Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Разводнови  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 12:17



Колкото хора, толкова и причини за развод има май. И все пак винаги ли трябва да се стига до там, не е ли победа да се преодолее и най-категоричната причина и да се продължава нататък или е по-добре да се започне на чисто.



Тема Re: Разводнови [re: qwerty]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 14:48



Лично аз нямам кой знае какъв опит - само 4 години брак. Кризисните ситуации са нещо съвсем нормално. Хора , с които съм разговаряла и имат доста по богат жизнен опит са на мнението, че всеки следващ брак е по-лош от предишния и че всеки следващ съпруг/а е по -лош/а от предишният/а...И това е мнението на 99% от тях, независимо дали са семейни, разведени и т.н. Та да обобщя: хората с опит казват, че такива неща трябва да се преодоляват, а ние по-младите и неопитни май че мислим точно обратно... Незнам къде е истината...Сигурно за всеки отделен случай - строго идндивидуално...



Тема Re: Разводнови [re: MM]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано14.05.03 20:44



Не всеки брак е по лош,ако всеки ден съпругат ти си идва пиян вкъщи бие теб и детето ви и т,н още ли ще мислиш,че е по-дбре да си мълчиш,защото следващия брак ще е по зле?Не ти се е случвало и заради това говориш така понякога твърдо трябва да се затвори една страница,да почнеш на чисто е трудно,ако не и невъзможно но новата страница си е нова...

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта


Тема Мъжът е това,нови [re: qwerty]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано14.05.03 23:05



което жената направи от него. Говоря за по-ранните бракове - когато все още се поддаваме на влияние. И понеже сме гъвкави и пластични - нека не ни се сърдят половинките, ако не сме най-добрите и съвършените и нещо понакуцваме някъде... Значи те не са си свършили добре работата.

А сега сериозно - понеже съм консервативно възпитан - категорично съм против всякакъв развод. И един косвен аргумент - западното общество, което в основата си е католическо - е доста развито. Това се дължи отчасти и на консервативните им ценнонсти - католицизмът не допуска развода. Това означава, не толкова, че хората не се развеждат, колкото - по-скоро!!! - че когато се женят, те си поставят пред съзнанието една сериозна преграда пред него.



Тема Re: Мъжът е това,нови [re: Stefan]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано15.05.03 11:15



След твоите думи започвам да си мисля за мъжа като за кюфте.
Ти така ли се чувстваш?




Тема Всъщност,нови [re: Stefan]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано15.05.03 11:23



знаеш ли с това твое изказване, ти направи революция във всеобщото схващане (теория, или както искаш го наречи), че човек/в частност мъжа/ се възпитава първите 7 години.

Значи има надежда за всички.

Като се замислих, .. и ми олекна.




Тема Не би могло да има рецептанови [re: qwerty]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано15.05.03 13:24



- а ако се появи, би била достойна за повече от Нобелова награда. Напълно си прав/а, че колкото хора - толкова и причини. Развеждат се и хора с по 1 месец (че и с по-малко) брак, и с по 10 години, и с по 30 години зад гърба си.

Развеждат се хора, живели с години заедно преди брака - и обратно, има адски стабилни бракове след месец познанство.

Започването "начисто" е крайно неприятно според едни - и много приятно, според други.

Единствено преодоляването на причина наистина звучи като победа. На мен много ми хареса това, което веднъж чух по ТВ от Ю. Кънчева за мъжа й (след някакви нападки в пресата за личния им живот): той е моето момче; каквото и да е направил - той си е моето момче /контекстът беше, че дали се развеждат или не си е техен проблем, но тя винаги ще е зад него, ако някой го напада/.



Тема Re: Мъжът е това,нови [re: kopche]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано15.05.03 17:25



хайде, слагай скарата и мятай мъжа ти:)))

The wind of change blows straight
into the face of time......


Тема Re: Мъжът е това,нови [re: Kapли]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано15.05.03 17:37



Той си е пЕчен по начало!



Тема Re: Всъщност,нови [re: kopche]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано15.05.03 17:54



Хихихих, мъж, дете и прасе както ги свикнеш - така.....

The wind of change blows straight
into the face of time......



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.