Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:42 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Тема тухли-ами сега?нови  
Автор afroditi (цвете)
Публикувано26.06.03 12:45



Приятели,знам прекрасно,че клубът не е много подходящ за последващата тема,но тъй като и други строителни въпроси се разискваха тук,пък и доста компетентни мнения се дадоха-реших да се престраша и аз.Та по същество-строим и трябва да решим дали да използуваме тухли YTONG или обикновената българска тухла четворка? Моля някой от вас има опит(добър или лош),мнение или просто догатки по темата да драснете някой ред. Благодаря предварително на всички,които ще се включат!



Тема Re: тухли-ами сега?нови [re: afroditi]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано26.06.03 15:29



Ами ние вече строим и пред нас стоеше тази дилема и по съвет от специалисти решихме с четворки да го правим. С итонга въобще не излиза по-евтино, нито по-бързо. Единственото предимсто е, че става по право и лесно се реди. Итонга е изключително хигроскопичен (лесно поема влага итрудно я отдава) и затова се полагат специални изолационни материали за влагата от вън, а тухлата четворка се оказа най-подходяща за нашите климатични ословия. Итонга е много лек и не се препоръчва за изграждане на носещи стени и такива работи. Съветвайте се с фирмата изпълнител. Нека ви направят калкулация с итонг и четворка. Имай впредвид, че итонга е в пъти по скъп от четворката, а пова умножено по хиляди тухли



Тема Re: тухли-ами сега?нови [re: mania4ka]  
Автор afroditi (цвете)
Публикувано27.06.03 08:18



Благодаря за бързото включване,а случайно някои от специалистите да е споменавал,че Ytong-a са токсични?



Тема Re: тухли-ами сега?нови [re: afroditi]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано27.06.03 09:57



и аз бях чувала затова (не знам от къде), но никой не потвърди информацията ми. Итонга ставава само за вътрешни преградни стени.



Тема Re: тухли-ами сега?нови [re: mania4ka]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано27.06.03 16:53



На нас пък са ни казвали (пак строители), че итонг много по-добре изолира, отколкото обикновената тухла. Пък и доста по-лесно и бързо се работи с тях. Това за влагата не го бях чувала, но на нас и без това ни трябваше за преградна стена, така че... :( знам ли и аз...



Тема Re: тухли-ами сега? [re: afroditi]  
Автор vesi1 (лудата)
Публикувано30.06.03 17:04



При положение, че строите къща най-важното за което да мислите е добрата външна изолация и дограмата. При слагане на добра изолация - тухлата не е фактор. Аз лично не съм убедена в изолационните качества на Итонг-а - но това за специалистите!
Както ни кажа един доцент по топлотехника - най-ефективното отопление е добрата изолация.
Ние понеже обновяваме стара къща и вярвайте ми мъжа ми направо съжалява, че не е почнал нов строеж! Ама вече много сме се набутали и е късно




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.