Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:14 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Уникална култура  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано20.05.03 12:44



Вчери главата ми роди, че всяка семейство има своя собствена уникална култура (идентичност?). По повод на делящи общо домакинство семейства (младите и старите - заедно, например). Оттам - различни схващания за чистотата, за начина на гледане на бебетата, за дневния режим (стила на живот), за храненето, за пазаруването и какво ли не.



Тема Re: Уникална културанови [re: Гeвpek]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано20.05.03 16:10



и ?

Terra Trance == E-O == Chameleon == !Gravity Co.!



Тема Re: Уникална културанови [re: Гeвpek]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 15:22



taka e. zabeliazah go kogato zapochnah da ziveia v chuzbina.
edni i sasti nesta se praviat po razlichen nachin.
a pak v smesenite brakove dvoikata razviva i unikalen ezik na obshtuvane.



Тема Мдам!нови [re: Гeвpek]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано21.05.03 16:32



Знаеш ли аз как се шокирах искрено, като направих таратор на мъж ми за първи път, сипах го прилежно в купички и той ме изгледа супер странно. След половин минутно странно оглеждане и от двете страни, той стана, пресипа си половината таратор в чаша, доля вода и седна да си го пие като сок, а аз продължих да гледам умно. Сега вече знам - той го обича силно разреден и в чаша.

Това беше първата очеизбождаща разлика... После продължих да откривам и други. Навици, едни такива незабележими, обаче правят впечатление. Например за мен да си оправя леглото сутрин беше закон, но бях отучена доста скоропостижно

Сега, ако се замисля, за още неща ще се сетя. Вече сме стигнали до етапа, в който стандартите са уеднаквени или разликите са ежедневие и не ми правят впечатление, но наистина първоначално имаше доста неща, които забелязвах, но вече не ги помня. А сигурно и той... Довечера ще го попитам и ще ми е много интересен отговорът


Всяка прилика с реални лица и събития е абсолютно възможна!

Редактирано от Цвeти на 21.05.03 16:35.



Тема Re: Мдам!нови [re: Цвeти]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано23.05.03 14:59



i az se otuchih da si opraviam legloto
sashto se nauchih da darja distantzionnoto i da ne go davam na nikoi, no oshet ne sams e nauchila d apia bira



Тема Re: Уникална културанови [re: Гeвpek]  
Автор Pyмянa (lady)
Публикувано23.05.03 17:43



И ние живяхме няколко години с нашите и си беше точно сблъсък на култури.
И ние обичаме гости, и майка ми, но едната група не понасяше гостите на другата група. Майка ми обича да е заобиколена с родата си като катун - тя има три сестри и и един брат и неизброимо число племенници. на баща ми му досаждаха и двете групи гости, особено трите бъбриви и врящи се навсякъде балдъзи. Със сестрите на майка ми не се справих, но с братовчедите поговорих искрено, че това постоянно пребиваване на някой е много дразнещо и притеснително за нас, като младо семейство, което тепърва гради взаимоотношения. Братовчедите всички се оказаха на ниво и престанаха да идват и да висят без нужда, и пак си останахме в хубави отношения.
Да не гоовря пък за сблъсъците с културата на свекървата. За нея жената е същество с фиксирано работно време, доходи и задължения. Така и не възприе идеята, че нямам работно време, а работа, а доходите са според работата и с нищо не са гарантирани.



Тема Re: Уникална културанови [re: Гeвpek]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано27.05.03 10:24



Дали е така? По- точно "култура" ли е думата? Ако между младото и старото семейство (или между двете млади), които живеят заедно има само разбирателство и уважение. С една дума ако се харесват постоянно, тогава ще проличат ли различните култури. Аз мисля, че не. Ще проличи ако едното семейство е българско, а другото ескимоско. Това са различни култури. Ние с нашите родители имаме една култура. Пример за това е, че на всички е ясно какво искаме да постигнем с възпитанието на децата. Каквито и да са разликите в методите, крайната цел е еднаква за мен, за майка ми, за сестра ми и т.н. Не е приоритет примерно оцеляване във високопланински условия. За сметка на това наблягаме на недоверие към непознати.



Тема Да го кажемнови [re: Green light]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано27.05.03 10:41



суб-култура?



Тема Re: Да го кажемнови [re: Гeвpek]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано27.05.03 10:57



Тогава постинга ти е аксиоматичен. Естествено, че няма две еднакви семейства. Просто си намерил нов начин да кажеш, че млади и стари трябва да живеят отделно



Тема Re: Да го кажемнови [re: Green light]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 11:43



По-скоро да са толерантни към различията си. Дори и отделно пак възниква сблъсък на суб-културите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.