Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема А имате ли миялна машина?нови  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано09.11.02 11:05



Ако не - кой мие чиниите вкъщи?
Ако да - доволни ли сте и как излиза като разход за ток, вода и прах в сравнение с миенето на ръка? Още се чудим има ли смисъл да купуваме....



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано09.11.02 13:48



Аз си нямам Кухничката ни е малка и нямаше реална възможност къде да се монтира.
Чувала съм противоречиви мнения за миялните машини, но въпреки това ако имах място щях да си сложа.
Иначе вкъщи няма разделение на труда. Чинийте се мият наравно както от мен, така и от съпруга ми. Даже ако се замисля, той по-често е мил и изварявал на бебето шишенцата!

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
АвторPoline (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 13:59



Ние имаме миялна машина и почти не я използваме.През деня няма никого в къщи,вечер мъжа ми се прибира късно и неможем да вечераме заедно за да съберем повече съдове.Мога да кажа,че я ползваме само когато имаме гости,иначе за 2-3 чиниики,няколко прибора и чашки не си заслужава да "тропа" полувин час.Мия си ги на ръце.




Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано09.11.02 14:01



И мен този въпрос ме вълнува много. Абсорбатор и миялна машина са нещата, които много силно й липсват на моята кухня :))))))))) И място малко липсва де :)), ама за това лято съм намислила да дограмираме кухненската тераска и там да готвя, а кухнята да е само за трапезария. И си правя сметка - всякакви видове печки с абсорбатора :), хладилници и колкото може шкафчета навън, вътре останалите шкафове, мивка, пералня и миялна машина.
Мечтиии :)))))))

Поздрави!


Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано09.11.02 14:03



Нямам, аз си мия чиниите. Въобще не ми тежи, та да си облекчавам точно този труд. Но не е лошо, защото миялната машина ги лъсва и дезинфекцира. Иначе, за по-евтино - със сигурност не е, защото консумира многократно повече вода от миенето на ръка. Съвременните качествени електроуреди не хабят много ток, но имай пред вид и това като разход.
Но ако сте решили, купи си, хубава придобивка е.

               



Тема Напълно съм съгласеннови [re: kakata]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано09.11.02 15:31



с написаното от каката. У дома само аз мия чиниите (май вече го споменах някъде в клубовете преди), защото работата на съпругата ми зависи от ръцете й и тя трябва да е постоянно в кондиция.
Но не ми тежи - дори когато тя казва, че има подвижда миялна машина у дома. Всъщност като мия си оставам сам и си пускам музика и си събирам мислите - и общо взето не забелязвам работата. Пък и като студент - пет години - все миех чинии по кръчмите за пари и май си ми е нещо като сладка карма.
За миялна машина мислихме преди 4 години, когато се нанасяхме насам, но се отказахме. Все пак чинийките, чашките и приборите се мият бързо-бързо и на чешмата (това не отнема време). А тиганите и тенджерите - не могат да се измият добре без предварително третиране на ръка с метална гъбичка. Така че пак става танто-за-кукуригу...
Все пак изборът е личен - винаги съветвам хората да си купят миялна машина - дори и да не я ползват редовно - не е излишен уред в къщи (пък и са евтини). Особено ако ти дойдат гости и имаш да измиеш 20 чинии и още толкова чаши и комплекти прибори...

Не пропускай случай да кажеш на някого, че го обичаш!


Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано09.11.02 22:50



Имам, и я ползвам вместо поставка за сушене! Пускам я веднъж или два пъти в месеца, колкото да я "смажа" със работа. Не я ползвам по тривиални причини - едно, че сегашната ни машина, е много по-шумна от предишната и второ, ако поставя поставка са сушене на измитите съдове, че ми заеме много от това на плота, пък и трябва да е близо до мивката.
Кухненската мивка я използвам за пране на бебешките дрешки, пък и мия на бебето д-то в нея, та не върви да пръска сапунена пяна върху сушещите се съдове, пък и често се случва да я къпя във нея.
Стандартните им мивки за баня (освен ако не си купиш ти апартамента или къщата и да избереш други) са с големината да си измиеш ръцете само - толкова е тясно, а и ниско! Малко се отклонявам от темата, ама дето се казва дойдох в Америка да мия на бебето д-то в кухненската мивка и да пера на ръка!
С две думи, по ми е удобно да измия каквото има за миене и да го затворя да се цеди в миялната. Иначе уж се редуваме за миенето, макар бебешките бутилки да мия само аз, таткото не знаел как! Мисля, че като цяло мия повече аз, но пък да си призная не ми тежи, обичам да си мокря ръцете.




Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Авторmagi (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 23:37



Az lichno niamam mialna mashina za sega,no imam priatelki koito imat.kazvat,che gi polzvat redovno i sa dovolni.Liatoto vidiah v "METRO"prodavaha edni malki mialni ,napravo se vlubih(zenata beshe okolo 300-350 leva i beshe marka).Sega pravim remont v kashtata ni-osnoven,i edin den kato pochnem da obzavegdame shte si kupia ot tia malkite,zashtoto mislia,che sa tochno za malko semeistvo kato nasheto-3 dushi.I predpolagam,che ot edno gotvene i ot servirane shte se sabirat tochno.Niama nugda ot tia golemite.Te naistina sa pochti neizpolzvaemi,samo kato imash gosti.No mislia,che tova e edno ot nai-praktichnite neshta v edno domakinstvo-moe mnenie.Inache chiniite v kashti mia az-veche mi pisna,no niama kak ,Ako chakam maga mi da gi izmie shte plaznat chervei.Za razhoda na voda,ne znam kak e ,no predpolagam,che ako si kupish malka mialna niama da se otraziava tokova.A sega ima nai-razlichni preparati,eftini,skapi,kakvito si pomislish.Az SAM ZA MIALNITE MASHINI !



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: magi]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано10.11.02 01:22



Не купувай малка! При самото готвене, а и след сервирането ще си нацапала, колкото за голяма машина. Водата е най-малкият разход! Виж ток си гълтат, особено ако не е вкючена на икономичен режим! Препаратите и те са малък разход. А и знай, че се случва, да се наложи повторно вкючване, когато на вторият ред по съдовете е останал препарат след плакненето. Не е често, но се случва! Пък и няма да ти лъсне загорялата тенджера или тиган, както ти ще го направиш. Някои видове метал ръждясват в нея, та може да загубиш прибори на които държиш.
Иначе е удобство!



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор Mamma ()
Публикувано10.11.02 05:19



На мен това ми беше детската мечта... колкото и странно да звучи.
Вкъщи живеехме аз, 6 възрастни + 1 бебе - всеки си имаше задължения и едно от моите беше миенето на чинии .. та така от 10-14 годишна възраст кой-каквото правеше аз миех чинии. Намразих миенето на съдове!
Мечтата си я осъществих преди 5 години - купихме си миялна машина Ocean за Нова Година... до ден днешен не съм я спряла - почти всеки ден я пускам, страшно съм доволна, мие много добре, не е необходимо и предварително заплакване.... само ако има нещо загоряло е добре да се накисне преди това. Чашите блестят, всичко е идеално. Наистина сбъдната мечта!

Скоро обаче изкарахме известно време в апартамента на майка ми. Тя има миялна Ariston.... мнооооого е неудобна. По-лесно ми беше да мия на ръка отколкото да я пускам нея.

Много си зависи и от препаратите, които се използват. Пробвахме различни - някои не се разтварят, други не се изплакват и остава гаден дъх на химия. Ние се спряхме на прах и течност за блясък на Calgonit - нищо друго не върши такава хубава работа.

При развода с бившия ми мъж заявих, че каквото иска може да взима - ако иска всичко да вземе, само миялната да ми остави - нея не си я давам!

Животът е такъв, какъвто си го направиш!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.