Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Тема Проблем с тинейджърканови  
Авторyплaшeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 15:38



Много ви моля за спешен съвет. Детето на най-добрата ми приятелка - на 16 години има голям проблем. Малко предистория момиченцето за което говоря до преди година беше за мен дете образец - отличничка, от училище се прибираше в къщи и учеше без някой да я кара насила или да я контролира. Ходи на кръжок по рисуване и явно има дарба, вече две години ходи на езикова ваканция лятото в Англия / учи в езикова гимназия / и въобще едно добро дете. От около половин година настанаха обаче страшни промени събра се с една компания - по цяла нощ в компютърни клубове / това пак е добре/, по дискотеки / оказа се че във въпросната дискотека освен "невинната" трева се консумират и други разни дроги, от къщи взеха да изчезват разни ценни неща /бижута, телефони и пари/. Детето е все пак разумно и искам от вас съвет какъв вид според вас би трябвало да има един разговор с нея за да осъзнае дълбочината на проблема пред който е изправена и за да и помогнем да се спре преди да е затънала... Извинявам се за обърканото писане но съм много развълнувана. моля ви за помощ и съвет.



Тема Разговор с тинейджърка?нови [re: yплaшeнa]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано12.02.03 19:51



Забрави. "да осъзнае дълбочината на проблема"? Забрави. Някакъв много далечен шанс би имал някой, на когото тя доверява, но на нейното ниво (братовчед, дядо...). Да отидат с таткото на ваканция някъде в планина, да правят преходи и между другото да се постави и темата... Или стискайте палци да си намери сериозно гадже (да не я интересува престиж вътре в групата), или пък майката да прави нещо заедно с нея - хоби, градина, не знам какво. Да я пратите на квартира и нещо да работи? Или строги рестрикции, дисциплина? Друг вариант е да се уплаши от нещо, трябва й стрес - примерно, хващате някакви "признаци", отивате на познат лекар... Бе не знам, като ми дойде до главата тийнейдър може да съм по-компетентен. Беля си е отвсякъде.



Тема Re: Според меннови [re: Cтaниoл]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано13.02.03 11:04



трябват някакви хард мерки - ако можеше да преценява нямаше да се стигне од тук. Сутринта четох още някъде същата тема и тогава писах че може би трябва да ес опита и по-мек начин но сега като го премислям, смятам че може би трябва да се действа - бързо и строго, за да има ефект.



Тема Абсолютно съгласна!нови [re: Cтaниoл]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано13.02.03 12:04



Значи това, което аз в Родители и деца написах на 200 реда, ти си го събрал на 5! Твърдо и абсолютно й трябва разтърсване и смяна на обстановката! Идеята с бачкането и на мен ми дойде! Дори да изпусне от училище, няма време да се чака до лятото. Твърдо трябва да й се намери занимание и то такова, което хем ще я държи ангажирана, хем ще й привлече интереса в съвсем друга посока, хем ще и открие нови врати и нови светове, ако щеш! Това може да е нещо много прозаично, като малко кученце, което да храни с биберон, а може и да е копане на картофи или писане на есета между другото.



Тема Re: Проблем с тинейджърка [re: yплaшeнa]  
Автор RAYAR ()
Публикувано13.02.03 12:40



Все едно говориш за дъщеря ми. Пуснах теми в клуб Психоанализа и психотерапия, с тема "За наркотиците" от име "Майка" и в клуб За наркотиците, с тема "За отношенията" от име "Майка". Помогнаха ми много, за което съм им благодарна. Прочети ги непременно - ще помогнат и на теб. Разковничето е, че можеш да промениш някого, ако промениш себе си. Пътят е трънлив и може би безкраен. Аз избегнах изключването от училище за отсъствия, уверих се, че хероина отпадна, все още не съм се преборила с марихуаната - но вярвам, че нещата се оправят и работя непрекъснато върху въпроса.
Но аз вече разчитам на дъщеря си и й вярвам. Смятам, че сме приятелки.
Поддържай ни в течение и не забравяй първо да се справиш със себе си.
Успех!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.