. не можем да се борим срещу това...
Дай си сметка, че синът ти не може да се промени... Колкото и да ти се иска и да се надяваш в този момент...
Затова по- добре го приеми такъв, какаъвто е, отколкото да рискуваш да го загубиш, като го отдалечиш от себе си и го заклеймиш като "проблем"!
Желая ти успех и горе главата!


All I Want Is You (by U2 ;-)


Тема Re: Аз съм гей!нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано07.08.03 13:46



Е и? Какво от това? Трябва да се самоубия, че някой не ме харесва ли?
Мене питат ли ме, дали приемам за нормално хетеросексуалните да правят деца и да ги хвърлят в домове за сираци, например?
Ти си психиатър - тогава какво те притеснява? Аз също съм лекар, при това съм и гинеколог, но съм си гей - толкова. Учили сме по психиатрия, че хомосексуализма е заболяване, но това го пишеше в старите учебници на Владо Иванов, ако не се лъжа. Днес вече отдавна хомосексуализма не се третира като заболяване, защото той е част от нашата сексуалност. Аз като гинеколог съм минавал задължителен курс по сексология, ти го знаеш най-добре това. И там нашите професори ни учеха, че има два типа сексуалност - хетеро и хомо, и един трети-междинен тип - бисексуалността. Но никой никога не си позволи да каже, че това е болест.
Следователно - радвай му се на момчета, не знам на колко години е, и да си живее живота. Голяма работа, че няма да се ожени, и да ти доведе снаха, с която да се ловите за косите на нейната средна възраст и в твоята пенсионна възраст - приеми го като шега.
Така, че докторке - спокойно. Обичай го! Гордей се с него! Не се срамувай от него. Той е нормално здраво момче и се радвай, че има кой да го обича и кой да го харесва, едва ли щеше да ти е по-приятно да си стои у вас, и да онанира скришом, като престъпник, и сърцето му да плаче, за това, че няма кой да го целуне и прегърне.
Следовайтелно - обади му се и излезте хапнете някъде, не обръщай внимание на тоя факт - подкрепи го, бре жено.
Не стой повече пред компютъра - ами върви у тях и ги изненадай с нещо приятно. Успех. Пък намини оттук към края на седмицата и ела да кажеш - как прекарахте.



Тема Re: Аз съм гей!нови [re: Nikam]  
АвторVselena (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 16:21



Bravo! napalno podkrepqm!



Тема Re: Синът ми е гей - какво да правя?нови [re: Eднa мaйka]  
АвторVselena (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 16:22



radvai se che e nameril srodna dusha i nqma da e sam.



Тема Re: Синът ми е гей - какво да правя?нови [re: Eднa мaйka]  
Автор Ayvi (оптимистка)
Публикувано07.08.03 21:13



Хомосексуалността не е заболяване и синът Ви не е болен. Това е въпрос на усещане и личен избор и Вие трябва да го уважите. Вероятно той няма да бъде щастлив в обратния случай. Нямате друг избор, освен да приемете тази негова ориентация. Всъщност имате, може да се противопоставите, но това няма да промени нещата. По-скоро ще ги влоши. Просто постепенно свиквайте и не се дистанцирайте от него, направете усилие, сигурна съм, че той ще ги оцени.

Айви

Ако хубавото още не ви се е случило, радвайте се, защото то предстои.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.