Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 03.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как гледа семейството телевизия.нови  
Автор Cthulhu (ужас)
Публикувано10.11.02 21:43



Религиозна тишина, замръзване на всякакъв живот по време на новините - това си спомням от навиците на гледане на телевизия от ранното си детство. Доскоро между мен и жена ми имаше една двупосочна езикова бариера в избора на програми, предавания и филми - аз не говорех езика на който тя гледаше, и обратното, английските програми бяха единствения компромисен вариант. Сега за мен не представлява проблем да гледам с нея, но пък сега предстои езиково обогатяване от другата посока /не, че не го говори или разбира, но до свободното владеене на езика има още малко време/.

Знам, че тази ситуация е "малко" специфична. Вие имате ли спорове - политика/сериал или нещо подобно?



Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Cthulhu]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.02 23:05



Ами как да няма спорове - има, и затова аз се оттеглям величествено и нацупено към интернета. Много ме дразни навика да се премятат програми като се задържа за не повече от секунда и не можеш да разбереш какво дават. Тъкмо ти се мерне някоя любима физиономия и айде, вече минали три програми.

               



Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Cthulhu]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано11.11.02 00:03



Имаме!
Адски е тъпа холандската телевизия, и затова аз съм жертвата и не гледам.
А моя мъж умра на кеф да гледа простотиите им, особено новините с една архивна бабичка за водеща по NED1.
Гледам ако има филм на английски, или испанската телевизия. Тогава моя намаля звука, ужасно му звучало , като джапане.

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Cthulhu]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано11.11.02 01:34



Imame dva televizora, no televiziata tuk e tolkova tupa, che niamam dumi, televizora raboti samo za fon i nikoi ne go gleda, osven v ponedlnik vecher, togava se zalepvame ot 7pm dokum 10.30pm. Za kanalite ne se karame, zashtoto obiknoveno samo po edno show stava za gledane.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Dragoness]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано11.11.02 01:53



за какво са ви тогава два телевизора?

.......Wissen ist Macht.
Nicht wissen macht nichts


Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Шeдaнc]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано11.11.02 01:57



Za fon. Edinia e dolu, drugia - gore v spalniata. Ne obicham da mi e tiho...

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Пaлмиpa]  
Авторpepo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 03:10



аз пък вече близо година имам на двора една паничка. След като я сложих, голям интерес вече има към телевизора, я "улицата" я НЛО. Най-много се радва челядта на кулинарните предавания на Ути Бъчваров, също такива неща като "полет над нощта", или шоуто на оня Део, с перхидролената брадичка, ама иначе е готин. Таз вечер примерно даваха класическия филм "Маргарит и Маргарита". А на радиоканала върви хоризонт.

Ама вярно ли му се струвало на мъжа като "джапане". Леле пък на мене как ми звучи сутрин във филето като слушам новините по Radio 1. Все си мисля, абе тия хора, преди да почнат да говорят по радиото, що не вземат да си изсекнат носовете бе!



Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: pepo]  
Автор Пaлмиpa (романтична)
Публикувано11.11.02 10:31



a какво ще кажеш за оня вещер по първи канал, а?
тая даже като я махнаха, и спретнали фен клуб, и я върнаха, толкова ли няма из Холандия някое по - спретнато парче...
ами аз май ще го навия моя мъж да си сложим и ние една чиния, да знаеш откъде мога да си купя, и колко струва?

И той разбра колко хубаво е било тогава, когато е било толкова лошо...


Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: kakata]  
Автор bono ()
Публикувано11.11.02 13:07



Много познато , дъщеричката така гледа телевизия. Дори за секунда сменя 2 програми. Ако види анимация някъде спира, ако не - продължава докато се появи или изнервен родител и вземе дистанционното.



Тема Re: Как гледа семейството телевизия.нови [re: Cthulhu]  
Автор dara (osobena)
Публикувано11.11.02 14:03



Спорове нямаме. Защото обикновено аз казвам какво да се гледа. Аз задължително гледам поне една новинарска емисия и разни коментарни предавания. Мразя екшъни и елиминирам всеки филм съдържащ популярни екшън-физиономии. Той пък само това харесва. Ако се смиля и съм си изгледала новините тихо се премествам в хола и си гледам там каквото си поискам, а него го оставям да си гледа в кухнята. Майка ми си пада по сериалите, но тя си ги гледа в нейната стая. Явно се събираме заедно само по време на новините .

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.