Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за избор на перална машинанови  
Автор watercolours (боички)
Публикувано18.02.03 18:34



Здравейте на всички,
предстои ни да си купим нова пералня, но както знаете има голям избор на перални машини. въпросът ми е каква пералня предпочитате/имате? от тези т. нар двойно лагерувани(отварят се отгоре) или класическия вид пералня?
благодаря



Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано18.02.03 21:56



Индезит - от 22 години в къщи перем с тази марка. Първата "сдаде багажа" на 16 година (заради един банел), а другата от 6 години пере без проблем

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор Дeлфин (женски)
Публикувано18.02.03 23:49



Аз знам, че Миле са най-добрата марка перални!Интересувай се и от класа на пералнята, клас А е най-добре



Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано19.02.03 05:36





See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell

Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор Pyмянa (lady)
Публикувано19.02.03 08:43



Моята е Аристон - тип "Маргарита". Много яка машина, навърши вече седем години у дома. Няма повреди. Използва се всеки ден, понякога по два-три пъти. Малко е шумна, обаче, тоест чува се че пере. Сега пералните са напълно безшумни. Когато я купувахме, казаха че била с четков а не графитен двигател. Шумът се дължал на двигателя, но пък бил много по-издръжлив. Преди няколко години обсъждахме този въпрос в 30-40. Там ме натиснаха разни да ме питат какво е това четков двигател. Ако някой ме пита, моля да не си прави труда, защото и досега не знам.



Тема Уточнениенови [re: Dragoness]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 09:59



Браво за линка. Само да кажа обаче, че за Miele участват 396-402 души, а за Hoover 4341-4318 души, което е различна представителност за марката (т.е. Miele води в процентите, но при много по-малка база).



Тема Критерийнови [re: watercolours]  
Автор Cтaниoл (член)
Публикувано19.02.03 10:07



Аз предпочитам класическия вид (отварят се странично), за да мога да използвам пространството отгоре (при мен - плот, пералнята е "вградена" в него). За вграждането различните марки предлагат т.нар. кит (комплект от чаркове), за Whirlpool струва около 40 лв. - за вибрациите и т.н.

Моят основен критерий обаче е шумността, на второ място - оборотите и най-накрая електрониката. С 1600 оборота спестяваш закупуване на сушилня, напр. С 224-те програми на Whirlpool правиш, каквото искаш (залъгалка за потребителя, разбира се, щото практически използваш 4-5 функции). Но съчетаването на много обороти с безшумност иска друга технология и става скъпичко (над 1000 лв).

Така или иначе, цените спрямо доходите вече са такива, че ми се струва невероятно някой да планира ползване за повече от 7-8 години. Въпреки масовото мнение за обратното. След тези години ще излязат такива чудесии, че за 5-600 лв със сигурност ще се изкушите да изхвърлите старото. Просто бялата техника вече не е това, което беше (а беше въпрос на голямо семейно решение от порядъка на леката кола). Като струва колкото CD-то на колата, за какво говорим?



Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор afroditi (цвете)
Публикувано19.02.03 12:04



Ние за всеки уред(от по-големите) си правим по едно предварително запознаване с пазара,събирайки де що видим рекламни брошури.Паралелно с това преглеждаме в интернет предлаганите в дадения момент марки-по параметри.Така след това преценяваме кое е за нас най-важно-издръжливост,енергопотребление,водопотребление или цена на търсеното.Вярно е,че след време ще има такива перални,които ще те чешат и по петичките,но е вярно също и че дотогава настоящата пералня (т.е. новозакупената) ще ти прави някакви разходи. Затова поставяме на първо място показателя издръжливост и след това икономичност.Ние след много умуване се спряхме на Bosh тъй като се оказа че в дългосрочен план (за 5г.) благодарение на икономичните си програми се самоизплаща ,въпреки че началната й цена е по-висока от тази на други перални машини.
Успех в избора!
Сега проучваме миялните машини




Тема Re: за избор на перална машинанови [re: watercolours]  
Автор rebekka (optimistic)
Публикувано19.02.03 12:21



...do predi nykolko sedmizi byhme na sustata vulna..nashata peralnya..( na deset godini ) izdade bagaza i nymashe kak ..trybvashe da prouchim kakvo se predlaga....


starata mi peralnya beshe top loading...mnogo gotina hoover......
...svurshi i biologichnata vuzrast.....


sega mi se iskashe pak da si vzemem top lodading...vse pak az pera poveche v kusti...

muza mi napravi pulno proucvane ....a i taka mrazeshe shuma na starata peralna ....che s nisto ne mozah da go ubedya da si kupim top loadin

sega imam ...front loading....
naistina shuma e mnogo po maluk....ama....za razlikata v zenata koyto se plasta.....ne se poluchava takava v praneto.....

( razlikata mezdu top and front loading e mnogo po golyma ....razlikata v rezultata ot praneto ...e mnogo malka) ......


az lichno ...haresvam top loading....mozesh da gi otvorish po vsyko vreme.....
po lesno se load-vat ...nyma zashto da se navezda chovek da slaga drehi v peralnya.......

.....i front ne sa loshi..vupros na predpochiANIA

Ot kakvo se mudriyt sramuva, ot tova se ludiyt naduva.


Тема Re: за избор на перална машинанови [re: afroditi]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано19.02.03 12:39



Пералнята ми е Горение на една година - много съм доволна. А за миална машина - смея да препоръчам Хайер- китайска е но е много добра.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.