Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос до Nikamнови  
АвторC.J. (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 00:25



Nikam, ти си гей. Нали така? Ти освен гей си и доста умен и чувствителен човек. Мислил ли си някога да имаш деца, как ще стане това, кога ще общуваш с тях, ще живееш ли заедно с майката.
Извинявай, ако много питам.



Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: C.J.]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано13.08.03 23:00



Да. Гей съм, но това не ми пречи на живота.
Не съм мислил още за деца, не знам. Обикновено, ние не живеем с жени, но има нещо друго - оплождане инвитро - метода е доста добър, и продуктивен, така, че не ме притеснява начина за сдобиване с дете.. Пълно е с хетеросексуални двойки , които ежедневно идват, поради стерилитет и дългогодишна импотентност, , да искат този метод за оплождане. Понеже така се случи, че и работя в сферата на репродуктивната гинекология - и съм свидетел на все по-голям брой семейства, които търсят този метод на оплождане, включително и на такива, които са абсолютно здрави и годни за репродукция. Същите обаче така и не могат да ми дадат отговор, защо го правят, но пациента винаги има право.
А колкото до детето - ако имам, не бих го изоставил, за нищо на света - без значение дали е момче или момиче, ще получи това, което му трябва, за да расте правилно и в подходяща среда, според моите разбирания.
Не бих, пренебрегнал и желанията на биологичната майка. Но смятам, че заедно бихме му дали добър живот. Как ще живеем - не знам, но дори и да сме разделени с майката, това няма да попречи на израстването на едно дете - аз такя смятам. Съдейки по действителността - разведени родители, овдовяване, сираци - това не ги прави по-малко хора, напротив, даже смятам, че тези деца зреят по-бързо, и стават по принуда възрастни. Хубаво е, че понякога на стари години, изживяват детството си. Аз съм израстнал в пълна семейна среда - така както пише по книгите, за определение за семейство - и какво - аз съм си аз, но това, че имам приятел, който е сирак, но е военен летец, и живеем истински живот, мисля, че е достатъчна подкрепа на думите ми по-горе. И в крайна сметка, детето е дете, без значение дали живее в хетеросексуално семейство, дали живее при хомосексуални родители - лесбийки или гейове. Да не забравяме, че голям процент деца имат и бисексуални родители, като обикновено това се скрива както от партньорите които са с тях, така и от околните.
Аз съм възпитан така, че да не се притеснявам от своята сексуалност.
Това какво прави един човек в леглото е доста личен, интимен момент, който мисля, че касае него самият. Останалото са клюкарски истории, на които аз не обръщам внимание. Аз не се крия от другите, и отстоявам своята позоция в обществото. След като това общество получава от мене, следователно и аз искам от него.
Не понасям разни, които седят по кафетата, и само омърморват света около себе си, и политиците . Ами да се хванат и те да вършат нещо. Аз съм гинеколог, но имам изкарани курсове за шлосер, за заварчик, за помощник-готвач, и разни там други щуротии. Че като трябва и това ще работя. Няма смисъл от мрънкане.
Тва е - айде стига съм се хвалил, че ще стане много напудрено :))).



Тема mnogo hubavo mnenieнови [re: Nikam]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано14.08.03 10:58



...ne iskah da go procheta i podmina bez da ti kaza, che mi haresa.....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: Nikam]  
Автор Гeвpek (Agent of Change)
Публикувано14.08.03 17:14



За мен е чест и удоволствие да прочета това.

За децата: макар че съм хетеросексуален, и аз изобщо не бях мислил за деца, преди да се окаже, че партньорката ми вече е бременна. Бащинското чувство се разви някъде към 5-тия -6-тия месец след раждането. Сега е определено много силно (всъщност май основно).

Само от чисто любопитство, ясно че е лично и т.н. - защо точно "ин витро" споменаваш в постинга, т.е. ако потенциалната майка не е стерилна, необходимо ли е; в смисъл - сексуалната ти ориентация абсолютно ли изключва естествен целеви контакт с жена (макар и да не ти доставя удоволствие). Уф, не знам как да го формулирам, да не вземеш пък нещо да се засегнеш - примерно, разбирате се с жената, нямата чувства и пр., целта е да си отгледате дете - какъв е коментарът ти?

The Boomer


Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: Гeвpek]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано14.08.03 22:33



Не се засягам, разбираемо е да се пита, за нещо, което е като вид табу до скоро, още повече ако не си познавал подобни на мене.

За бащинското чувство - в началото, когато ти е съобщено, че ще ставаш татко - предполагам, че си подивял от щастие. После идва един период, в който колкото и близки да сте с жена си, на малко отчуждение, това е в напредналите триместъри на бременността. В периода на раждането и ранния послеродов период - бащата е малко като изолиран, щото вниманието е насочено основно към детето. Някои мъже, го отчитат доста ревностно, макар, че дефакто първите няколко месеца, са доста важни за отглеждането на новороденото.
Освен това бременността на жената е феномен на природата, който променя нейния организъм до неузнаваемост - нищо чудно че се променя и поведението и психиката на бременната и родилката.
Така е, към 5-6 месец, детето вече е поотгледано малко, и можете да обърнете по-сериозно внимание един на друг.
Мисълта за детето е основна, но не и толкова доминираща, както в началото. И ето, че мъжа вече свиква с това дете, и понякога пациентките ми се оплакват, ами той гледа детето повече от мене - така е, сега идва момента, на смяна на ролята - бащата взема инициативата в свои ръце - и това му доставя огромно удоволствие.
Това е така, тъй като един мъж никога няма да изпита бременността, раждането, силата да носиш втори живот в себе си - само от описанието на бременните знам какво е, а също и останалите мъже. И ето, че вече плувайки в свои води, мъжът е готов да обгърне своето семейство - та така за ролите в околородовия период.
Е, разбира се има и изключения, но в общи линии е така.

Колкото до ин-витро оплождането - ами лично аз го предпочитам като метод, защото не изпитвам сексуално влечение към жена - обичам ги много, харесвам жените, добри мои приятели са, помагам им, но секса с тях не върви. Това е. Въпрос на сексуална ориентация.
същото е и при бисексуалните - пълно е със семейни двойки, в които единият или двамата партньори са бисексуални - и те усилено търсят или мъж или жена. Това е факт. Аз познавам доста такива, но го намирам за нещо съвсем нормално.
Значи като цяло - въпросът е до зачеването - т.е. самият процес на оплождане - и тъй като за нямам сексуален афинитет към една жена, нормално е да искам такова оплождане - не ми се ще да се насилваме, за нещо за което не сме убедени и двамата. Има и такива , които притварят очи, и лупа-тупа правят там каквото могат, аз обаче не мога.
ОСвен това, както е известно яйцеклетката от един цикъл е годна за оплождане 3 часа, ами кой ще ми гарантира, че ще улуча тия три часа, че да я заплодя? Никой. заплождането е божа работа, и става, тогава когато клетките решат. Това, че някоя е забременяла от първия път - не значи нищо.
На всяко 10-то число правиме една статистика за опложданията ин-витро. Оказа се, че от плануваните 200 жени, до края на годината, около 75% са имали едно оплождане от първия път, което е завършило с различни аборти, разбира се от типа на спонтанните. Та тези жени в продължение на година, че и повече, не са имали повторно оплождане. Та затова ми беше мисълта, че оплождането е доста относително. И ето защо предпочитам ин-витрото. Това е.

А за отглеждане на едно дете, винаги съм твърдял, че трябват двама!!! Това е така. Ролите трябва да се сменят постоянно и подкрепата е нужна на всеки.
В крайна сметка жената не е робот - прави сметка, че новороденото ака по 14-16 пъти на денонощие и пикае поне 7-10 пъти. Да не говорим, че храненето става на 2-4-6 часа, в зависимост от доносеността. Ами боледуването на детето? А ми неоснователните плачове нощем, щото едно новородено сънува, но какво само то си знае.
Ами ако детето е с вродени аномалии, знаеш ли колко недъгави бебета се раждат, и само една много малка част от родителите се наемат да си ги вземат обратно.
Преди две вечери бях нощен, и идва родилка, по спешност, която е със разкритие, но отказва хоспитализация и т.н. Плода е с напречно предлежание, т.е. гърба на плода се е вложил в таза, и като тушираш жената през вулвата опипваш гръбчето на бебето, а не главичката или дупето. И я изродихме със цезарово сечение, но като извадихме бебето, се оказа, че от положението което е заемало в матката, едното краче е недоразвито, щото е било подгънато, и това детет нямаше ходилце. То направи и тежка дихателна недостатъчност, и ред други усложнения. Почнахме родоразрешението в 1 сутринта и свършихме в 5 сутринта. Когато го показахме на майката и говорихме с бащата, те отказаха категорично да го вземат - това е тяхно право разбира се, но е хфакт. така, че живота е доста слооен.
Та затова мисълта ми беше, че дете се гледа от двама - не ми пречи да си живеем с майката и да си гледаме детето - то трябва да получи своето.
Разибира се има и самотни майки, които сами отглеждат децата си, което егероизъм и трябва да се стимулира от държавата, но тия в Народното, гледат само дебелите си задници - нали?
Знаеш ли, в Германия например, когато социалното бюро бъде уведомено от гинеколога, че една жена ще бъде родилка, пред дома й стоварват един камион безвъзмездно - колички, детски креватчета, дрехи, храна и всичко необходимо за дадено бебе. А тука кво става - жените се чудят как да отделят 1 лев, да му купят мляко -гадна работа.
Това е.
Споко, не съм се засегнал.

Редактирано от Nikam на 14.08.03 22:50.



Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: Nikam]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано15.08.03 10:42



hubavi temi vurtim tuk......

tova za oritentaziyata i otnoshenieto kum jenite ...predpolagam povecheto ot nas razbirat ...bez problem...hey 21 bek ziveem ....

....no po povod deza rodeni s neduzi....
...dete s nedug vseki moze da ima......purvo nikoi ot nas ne znae kakvi rezesivni geni nosi .....vtoro v tezi vremena v koito nahcina na zivot i hrana ...si dava svoite otrazeniya...( nyma zastrahovani)

no ako se vurenm v minaloto predi da doide "svetliya sozializum ..."da ne mislite che horata sa si ostavali dezata na durzavata....?
kakvoto gospod dal tova....vseki si gleda dezata...tova sie nahse zadulzenie...

az ne razbiram kak taka edna maika ste si ostavi deteto zaradi tova che kracheto mu neshto ne bilo ok....
razbira se che e neino(tyhno pravo) pravo...,no ne go razbiram....

..ot druga strana ..tova v germaniya za kolichkite , drehi i hrana...ne znam koi ti go e razkazval......makar che sum izvyla dodina dve v germaniya ...ne mislya che e tochno taka....
po skoro horata sa vuzpitani da davat donation...

napriemer kato im porasnat dezata ...i ne im trybva babeshkoto leglo ...go podaryvat ..proidavat ili davat na nykogo ...
sozoialnoto buro edva li pravi tova ...( makar che ima takiva organizazii koito sa na dobrovolni nahcala ...., no tova go pravi obstestvoto ...ne sozialnoto buro)

eto ste ti kaza kak e pri na s v Australia...
minalata sedmiza az pravih s sina mi garage sale ...( prodavahme strite mu igrachki , pazeli , bebeshki nesta ...., kubcheta , samoletcheta , kolichki, detska kolichka , kenguro , peleni bebeshki...vsichko , koeto e nenuzno...

prodadohme nykoi nesta...( доста) , no i dosta ostanaha neprodadeni ....
togava se obadihme na poznati koito ochakvat bebe...i im dadohme kolichka nova ...sedalka za kola...cheteri kashona s igrachki .....i razni drugi nesta.....

a drugite cheteri kashona s pazeli koito ostanaha i igri ......se obadih v childrens hospital i popital volunteers dali gi iskat ..te kazaha s udovolstvie ste gi vzemat...

no eto kak ..stava ...v bolnizata ( ne e losha ideya da spodelish s tvoite bosses) ima edna staya...( edin vhod s nykolko staichki ...)
tam hodyt predimno hora na pensionna vuzrast i hora koito sa preziveli zaguba na dete ...ili prosto hora koito iskat da sa polezni ....
nikoi nisto ne im plasta ...napulno dobrovolni nahcala.....
horata nosyt novi igrachki za prodavane...te gi prodavat....i kato iskarat nehsto e pak za dezata v bolnizata ...taka osbestestvoto e polenzo na sebe si....

moya sin malkiya poneze prekara dosta godini v bolnizata ....( rak na kruvta) ...i as sum tolkova blagodarna za vsichko...iskamd a im dam neshto ...za drugite deza.... ta taka...
vichko e e produkt na zelanieto i gotovnostta na obstestvoto ....

...dezata mi dnes doidoha s men v bolnizata......znam che ne zabravyt takiva neshta...obysnih im ...che sega drugi deza sa tam ...bolni i te ste sa mnogo radostni kato imat novi igrachki...( povecheto sa zapazeni)
...

e babite gi prodavat , no na suvsem simvolichna zena.....

.....
tova za sozialnoto buro ..se dvizi ot hora s sozialno mislene....



...inache kolkoto do dezata....az kato roditel ...smytam che tova e edno ot nai interesnite and chalenging nesta v zivota.......

pozelavam ti da izpitash tazi radost ...da budesh roditel.....ti si zapoznat mnogo dobre s nacinite po koito mozehs da stanesh basta..., no naistina ne propuskai vuzmoznostta da si roditel....

iskreno ti go zelaya....

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: rebekka]  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано15.08.03 11:05



Имаш право!
Но все пак, хората са индивидуалности, и техните решения са си техни.
Аз също не мога да разбера, как могат да си изоставят децата, но го правят . И то знаеш ли напоследък, че това зачестява, -не само при нас в АГ-института, но и по други болници, и аг-клиники. Колегите постоянно пращат статистики, катедрите по Социална Медицина, постоянно пишат отчети до Социалното министерство - но е факт, че нищо не се променя.
Как може майчинството да се заплаща толкова ниско - никакъв социален стимул нямат родителите да повторят и за второ дете - никакъв.
А това за Германия, го знам от брата на наша колежка - - анестезиоложка, който е гинеколог там, и той така ни е разказвал. Възможно е да има и други неща - нямам представа.
Да се надявам, че в скоро нещата ще се променят, защото България е в отрицателен прираст и имаме демографски срив, да не говорим, че раждаемостта е намаляла, а смъртността расте с всеки изминал ден. Въбоще сме доста зле.
В малките АГ-клиники, из градовете на България - има няма 30 деца се раждат на година, да не кажа, че това е много. И то явно идват от околни села и по-малки градчета да раждат в тези районни болници. Така е.
А голям проблем има и с ромското население, те раждат по на 11-12 години, а на 20 имат по 5 деца вече, и след 20-тата година, всяко родено е изоставено.
Пред по времето на социализма имаше закон, който ни задължаваше да им връзваме тръбите, и така стигаха с раждането до къмв 5-6 деца. Но сега ела да видиш какво става - имали сме случаи на пра-пра-пра-пра....-баба, на 40 години, която има 30 внука и идва да ражда пак - 20-тото си дете - нямам думи направо. Но нищо не може да се направи. И разбира се това дете попада в домовете - щото такива обикновено - родят и изведнъж бягат от Родилните клиники - и после ние ходим по полиции и следствия да пишеме тонове хартия и обяснения, за нещо, за което нямаме вина. Държавата ни е такава.
Дали ще се промени нещо - нямам представа.



Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: Nikam]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 13:03



ние доста отклонихме началната тема, но да попитам...
шокира ме много това, което разказа, за оставеното дете с увреждания.
не ме шокира, че има родители, които могат да го направят
шокира ме, че законът ДОПУСКА такова положение?! да отидеш, да си "стръскаш", с извинение, резултата от личното забавление и постъпка, и да го оставиш на държавата да го отглежда - все едно си си хвърлил пластмасовата чашка от изпитото кафе в кофата за боклук...
недоумявам как е възможно това нещо да е законно и позволено?!



Тема ...нови [re: Nikam]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано15.08.03 13:39



Да се надявам, че в скоро нещата ще се променят, защото България е в отрицателен прираст и имаме демографски срив, да не говорим, че раждаемостта е намаляла, а смъртността расте с всеки изминал ден. Въбоще сме доста зле.

..napulno ti vyrvam za otizatelniya prirast i razdaemostta....
moze bi e vreme za poveche promeni v tazi durzava..
spezialno s zakonitee za dezata....
znam ,che romite izostavat deza....vidyh go s ochite si kato byh v bolnizata s moite dve deza....( predi 5-6 godini)

ne biva da bude taka lesno tova izostavyne na dezata i ne biva durzavata da poema otlgezdaneto im...tolkova lesno i avtomatichno...

moze bi trybva da se priemat novi zakoni ...spored koito tezi koito izostavyt dezata si ...da gubyt prava kato roditeli ....i ednovremenno s tova da se napravi po guvkava sistema za osinovyvaneto im ot chuzdenzi ...( bulgarite kato che nikoga ne sa provyvali interes kum romskite deza ..., a i finansovo povecheto ot bulgarite ne biha mogli da poemat izdruzkata na dete ...)

opredeleno v tazi posoka ...dosta nesta trybva da se promenyt i da sa po strogi kum tazi bezotgovornost na romite...


Но нищо не може да се направи.

vinagi moze neshto da se napravi ...zakoni za tazi bezotgovornost trybva da ima...

az nymam protiv a da si razdat kolkot iskat deza, no ako si gledat i se trudyt da gi izdurzat.



И разбира се това дете попада в домовете - щото такива обикновено - родят и изведнъж бягат от Родилните клиники - и после ние ходим по полиции и следствия да пишеме тонове хартия и обяснения, за нещо, за което нямаме вина. Държавата ни е такава.

znachi po skoro trybva da si zadadem vuprosa zshto durzavaa pozvolyva tova ?i da se povdigat tezi vuprosi sred politizite ..te tezi zaplati za tova gi imat ..ne da se fruzkat s polozeniteo si ...




Дали ще се промени нещо - нямам представа.
az vinagi sum optimist....
.....no ste otneme mnogo vreme....




Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: Отговор от Nikamнови [re: Nikam]  
Автор dma (irq)
Публикувано15.08.03 13:44



Здрасти Nikam,

Имам един въпрос към теб (ние май те взехме малко за енциклопедия). Сред твоите познати, хомосексуалната част от тях, говори ли се за възможността хомосексуални двойки да могат да осиновяват деца? Знам че в околните ми държави доста се говори за евентуалното разрешаване на осиновяване, но привържениците на такова право се сблъскват с прекалено много противници.

Та ми е чудно, вместо да се оплождат жени и да бъдат използвани малко като подвижна матка (без да обиждам никой с това ), няма ли да е по-добре, да ти се даде правото на теб и твоя компаньон (примерно) да осиновите едно от многобройните изоставени деца, ако го пожелаете някой ден? Така хем ще вкусите от радостта да бъде човек родител, хем и дечицата ще имат родители и любов.

Та има ли наченки на такъв диалог в България?


There's no place like 127.0.0.1



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.