Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 26.09.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нямаш никакъв начин да се справиш, ако слушаш...нови [re: Cygnus]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано30.06.03 14:42



...тия глупости, които се изписаха тук. Не мисля да се извинявам на никого, за резките думи, които ще кажа по-долу, защото гледам никой мъж не се престраши да си каже мнението срещу тия харпии по-долу. Искам да се извиня и на жена си, тя ме помоли да не се изказвам, защото ме познава, че като ми падне пердето и говоря без да се пазаря.

Аз съм въпросния който готви и участва в домакинските работи. Обяснението е много просто - аз съм израснал в семейство с три деца. Въпреки, че майка ми правеше повечето неща сама, всеки от нас е помагал по един или друг начин в домакинските работи. Не казвам, че ми е харесвало, напротив - брат ми толкова откупи е намазал, за да свърши работата, която аз трябваше да правя... Въпреки органичната ми омраза към миенето на чинии или гладенето, ги правех и понякога още правя по простата причина, че така е било в средата, която съм израснал - всяка работа се поделя.

Тия малоумни методи на изнудване, шантаж и прочее дебилиади като писани от стара мома в рубриката семейство на малотиражен женски вестник, няма да направят нищо друго освен да обърнат бавно, но сигурно мъжа ти срещу теб, да настанят напрежение. Дори и да не реагира в момента, то все някой ден ще избие в нещо и ще се чудиш откъде ти е дошло.

Нека някой да ме поправи, ако греша, но жените искат да с "пълноправни" членове на семейството, нали? Защо тогава, ако смея да запитам третирате или съветвате другите да третират мъжете си като кварталния Мунчо? Ако сте се омъжили за някой толкова прост, че като види дантелено бельо и престава да прави връзка с главния мозък и се движи само по оная си работа, то никога няма да можете да накарате такъв мъж, нито да гледа на вас като на юовек, нито да разбере каква друга причина освен порция секс може да има, за да пипне нещо в къщата.

Ако сте чели прекалено много книги с позлатени заглавийца, слезте на земята! Мъжете не се делят на изроди, които бият жена си или най-малкото го искат, драпат се по мазния потник и между две серии оригни пръдни пред телевизора изкомандват салатката и ракийката и от друга страна мъже с модерни професии, огромни приходи, които ви отменят за всичко вкъщи и на всичкото отгоре ви водят всеки уикенд до Моста на Въздишките във Венеция.

Честно казано, ако имах жена, която да седне да готви само за себе си или да ми прави демонстрации, си грабвам шапката и не се връщам повеще в продължение на месеци. Нека си готви сама! Това не е семеен живот, това са отношения между съквартиранти. Когато един човек не може да да разбере от пряка реч казана в очите, то е ред да се замислите къде ви е била главата като сте се женили. Откъде накъде някой ще прави нещо, което не му е приятно, само защото другия му се фръцка? Разбирате се кои са нещата, които са ви най-малко неприятни и си разпределяте работата, ако се припокрива нещо се редувате както и ако няма желаещи за някое от задълженията.


Чукове, демонстрации, изнудвания, да свърши всичко, за да може да спи с жена си... момичета вие сте се запътили с великански крачки към развода!

Мислех да завърша с изречение, което да омекоти малко горните думи, но се сетих какво написах в началото и се отказах. Та така, седни и си поговори с мъжа ти и ще видиш, че ако не му поставиш нещата ултимативно ще се размърда. Много е просто той не е виновен - той е свикнат така още от майка си и за него не е нередно това, кето се случва, защото той даже не си дава сметка. Пък ако трябва да креснеш по време на разговора, недей, под секрет ти казвам, че няма нещо, което да вбесява един мъж от това да му повишават тон. Което не значи, че жените обичат и трябва да им се вика, де.



Тема Хахаха!нови [re: Гъбapko]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано01.07.03 17:00



Ти наистина ме разсмя!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Смей се, като само за това ти стига акъла!нови [re: Kлep]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано01.07.03 20:36



Такива като теб са прекрасна илюстрация за социално невежество, дребнавост и елементарност. Предвидимо беше, че няма да можеш да изложиш нито един аргумент за глупостите, които написа по-горе. Иронията, обаче, е за интелигентни хора, остави я на тях, не е лъжица за твоята уста.

Редактирано от Гъбapko на 01.07.03 20:52.



Тема Ау!нови [re: Гъбapko]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано02.07.03 15:34



Много си свиреп! Това ме разсмива още повече!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Нямаш никакъв начин да се справиш, ако слушаш...нови [re: Гъбapko]  
Авторmemo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 15:42



Ami purvo da ti kaja, 4e sum jena (ne si li4i mnogo ot priakora), i vtoro napulno sum suglasna s tebe.
Moje bi za6toto az samata nikak ne obi4am prilaganeto na "jenski hitrini" i niakak si ne mi se ydavat, a i opredeleno pred muja mi ne minavat.
Oba4e puk ot dryga strana 6te se suglasi6, 4e vsi4ko si zavisi ot tova kakuv e 4oveka do tebe. Hora vsiakakvi - edni se ostaviat da butat raboteni, drygi ne. Kakvo e vinovna jenata, 6tom muja i "nosi" na takova otno6enie?



Тема Бре, къде пък свирепост откри?нови [re: Kлep]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано02.07.03 16:13



Ако за теб това е свирепост, нищо чудно, че на твоя мъж живота през носа му го изкарваш!



Тема Ама разбираш ли, че именно там е въпроса:...нови [re: memo]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано02.07.03 16:42



...може да изглежда, че се оставя, или наистина да се оставя и някой ден да се осъзнае, да се усети какво става и тогава - БУМ, БАМ, ТРЯС и "командирите" остават с пръст вустата да вият "Какво толкова му/й направих."

За мен няма друго описание на брака освен партньортво /пък може и "...за мир"/, а такива съвети тласкат повече хора към булеврад Борис 3-ти...



Тема Този път сериознонови [re: Гъбapko]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано02.07.03 17:17



Нападаш ме лично, без да съм ти дала основания за това. Грубиянстваш с непозната дама - това не е най-добрият начин на защита на тезите, които си изказал.
Ти си имаш семейство и жена, надявам се, че сте щастливи. Остави мен да си уреждам живота и брака си, както намеря за добре.
Само глупаците и буквоядците реагират като буквалисти на всичко, което се пише по клубовете. Тук ставаше дума да една принципна ситуация, в която определени жени имат проблем с мъжете си, които не желаят да им помагат вкъщи и разговорите не дават желания резултат. Разбирам ,че се изживяваш като защитник на целия мъжки род, но просто не си обективен.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Не става въпрос за регаиране буквално или ненови [re: Kлep]  
Автор Гъбapko (мухоморка)
Публикувано02.07.03 17:59



Жената зададе въпрос. Аз казах своето мнение. Никого не нападам, с никого не грубиянстам. Това че за толкова ти стига интелектуалния багаж, че така да го разбереш, не е мой проблем. Ти самата писа какви отношения поддържаш с най-близките си. За мен такива отношения са извратени. Казах си мнението. Ако имаш проблеми с мението ми си напиши твоето, ама преди това се напрегни малко и помисли, защото в това се състои спора - да се опиташ да осмислиш аргументите на опонента. Това е нещо, което ти не правиш, тоест не участваш в дискуцията и по дефиниция, този който не участва в нея, а продължава да се изказва, внася само шум и напрежение.

Айде, със здраве и се опитай да мислиш преди да пишеш, а не като чукчата, който бил само писател, но не и читател!

Редактирано от Гъбapko на 02.07.03 18:02.



Тема Re: Нямаш никакъв начин да се справиш, ако слушаш...нови [re: Гъбapko]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано03.07.03 12:15



Ето едно реално мнение, а не 1001 женски фантазии и теории. Допада ми, защото семейството е партньорство, а не състезание за надлъгвания и измами. Колко е просто, мили жени, прочетохте ли: ако вашето момче не е получило семейна култура първите години от своя живот (за ваше съжаление), кажете му с прости думи какъв е проблема, за да го решите взаимно и цивилизовано преди да сте "замахнали със здраво юмруче да го разбиете на семейния тепих" :))))

А пък опитът на Гъбарко и неговото семейство е полезен за всички нас, които възпитаваме деца - бъдещи семейни партньори. Тези малки камъчета, ситни, дребни като камилчета всеки от нас си ги колекционира от първите години още и понякога, като порастнем, не се усещаме кой ни изпи водата... Какво по-добро това подсещане да направи човекът, приятелят, партньорът до нас, а не да ни чака да припадаме жадни и да благоволи да ни дари с капка на всеки час или там някаква друга подличка игричка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.