Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kak se jivee ~нови  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 15:14



s maluk semeen budjet?
Moje li da sodelite nqkoi neshta, da dadete suveti .Kato naprimer koi razhodi namalqvate, i t.n.
Dosega v klubovete se pishe pove4e na emocionalni temi, no tova si e 4isto prakti4eska. Planirate li , subirate li, har4ite li si parite ?



Тема Re: Kak se jivee ~нови [re: X]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 23:15



....trudno

No ne i newazmojno kogato se naloji.




Тема Re: Kak se jivee ~нови [re: X]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано10.02.03 10:24



В края на всеки месец сме "на червено". Имаме големи разходи по една такса, която имаме да плащаме и направо съм в паника! Добре, че имаме магазин, та поне без храна не оставаме!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Kak se jivee ~нови [re: Kлep]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано10.02.03 11:37



Свиваме перата за телефони, кабелна и други такива екстри - пазарувам всичко за бебето и ако трябва нещо за баткото и след това отделям за сметките / ток, вода и т.н. / останалото разделям седмица за седмица и харча само толкова колкото имам - първите два три месеца са кошмарни но се свиква... Колкото по-кратко продължи толкова по-добре..... но когато се налага това е начина - ако някой знае по-добър чакам мнения с нетърпение - не съм пробвала само банков обир още, но натам вървят нещата май



Тема Re: Kak se jivee ~нови [re: X]  
Автор Mamma ()
Публикувано10.02.03 11:51



Трудно... но както казват хората: "Дупе знае 2 и 200"... лошото е, ако паднеш под 2

Когато човек живее така измисля и невъзможните неща.
Парите се разпределяха до стотинка - от едната заплата се плащат едни такси, от другата заплата - останалите.
На заплата - в Метро и по борсите. Купувахме всичко необходимо за детето за 1 месец. Важното беше за него всичко да има, за нас - ако остане.
Бях се специализирала да готвя с 1 пиле 4-5 неща - ядене за 1 седмица. Ако изникнеше нещо спешно - търсехме пари назаем. Е, 2 години не бяхме плащали парното - като ни изпратеха призовка, плащахме една сметка.... и така до следващия път, няколко пъти ни спираха тока за по 5 дни докато намерим пари да го платим...
Поне аз не можех да се примиря с това положение и непрекъснато търсех нова и допълнителна работа... и след 3-4 години успяхме да се постабилизираме.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Първото нещонови [re: X]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано10.02.03 19:33



- е да знаеш точно колко малък.

2. Обикновено се харчи толкова, колкото очакваш да получиш (типично американска черта, btw). Това е лошо. В най-честия случай очакваното е под полученото.

3. Взимаш назаем малко по-малко от това, което очакваш да получаваш (тясно свързано и с т.2).

4. В София живееш спокойно с 20 лв една седмица за храна, ако сте 4 души; затова гледай към датата на следващата заплата да ти останат мин. 20 лв. (един вид, поне 20 лв да "спестявяш"). Така, ако закъснее заплатата, да имаш с какво да покриеш седмицата.

5. Извади в един екселски файл основните разходи и го поддържай редовно. Така след година-две ще знаеш горе-долу харчовете за следващите 2-3 месеца и ще имаш наченки на бюджетиране.

Иначе си е ясно, че с малък бюджет ще се храните по-лошо и ще ви е по студено, пък новите книги и театъра ще го позабравите. По-трудно се управлява голям бюджет, но това е друга тема.



Тема Re: Първото нещонови [re: Cтaниoл]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 06:49



20 lv za hrana na 4-chlenno semejstvo...??!!! Trjabva da se sheguvash... Ne sam bila v BG ot 3 god., no dori i togava bi bilo absurdno. S tolkova ne znam dali dori mojesh "da sahranish dushata v tjaloto".



Тема Re: Първото нещо [re: njakoj]  
Автор Cтaниoл (минаващ)
Публикувано11.02.03 09:53



Вж въпроса в темата. Ако говорим за голям бюджет, бих препоръчал да оставят поне 2,000 лв на седмица, за да оцелеят криво-ляво.

P.S.: Давам на сума ти приятели заемчета в края на всеки месец и знам точно какво казвам. Точно 20 лв са проблема (не 10 и не 25). Ежемесечните ми наблюдения са такива - седмица преди заплатата остават с 50-60 стотинки. Щото като са взели предишната заплата, са се изкушили да си вземат примерно пържоли. С 20 лв се изкарва "нормално" за 3 яденета на ден, като суровината е брашно, яйца, леща, ориз, картофи, зеле и др. Мързи ме да ти направя менюто, нека някоя жена да се пробва. Ясно е, че говорим за абсолютен минимум все пак, колкото да избутат до заплатата или пенсията.

Всъщност по-важното е да не стигат до тези 20 лв, което е идеята на предишния ми постинг. Който е стигал дотам, ще ме разбере. Който не е - няма да разбере.

Редактирано от Cтaниoл на 11.02.03 10:08.



Тема Като се замислих...нови [re: njakoj]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано11.02.03 10:05



може. Ако готвят само леща, постен боб, картофи или пък ако имат зимнинка във фризера. 20 лева - обаче само за храна, без екстри. Не дай си Боже някой да вземе да се разболее през въпросната последна седмица, когато имаш само 20 лв. А на работа трябва да се ходи "с повишено внимание".

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Мисля си че се шегувашнови [re: Cтaниoл]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано11.02.03 11:46



Ние сме четири членно семество и 20 лв. смея да отбележа че не са достатъчни за една седмица - особено ако 2 от тези 4 членове са деца. Килограм ябълки е 1.5 средна цена и свършва за 2 дни в най добрия случай, а рибата и месото и млякото и ако сложиш и памперсите - а бе не ме разсмивай ми вземи остави един телефон тука - щом даваш всеки месец толкова заеми - един повече или по-малко......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.