Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема мила картинканови  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано19.09.03 01:19



днес мъжът ми купил портокали и мандарини... и се сетих как като дете висях по опашки с часове на студа, за да купя банани и портокали. стана ми мило някак...
какви са вашите спомени от онова време?

To find riches is a beggar's dream, but to find love is the dream of kings.


Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор gugolinka (новак)
Публикувано19.09.03 08:56



 

Израстнах в Плевен и имам един особено силен и неизбледнял спомен.
Татко се връща от командировка в София и ни носи на мен със сестра ми
2 щайги портокали, а за мама няколко чифта чорапогащи + една камара
тоалетна хартия........




Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор миз (отвеяна)
Публикувано19.09.03 09:08



майка ми ни праща с брат ми на плодзеленчука защото на връщане от работа видяла, че пуснали банани, но има някаква неотложна работа и не може да се нареди на опашката. ние купуваме две кила - толкова дават... ама на прибиране брат ми като носил дългата мрежа - едни такива плетени, спомняте ли си ги? - не я вдигал достатъчно и тя се влачила се влачила по земята и бананите се скапали... ама пак си ги ядохме, защото други няма...



Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор Kaти (cool)
Публикувано19.09.03 10:05



Нашата съседка беше директор на Булгарплод и затова от тогава не ям банани


2cool4U

Тема Ти си катонови [re: Kaти]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано19.09.03 10:12



моя мъж - сестра му е работила в плод-зеленчук навремето и сега по никакъв начин не мога да го накарам да хапне банан или портокал, мандарина...




Какво му трябва на човек - коричка хляб и една яхта!


Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.09.03 10:27



неззабравимо е как баща ми си купувал лекарства и видял, че дават превръзки без лимит. Върна се с 20 пакета, щото за толкоз му стигнали парите.



Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано19.09.03 10:30



Мирисът на портокали все още ми напомня посрещането на Нова година, за подаръци и дядо Мраз...



Тема Re: мила картинканови [re: Шeдaнc]  
Автор lndependent (crash)
Публикувано19.09.03 12:20



И аз имам един много странен спомен от онова време. Трябва да съм била най-много на 10 г. По някаква причина (неизвестна) има у мен 20 лв тогавашни пари. Прибирам се в къщи и по пътя виждам една огромна опашка пред някакъв плод-зеленчук. Питам за какво е опашката и чувам заветната дума "банани". Нареждам се аз и слушам как продавача се провиква "За 10 лв! Някой иска ли за 10 лв?". Не помня какви са били цените на бананите по онова време, но все си мисля, че продавача е искал да ги продаде бананите възможно най-бързо и възможно най на едро. Та така. Хората с по-малко финанси полека-лека се измъкват от опашката, а аз като теле седя и чакам да чуя някоя по-малка сума. Докато в един момент осъзнавам, че носа 20 лв! Веднага след това откъм магазина се чува вик "18 лева! Някой иска ли за 18 лева?" и аз се разкрещявам "Аз искам, аз искам!". Лелките и чичковците ме гледаха като НЛО - хлапе, което ходи право под масата, пък с толкова пари! Обаче аз отивам, плащам бананите, прибирам рестото и ми стоварват един найлонов чувал с около 10 кила банани вътре. За мой късмет пътищата бяха заледени и найлоновия чувал лесно се дърпаше по леда. Дотук добре, ама по пътя трябваше да изкачват някакви стълби, а аз с тоя товар и поледицата направо щях да се пребия. Затова домъквам чувала до един работещ телефон (намирането му е отделна история ) и се обаждам на майка да дойда бързо да ме прибере, защото нося 10 кила банани и не мога да ги помръдна. И майка ми се юрва от другия край на София по средата на работното си време да мъкне и тя банани! После, разбира се, трябваше да ги изядем мнобо бързо, защото половината се бяха скапали от влаченето, а другата половина бяха на път да се разкапят, защото нямаше място в хладилника. Оттогава и аз не обичам банани!


стой та гледай

Тема Re: мила картинканови [re: Дeлфин]  
Автор kopche (добро)
Публикувано19.09.03 13:13



Да и на мен така до преди няколко години.
Сега като помириша мандарини и подобни, веднага първата ми асоциация е: Шейново.
Когато раждах там зимата (преди 3,6г- разбира се) явно на всички им носиха такива плодове. Друг пък решил да ароматизизра стаята, като нареди коричките върху парното... И все тая миризма -сладко кисела на мандарини и портокали...Навсякъде -в стаята в коридора. Имах чувството, че я нося с дрехите си накрая.




Тема Re: мила картинка [re: Шeдaнc]  
Автор kopche (добро)
Публикувано19.09.03 13:16



А на мен най-живо са ми останали опашките пред книжарницата за нови книги. И разбира се, тетрадки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.