Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови  
АвторSnaha (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 01:19



Kak uspiavate da poddyrzhate dobri otnoshenia sys svekyrvata si?
Nie zhiveem mnogo daleche i kontaktuvame predimno po telfona. Normalno li e, che v 99% ot sluchaite samo myzhyt mi razgovaria s neia?



Тема Re: Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови [re: Snaha]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано21.12.02 04:28



Няма такова нещо като нормално - колкото хора - толкова съдби и отношения с роднините...
При нас %-та на моето НЕГОВОРЕНЕ е 100% и си е така от години. Дори незнаят къде живеем, телефона и т.н. - мъжа ми им се обажда от време на време- какво си говорят не съм и питала.
Е, някой ден ще се наложи да проведем "близки срещи от 3ти вид", ама засега нито се чувствам готова да го направя, нито го искам...



Тема Re: Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови [re: Snaha]  
Автор Mamma ()
Публикувано21.12.02 12:15



Няма значение колко далече живеете, колко често се виждате и чувате - всичко си зависи от човека.
С бившата ми свекърва за 6 години сме се виждали 3 пъти (от които веднъж преди сватбата и веднъж на самата сватба.... след сватбата не се бяхме виждали 3 години - тогава тя видя внучката си за първи път) и въпреки това не можехме до се понасяме - чувствата една към друга бяха взаимни.
Мисля си, че тя беше най-щастливия и злорадстваш човек, когато разводът ни стана факт.
Думата "свекърва" оттогава ми звучи като мръсна дума... аз и затова не мога да нарека така майката на втория ми мъж....
С нея сме в прекрасни отношения, всяка седмица и ходим на гости и любимият ми момент е мъжете и децата да се забавляват в хола, а ние двете да се отделим в кухнята да си бърборим за какво ли не.... това ми е релакса през уикенда. Чуваме се по телефона през седмицата като понякога тя се обажда, а понякога аз... но просто си паснахме и се разбираме...


Животът е такъв, какъвто си го направиш!

Тема Звучи съвсем като приказка, Mummy!нови [re: Mamma]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано21.12.02 15:30



Как го постигнахте това с таткото? Ще ни кажеш ли?



Тема Re: Звучи съвсем като приказка, Mummy!нови [re: Stefan]  
Автор Mamma ()
Публикувано21.12.02 17:16



И аз не знам... просто така се получи...
Аз винаги съм вярвала в легендата за половинките, но честно казано не вярвах, че точно на мен ще се случи да си намеря моята.
И двамата имаме по един несполучлив брак (с тази разлика, че аз имам и щерка от първото бракуване).... може би вече и двамата знаехме какво търсим в другия човек...

А за родителските тела.... може би е фактът, че са набори, че животът им е минал по един и същи начин, че са с много сходни разбирания и т.н. оказа влияние върху кръстосаните отношения - моите със мама Жени (съжалявам, ама не мога да я нарека свекърва) и тези на Tatti с майка ми...
Аз лично изпитвах ужас в началото - как ще ме приемат те - аз разведена, с дете... и вече бременна.... ако беше бившата ми свекърва щеше със сигурност най-малкото да се опита да ме удуши.... да, ама не - приеха ме много топло, все едно винаги съм била част от тяхното семейство и дълго време са ме чакали да се върна, а странното е, че и аз там се чувствам у дома си...
Може би и друго има значение - никой не смята, че някой от останалите му и длъжен.... ние не ги товарим със задължения, както и те нас.... ако някой на някого може да помогне с нещо го прави с удоволствие.... но някакси никога не е имало това "длъжен си"
Бабите не са длъжни да ми гледат децата и да ми помагат.
Ако проявят желание да вземат някое от децата за ден-два и ние нямаме други планове - ок... но се случва много рядко - веднъж на 1-2 месеца .
Ако ние имаме нужда - не ни отказват..... но чувството е по-скоро като да помолиш приятел за дребна услуга,откокото като вменено задължение... по същия начин - те ако имат нужда от нещо - ние им помагаме с каквото можем.....
И двете не ни се бъркат в семейните отношение, не дават акъл как да си гледаме и възпитаваме децата.... ако има нещо, с което не са съвсем съгласни - просто го изказват като мнение, но в никакъв случай не го налагат.

Винаги съм приемала майка ми като приятел.... по същия начин сега приемам и мама Жени.... Когато имам нужда да си споделя нещо, да се похваля или просто да си побъбря и се обаждам и може да откараме с часове на телефона... а пък като отидем на гости - не ми се тръгва.

Това лято се наложи да живеем 2 месеца при родителите на мъжа ми и после 1 месец при майка ми.... честно казано - леко се притеснявах - все пак едно е да се виждаш веднъж в седмицата с някой, друго е да живееш под един покрив с него..... но учудващо весело и хубаво си живяхме... като се изнасяхме - и двете реваха, че им се опразвала къщата.

Не знам дали успях да опиша ясно отношенията..... много "тънък" момент е, но странното е, че сме закрепили везните в равновесие вече 2-ра година и то без усилия - просто така се получава....


Животът е такъв, какъвто си го направиш!

Тема Re: Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови [re: Snaha]  
Автор Virgo (мама)
Публикувано21.12.02 19:46



При нас нещата са същите. Толкова по-добре за мен.
Лично аз не я търпя много и когато говоря с нея /това се случва много рядко/ бързам да прехвърля разговора на мъжа ми /не мога да понасям глупавите й дрънканици/
А на мъжа ми се оправдавам, че не искам да й навъртам пари...
Иначе като се видим /2-3 пъти в годината/ се старая да мълча като пукал, за да не се скараме

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови [re: Snaha]  
АвторSnaha (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 05:24



Desi, Mamma i Virgo, blagodaria mnogo za spodelenia opit!
Zheneni sme po-malko ot godina i vse se pritesniavah da ne bi prichinata da e v men, no iavno situaziata e bezizhodna i syvsem ne sym edinstvenata...
Ste ia karam kato Virgo...



Тема Re: Звучи съвсем като приказка, Mummy!нови [re: Mamma]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано22.12.02 09:09



Бабите не са длъжни да ми гледат децата и да ми помагат. - това много ми хареса. Моята жена постоянно ми натяква, че майка ми не иска да гледа малки деца. Ами не иска... Какво да я правя?
Като порасна каката - започна да я взема за уикнедите при себе си. Ама да бърше дупета и да тича подир тях - не. Имам и брат и сестра - и тримата сме отгледани на седмични ясли до 6-та си година (едно време имаше такова чудо). Има и такива хора - не им идва отвътре. Сега не ми пука, ама ме дразни като ми мърмори булката за майка ми - ами те се виждат два пъти в годината - на св.Стефан и на Велик ден. Защо ли ние, мъжете, трябва да ставаме отдушници на антипатията между снахи и свекърви - не знам!

А на теб пожелавам "тънкия момент" да продължи безкрайно дълго!



Тема Re: И те са майкинови [re: Snaha]  
Автор зopницa (разсеяна)
Публикувано22.12.02 11:58



Мили момичета ще ви разочаровам, но аз с моята свекърва нямам проблем.
Тя е голям ЧОВЕК. Обичаме като нейно дете и аз споделям повече с нея отколкото с майка мивъпреки , че живея близко до родителите си.
Има дни в които изобщо не се виждаме и говорим ама като се видим няма наприказване.
Не се фукам или нещо такова....ако искате ме съдете, но си е така-разбирам се с нея и толкова



Тема Re: Obtegnati otnoshenia sys svekyrvaнови [re: Snaha]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано22.12.02 13:01



1. Трудно, с компромиси и добро желание
2. Нормално е - предполагам, че и двете не изгаряте от желание да си приказвате, той и е детето, ти си нахалницата, която го е отвлякла




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.