Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 19.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Свих й сармите на жена ми.  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано14.07.03 15:12



Хахахахахахаха, хванах ли любителите на интриги? Какво нещо правят само една иконка и едно двусмислено изречение. Двусмислено, защото е използвано в буквалния му, а не преносен смисъл.

Става дума за готвенето през лятото. Вчера правих лозови сарми и както тези от вас, които готвят знаят, имаш доста време да се разсейваш или размисляваш, особено като ги свиваш. Та значи, свивах аз сърми и като се замислих установих, че това е първото "готвено" ядене, което се приготвя вкъщи от над седмица насам. Казвам готвено, щото котлети, шницели и прочее не считам за такова. Просто при нас не се планира, пазаруваме и преди да готвим решаваме какво ще бъде. Така както сме си решавали по това, което ни се е ядяло, сега установявам, че сме зарязали готвенето.

Вие готвите ли, макар и летни манджи?



Тема Хвана ме!нови [re: Гъбapko]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано14.07.03 15:35



Не обичам инригите, но обичам да готвя. Няма значение дали е жега или не е. Готвенето даже ми е нещо като хоби. Е, сега през лятото са все неща по-леки, но все пак си е готвене. Обичам да ми е топло яденето, не харесвам сандвичи и студени закуски. Покрай мен и мъжа ми взе да харесва готвеното ядене и сега не иска да яде готови храни. Иначе и той много се включва, но кухнята все пак, си е мое царство.



Когато има желание, има и начин!


Тема Re: Свих й сармите на жена ми.нови [re: Гъбapko]  
Автор dara (osobena)
Публикувано14.07.03 16:11



Аз не мога да кажа, че обичам да готвя, но готвя поне 3-4-5 пъти в седмицата. Винаги има поне две манджи в къщи готвени. Всички са с ясно изразени предпочитания и затова винаги предоставям възможност за избор. Ако няма сготвено и се чувствам гузна някакси. При въпроса на майка ми "Какво ще ядат тези деца?", зададен с характерен тон, направо полудявам. Сякаш, ако един път хапнат филия с лютеница или пържени картофи ще получат трайни увреждания.

За разлика от вашия случай, на мен няма кой да ми свие сърмите. Това занятие у нас е напълно в моя периметър.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Е ся я фтасахме !нови [re: Гъбapko]  
Автор нoвakoв ()
Публикувано14.07.03 18:43



ти на кого ше викаш, че "котлети, шницели и прочее " не е готвено бе, м?



Тема Ще се хвалим ли сега...нови [re: Гъбapko]  
АвторГeвpek (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 20:36



Щото - ако нещо трябва да е особено вкусно, си трябва мъжка ръка. Понеже на моята (ръка) й липсва рутина, та чета литература, просвещавам се един вид, ползвам приятелски жокери и пр. и накрая почти си спестявам миенето на чиниите!
Децата не щели рибата? Нещо телешкото им било жилаво? Шишчета не обичали, че не били сочни? Проблемче с чушките имали? - Я тати да го направи!

Съвсем отделен и дребен въпрос е, че става веднъж в месеца де...



Тема Абе аз на леките неща не им викам...нови [re: tedy_g]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано15.07.03 01:18



...готвене. Пък и тук сме разглезени, щото ако видиш кви полуфабрикати имат тия мръсници и то готвенето тук е не песен ами...

На мен готвенето отдавна ми е хоби. Тъща ми първия път като разбра, че ще готвя нещо беше за една нова година, когато готвих 3 основни ястия. Та тя беше като от рекламата на Опел Аджила: "В началото Ха-ха, после ахаа."



Тема Re: Абе аз на леките неща не им викам...нови [re: Гъбapko]  
Автор tedy_g (упорита)
Публикувано15.07.03 10:03



Ама аз леко ядене викам на постното, понеже е много горещо и не ни се яде много месо. А постното за да стане вкусно бая майсторлък се иска, според мен.



Когато има желание, има и начин!


Тема Малей, това гадно въпросче...нови [re: dara]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано15.07.03 13:50



...ми е много познато, не е било отправяно към мен, защото не сaмо, че нямаме ощe деца, ни никой от родата няма физическата възможност да дойде да се бърка в ежедневието ни. Чувал съм я обаче и от двете си баби по адрес на майка ми, както и в много познати и приятели. Тотално безумие.

Няма да забравя какви спорове бяха между майка ми и свекърва й (баба ми по бащина линия) преди да се разведат нашите. Къде мислиш, че бяха споровете? Разбира се, в кухнята. По-голямата част от тях относно това, което ще ядат децата (ние със сестра ми, които по онова време можехме на мазните банички или толумбички от закуската да изкараме два дни).

Редактирано от Гъбapko на 15.07.03 14:23.



Тема Кво сме я втасали, бе...нови [re: нoвakoв]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано15.07.03 14:55



...пич? Никак даже, Ето един поне с който да се заядеш, так да ти потече мазни по езика удоволствието ит една хубава нашенска караница. Отсега предвкусвам как има потенциала да се превърне в страхотна интрижка. Може към манджата и малко КАПИЯ да добавим, чувал съм, че такъв род манджи без този "продукт" не могат да се разминат по тези земи.

Та така, да започваме!

Организирам благотворителни кулинарно-ограмотителни курсове за заблудени мъже, които като изгорят една пържола от двете страни и си мислят, че са готвили.

Какво е моля готвенето в шницелите? Отиваш в Бенетон на Славейков и си купуваш няколко чифта готови шницели с гарнитура пълнени чушки и си готов (по-младите читатели и читателки могат да не гледат учудено, а да се информират за основните исторически забележителности на социалистическа София). Егаси готвенето е това! Ти, моето момче, така ли готвиш?





Тема Ми то таковата... ако трябва ще се хвалим.нови [re: Гeвpek]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано15.07.03 15:14




Това ми е останало от времето, когато се занимавах с реклама, знаеш как е. Авторекламата е най-искрената реклама.

Аз съм редовен в кухнята, но трябва да призная нещо. [Ела по-наблизо, де! Няма да викам насред клуба такива неща,я.] Ако не беше миялната машина щяха да се появят сериозни разтройства в иначе прекрасно саморазпределящия се график за готвене.

Освен това ако трябва ептен честен да съм, аз се изнервям малко някой друг като ми щъка по кухнята.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.