Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Обръщениянови  
Автор Бoнитa (непознат)
Публикувано02.10.03 14:51



Моля ви кажете как се обръщате към родителите на вашия съпруг / съпруга? Трудно ми е да се обърна към свекър ми и свекърва ми с "майко" и "татко", на мъжа ми също му е трудно да нарича така моите родители... А и не смятаме, че е правилно.
При вас как се реши този "проблем"?



Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано02.10.03 14:59



Ами просто ги попитайте в очите как на тях ще им е приятно да ги наричате. Аз така направих и резултатът е задоволителен - те казаха, че нямат нищо против да се обръщам към тях с имената им!



Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано02.10.03 15:01



Много е лесно, всеки човек си има име. Ние се обръщаме на име. Вярно е, че и свекърва ми ме улесни като ми каза, че мога да се обръщам по този начин, но и ние така си бяхме решили.


Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Обръщениянови [re: 3te...ki]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 15:08



Така казаха и моите родители, когато мъжа ми ги попита. Обаче при свекървата не минават такива. На всичко отгоре мъжът ми е против да им казвам "майко и татко". Те си били негови, а аз съм си имала мои! Супер, обаче един прекрасен ден миналата седмица свекърва ми и една нейна приятелка /ужасна/ ме спипаха и ми разиграха такава сцена от типа "Аз те приемам като родна дъщеря... ама ти не се притестнявай... пък на една колежка снаха и не и казва МАЙКО - горкичката....".Още същата вечер с половин уста и казах "Майко" и тя абсолютно откачи от щастие, запрегръща ме, разцелува ме - ужасно се притесних, а мъжа ми си умря от смях!
Толкова ли е важно, по дяволите!!!



Тема Re: Обръщениянови [re: 3te...ki]  
Автор Бoнитa (непознат)
Публикувано02.10.03 15:10



В предния си постинг не се изразих много ясно... На майка ми всички и говорим на име и това за мъжа ми е супер.... Останалите всички казаха същото - да им говорим както искаме - но с половин уста... Баща ми в последно време няма никакви претенции относно обръшенията (май се поучава от майка ми). Малко по-проблемни са свекър ми и свекърва ми... Те са малко по-възрастни и предполагам оттам и малко по-консервативни... В интерес на истината трябва да кажа, че никога не са се цупели или правили забележка в това отношение, но все остава нещо недоизказано...и имам чувството, че очакват това татко и мамо.... А и преди сватбата толкова пъти намекваха, че след подписването ще трябва да "сменим" объщенията...
Има и нещо друго - ние сме женени от лятото, но преди това живяхме 7 год. заедно, сами в собствено жилище.... И през цялото това време стандартното обръщение беше "лельо..." и чичо... с името... И сега изведнъж по друг начин...
Не искам да ги обиждам като се обръщам към тях с "ало", "ехо" или изобщо без обръщение. Те не са ми безразлични, прекрасни хора са, но и това, което те очакват от мен не мога да им дам...
Ох, дълго стана и объркано, извинявам се...



Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано02.10.03 15:27



Хихи... ами продължавай с лельо и чичо... смешничко малко, ама 7 години си им викала така, как да се пречупи човек ей така изведнъж?



Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 15:31



И ние се оженихме това лято, а преди сме живели 3 години заедно в собсвено жилище. Обръщението ми беше "лельо, чичо",просто така стана и си права, че е доста трудно да започна сега с "майко". Аз също не искам никой да обидя, но не обичам да ме притискат, нито пък разбирам защо се отдава такова голямо значение на това!



Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Автор rally (майка на Марти)
Публикувано02.10.03 16:00



Ами при нас беше много лесно: още в момента, в който се запознах с бъдещите си тогава свекъри ги попитах: как да ви наричам - по име или лельо и чичо ?
Те казаха: по име, така ще се чувстваме по - млади
И така до ден днешен - вече сме женени две години
При теб не виждам пречка да си останат лельо и чичо - имам позната, която вече 9 години е така...


Мартин - 13.05.2002 г.

Тема Re: Обръщениянови [re: Бoнитa]  
Автор Petyata ()
Публикувано02.10.03 16:08



Аз изпреварих събитията и въобще не съм стигнала до намеци и напомняния. Направо като им казахме, че ще се женим почнах да им викам майка и татко. Беше ми странно само първия път, после никакъв проблем! Аз много си ги уважавам и обичам тях.
А мъжа ми в началото хич не можеше да го приеме и той викаше: "А бе тва са си моите майка и татко!!!" ама свикна...
Лошото е, че с родната ми майка нещата претърпяха катаклизми и сега нямам случай на нея да кажа "майко".Това е невероятна болка.
Абе изобщо живота може да ни предложи такива невероятни изненади...и лоши и хубави. Къде съм мислила, че някакви чужди хора ще ме обичат като родна!!!
Айде успех момичета :)

Малко смирение никога не вреди



Тема Re: Обръщениянови [re: Pocu]  
Авторoni (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 16:18



Разбира се, че можеш да ми дадеш съвет нали за това си пишем тук. Аз определено не искам да проявя неуважение към родителите на мъжа ми, но ме вбесява това, че ме притискат така директно. Още преди сватбата сама бях решила да им казвам "майко и татко", но не става изведнъж. Ние дори не живеем в един град, от сватбата съм ги виждала 3-4 пъти. Освен това аргументи от типа на :"Какво ще кажат хората" ми се виждат малко...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.