Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Edin vypros kym razvedenite  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 11:32



Poneje vse oshte njamame klub,shte vi kaja tuk za moja problem.
Bivshijat mi syprug e spechelil zalena karta i trjabva da zaminava sled 1 mesec v USA.Ima vyzmojnost da se izdade viza i za dyshterja ni(12 g.),kato za da poluchi US grajdanstvo trjabva da e v USA samo 1 mesec v godinata.Da dam li svoeto syglasie?Ami ako bashta j ne ja vyrne sled tozi mesec???



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 11:36



Ne utochnih-edin mesec v godinata za sledvashtite 5 godini.T.e. shte treperja 5 godini dali njama da ostane tam s bashta si,sled kato az ja gledam sama veche 5 godini.No ot druga strana -zashto da i prekysvam kusmeta???



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано21.08.03 11:37



Сигурна ли си че това са наистина условията за получаване на американско гражданство??

Моя приятелка е омъжена за американец от 2001 г, но поради неговата работа живеят в Люксембург. Тя ми обясни, че още сума ти време няма да може да вземе американско гражданство, защото трябвало поне 5 г. да е живяла в щатите, въпреки че е омъжена за него и че детето им е американче.



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано21.08.03 12:43



Ами zа какво й е тогава това американско гражданство след като така и така не искаШ тя да живее там. КаzваШ, че Ще трепериШ преz следваЩите 5 години, а след петте години няма ли да трепериШ когато има гражданство вече. Togawa Ще е почти пълнолетна и сама Ще може да вzеме реШение да остане там, ти едва ли Ще я спреШ.




Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: Biba]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 13:45



Kogato tja stane na 18 da pravi kakvoto iska.I az iskam deteto mi da jivee tam.To tuk ima li jivot za mladite?
No poneje tja sega ne moje da vzema reshenija sama,a bashta j zloupotrebjava s alkohola,da ne se naloji da ja pribiram s policija ottam...
Ima li njakoj ,kojto ima takyv opit,t.e.kakvi sa pravata mi kato nejna majka?Moga li da ja iziskam ottam,ako se naloji?



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано21.08.03 13:54



Как ще оставиш детето си с някой, който злоупотребява с алкохол? Ти чуваш ли се? "Живот" има и в България, ако се постараеш, но изкривена в детството психика поради съжителство с алкохолик не се поправя. Никога.

Draco dormiens nunquam titallandus!

Aledar~


Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: Aлeдap]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 14:27



Ox,ne znam kakvo da pravja...Tja veche e po-goljama.Nali vsichko e zaradi neja.Tuk az kakvo moga da j predeloja?



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор Aлeдap (самота)
Публикувано21.08.03 16:10



Виж, извинявай, че е намесих, ти питаше хора с опит... но това с алкохола е ужасно за всяко дете и наистина може да я травмира. Ако на бащата може да се разчита - няма проблем... но в противен случай...
Какво можеш да й предложиш... мен също ме е отглеждала само майка ми, но тя напълно сама успя да изучи по-големия ми брат, че и мен - след година завършвам. И двамата имаме бъдеще в България.
Решението ти е тежко... Щом всичко е заради нея, защо не я попиташ какво иска?







Aledar~


Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Авторot chuzbina (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:35



ako saprugat ti jelae da vzeme deteto ne vijdam kakav e problemat. ako mu niamash napalno doverie vinagi mojesh da si varnesh deteto - toi ne moje da go zadarja bez tvoe saglasie (deteto e prisadeno na teb).uchi v bg... a saprugat ti edva li shte iska da poeme tazi tejest - da ja otglejda sam v usa.
mojesh parvite 2 godini da patuvash i ti s deteto kato kajesh na bivshia che niama da go pritesniavash v usa il zadaljavash s neshto, za da moje da se grizish za deteto , taka i ti shte si po -sigurna. posle tia shte e na 14 godini i veche po-saznnatelna i samostoiatelna.
prashtai ia i ne se chudi.
ako stane usa grajdanin shte ima pravo da uchi i da tegli zaem za da uchi i kup drugi oblekchenia. shte poluchava detski okolo 300 dolara na mes.
v bg nishto ne mojesh da predlojish na deteto si, osven da uchi ezik kato biasna za da moje edin den da se izmakne.... niama badeshte....



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Авторot chuzbina (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:37



po-dobre si pusni temata v klub balgari v amerika.
tuk samo shte te opluvat



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: ot chuzbina]  
Авторglass (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:54



abe ne sym vidqla nqkoi da q e opliul oshte.



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: ot chuzbina]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 16:54



Te veche dosta pyti sa me opluvali tuk....Blagodarja ti za syveta.A az shte moga li da pytuvam,shte polucha li viza za USA?



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Авторot chuzbina (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 17:00



ne znam. ne sam posolstvoto. moje da iskash turisticheska viza. niamam predstava. pitai v kluba za amerika i bg v chuzbina. postepenno tezi neshta shte gi nauchish.
mislia che tam shte poluchish po-dobri saveti otkolkoto tuk.
tuk sa se sabrali vkisnali se semeini. .... sorry.....
dai shans na deteto si.



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано21.08.03 19:32



Чакай малко, когато той вземе статут на гражданин с такъв се облагодеталстват и децата му (ако се непълнолетни).



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: Debora]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 21:14



май беше точно така, ако той вземе паспорт и има непълнолетно дете, то също получава паспорт. при това непълнолетно там е до 21 години.
най-добре проучи тези неща от достоверен източник, и ако е така, можеш да си спестиш тия притеснения...



Тема Re: otgovorнови [re: nesemejna]  
Автор Gia ((former njakoj))
Публикувано22.08.03 06:10



Ako deteto ne e navarshilo 18 godini kogato basta mu stane amerikanski grajdanin, to sasto stava grajdanin avtomatichno. V tvoja sluchaj, predvid vazrastta na deteto, tova e malko verojatno.



Ako ne stane grajdanin po tozi nachin, posle podava molba po normalnija red za vseki. V tozi sluchaj, obache, veche ima iziskvanija:

has been physically present in the United States for at least 30 months out of the previous five years (absences of more than six months but less than one year shall disrupt the applicant's continuity of residence unless the applicant can establish that he or she did not abandon his or her residence during such period

Trjabva da e bila fizicheski v stranata naj-malko 30 mesetza prez poslednite 5 godini i da ne e otsastvala ot stranata za poveche ot 6 mesetza. Dopuskat se izkljuchenija za otsastvija mejdu 6 i 12 mesetza, no trjabva da se dokaje, che ne si napusnal mestojitelstvoto si. V protiven sluchaj, broeneto zapochva otnachalo.



Iziskvaneto za prekarvane na 1 mesetz v godinata v USA e samo za poddarjaneto na zelenata karta. Taka ne moje da se vzeme grajdanstvo, osven v sluchaj, che ne navarshi 18 godini dokato basta i stane grajdanin. No kato se ima predvid, che toj dori oste ne e otishal, a i protzedurata po grajdanstvoto otnema okolo 1 godina, edva li ste stane po tozi nachin.

Naistina, v USA palnoletieto nastapva na 21 godini, no ne se otnasja za tozi sluchaj.



Тема Re: otgovorнови [re: Gia]  
Авторнeceмeйнa (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 09:44



Така и не разбрах-какво означава "да запази зелената си карта"?
Един месец годишно ли трябва да пребивава в САЩ или 6 месеца?
А и още нещо-имало услуга за придружаване на дете от стюардесите в самолета без придружители.Мога ли така да я изпращам веднъж годишно?
Съмнявам се ,че ще ми дадат виза.



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано22.08.03 12:19



...s purvata ugovorka , che ne sum razvedena....

no puk ziveya v chuzbina....i pone malko moga da sum v ti poza s moite vizdaniya po vuprosa....

ako moya bivhs muz e alkoholik i prekalyva s alkohola ..ne bih si pusnala deteto v chuzbina s nego...

drug e vuprosa che shansa da ne prekalyva s alkohola v chuzbina e golym....

deteto e tvurde malk ...po dobre spored men da si sedi s teb v Bg...vinagi kato toi e v chuzbina ste ima pravo da doide ...i susto sustestvi=uva shansa da ostane...
ostavi bashtata da si nameri arabota na spokoistvie ida poraboti nykolko godini ...puk posle kato popita dali moze da mu gostuva ste e po golyma i sama ste moze da vzeme reshenie za sebe si...

ot druga strana ..buglariya si ima svoya char....io ne misli che chovek akto otiva v chuzbina iam samo shans.....mnogo hora rezivyvat vsichko i nikoga ne mogat da se adaptirat i stresa ne e maluk v nahcaloto ...taka che ne misli che hodeneto v chuzbina e putya kum raya....bananite ne se berat po durvetata ...i salam nyma po klonite....

vsichko se plasta s mnogo mnogo trud....

az smytam , che dori i dezata si imat mnenie za tezi neshta ...makra i na 12...tya moze bi zne kakvi sa i zelaniyta ...tya kakvo misli ...ti pita li neya....
?????


Da dam li svoeto syglasie?
tova si e tvoe lichno reshenie...nikoi tuk ne bi ti dal otgovor na tozi vupros....

az za sebe si ...neznam dali ste pusna dezata si na drugiya krai na sveta

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: za chujbinata...нови [re: rebekka]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 13:32



Bila sym v Germanija 2,5 godini i znam kakvo e da si v chujbina.Dori zaminah bremenna i dyshterja mi se rodi tam.Taka,che znam kolko e trudno.No tam myjyt mi si beshe na njasto ,raboteshe i se grijeshe za nas.Tuk v BG neshtata se skoftiha-njama rabota,alkohol i t.n.
Vyprosyt mi e za njakoi podrobnosti.Sled kato sega ima shans da zamine,zashto da chakam da porasne i da zapochne ot nachaloto?A za "Chara na BG-mersi!".Ela ti da se ocharovash tuk!



Тема hey , da ne bi da se poznavame?нови [re: nesemejna]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано23.08.03 00:46



...i az byh predi 12 godini v germaniya .....i poznavah edno semeistvo ...bulgari na koeot im se rodi momichenze....da ste bili sluchaino v Wiessbaden?????



..inache sum suglasna za kombinaziayta na ostavane bez rabota i alkohol.....mnogo chesto srestan variant......

Sled kato sega ima shans da zamine,zashto da chakam da porasne i da zapochne ot nachaloto?...vinagi nykoi nykude zapochva neshto ot nahcaloto ...zashot chovek trybva da se strahuva ot toa dali ste e sega ili po kusno...

vseki vtori ezik uchen sled sedem godishna vurzrast ostava s akzent....i bez tova...ako mislish che ste napravi razlika po rannoto hodene...

A za "Chara na BG-mersi!".Ela ti da se ocharovash tuk!

.....imam priytelsko semeistvo ...minalata sedmiza s evurnaha ot Bulgariya...tolkova sa ocharovani ...ot vsihcko ...i kazah ach este rabotyt oste nykolko godini maximalno i ste se vrustat v Bg...

vидеото което ни покзаха ...бесхе с техни приътели и razlichni mesta koito sa posetili ....mnogo krasivo i spokoino ...taka izglezda ot strani ....t.e tochno kakto na vseki chuizbina ta mu izglezda....no kato poziveesh v neya razbirash che ne e tolkova spokoino i krasivo ....
vsyko edno obstesvto si ima svoite

++++++ ....i svoite ----- -----


stiskam pazli da vzmesh dobro reshenie za sebe si i deteto si ...( zashtoto zaminavaneto na duztery ti ste ima impakt vurhu tvoya zivot susto ) ....
id ano vsichko e ok....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re:Ne ,bjahme v Augsburgнови [re: rebekka]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано25.08.03 08:50



Da,znam che otstrani BG izglejda mnogo hubava i naistina si e takava.No ako izkarvash pari "ottam".I nie se vyrnahme zaradi nostalgijata po BG,no na 3 -tija mesec zapochnaha problemite.Tuk kakvo bydeshte imam az i deteto s 300 lv.zaplata?I az mislja da probvam za Canada.Ti kyde si?



Тема Re:Ne ,bjahme v Augsburgнови [re: nesemejna]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано25.08.03 13:16



...az sum v australia i mnogo ya haresvam.....zashto reshi canada...???

ne te li plashi studa ....ne ponasym stud ...tuk sega e zima...kraya na zimata...i kakva zima e ...vse okolo 17 gradusa...no vehcer i sturine dosadno ..stava sedem , pet gradusa ......

obicham lytoto ...ne bih zivyla v canada...makar che kazvat , che e mnogo sozialna strana ....i edna to nai evtinite....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re:Ne ,bjahme v Augsburgнови [re: nesemejna]  
АвторMimi (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 04:56



Sled kato dasteria vi e rodena v Germania, niama li nemsko grajdanstvo?



Тема Re:Ne ,bjahme v Augsburgнови [re: Mimi]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано27.08.03 16:17



Ами ако и таткото е бил българин като майката няма от къде да дойде това немско гражданство...




Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
АвторKrassi (Нерегистриран)
Публикувано28.08.03 21:34



Ti sigurna li si che triabva da bade edin mesec v America godishno? Az sam tuk i mislia che triabva da sa 6 meseca v godinata, i daje sam sigurna v tova.Inache niama da poluchi grajdanstvo.



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: nesemejna]  
Авторne (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 01:47



nedey



Тема Re: Edin vypros kym razvedeniteнови [re: ne]  
Авторnesemejna (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 09:02



Mejdu drugoto-veche deteto mi ima USA viza!Za tezi ,koito se interesuvat-njama zadyljitelen prestoj v USA za deca pod 16 g.Trjabva samo da vleze v USA do 6 meseca,a posle poluchava statuta na bashta si.Dano napravih dobro na deteto si.
Na vsichki tuk pojelavam kuysmet!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.