Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема имаме - тукнови [re: Samsara]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано11.11.02 18:23



си върви с кухненското обзавеждане. Използвам я най-вече като имам гости. Много ми помогна и наскоро, когато имах една екзема на ръцете и не можех да мия на ръка (не мога да мия чинии с ръкавици - страшно ми е неудобно). Тогава я пусках вечерно време. Иначе я пускам тогава, когаот през деня не съм успяла да измия всички чинии веднага и само ги складирам в миялната (защото само чиниите от вечеря са малко). Иначе мия на ръка- тигани и тенджери трудно се измиват добре в миялната - иначе е супер за чаши и чинии



Тема до Непокорната САМСАРАнови [re: Samsara]  
АвторДжoн Cтилиaнo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.02 18:24



А ти муце, вибратор имаш ли?
Щото ако немаш, моем да ти изпратим един с контра гайка, да му се израдвате с мъжът ти.



Тема Ако видиш Американови [re: Лaчo Чaдъpжиятa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано11.11.02 19:27



ще разбереш за какво иде реч, но дотогава ти е простено да дрънкаш!
Колкото до удобствата с които разполагам аз, то ти едва ли някога ще подсигуриш на жена си!
И тук памперсите не се използват по два пъти, както в БГ , за ад се налага прането им, а се събират в предназначени за целта кошчета.
5 долара за пълнител на кошчето не са проблем за ТУК!



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор Чecтитo ()
Публикувано11.11.02 19:59



Имах, махнах я. Неудобството да изплакваш , да зареждаш , да вадиш и да слагаш по шкафовете е ужас в сравнение с едни прилични ръкавици , качествена гъба и препарати. На мястото и имам шкаф, който ползвам сто пъти повече от колкото ползвах машината.



Тема Re: до Непокорната САМСАРАнови [re: Джoн Cтилиaнo]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано12.11.02 10:58



Джони - хайде да се разберем така - изпрати ми поотделно вибратора и контрагайката - така едното ще влезне в употреба, а другото ще продам и ще се почерпим с мъжът ми за твое здраве.



Тема Re: до Непокорната САМСАРАнови [re: Samsara]  
Автор=== (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 11:02



I tuk se napulni s urodi.



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано13.11.02 14:12



Не и не желая, защото не мога да търпя немити съдове, а да я пускам за всяка чашка и лъжичка смятам за неефективно. Въобще мразя да имам вещи, прибори, които не ползвам ефективно. Когато готвя, обикновено се организирам така, че между отделните манипулации да си измивам употребените съдове. Имам и друг приятен аргумент да не притежавам миялна - възможността някой "мъж" в къщата да бъде с мен в кухнята. Друго си е, когато някой от тях тримата надникне през бар-плота и попита "Нещо да ти помогна?" и аз да ги примамя с невинното "Ми, ей онези нещица в мивката...". Така, докато аз приготвям храната, момчетата мият и си приказваме



Тема Re: Ето и моето мнениенови [re: Samsara]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано15.11.02 23:55



Малко късно се включвам в обсъждането. Нямам време да прочета какво са писали другите клубари, но аз имам миялна отдавна и дори си мисля за нова вече. Събирам чинии, прибори, тенджери, тави, всичко което ти дойде на ум като прането за пералнята и пускам.
Не съм правила сметки за разхода, но ми се струва твърде икономично, защото препаратът, който използвам е около 2 супени лъжици. На ръка не може да се измие с такова количество такъв голям брой съдове. А и най-важното е че те отменя.
Е, моята е доста шумна, защото е по-стара, нали вече писах че я имам отдавна. Сега все пишат, че новите модели били по-безшумни, но продавачите само скептично се подсмихват, така че не знам как стои въпроса.

Друго предимство е че на ръка не можеш да измиеш мазни и загорели съдове, докато миялната е най-силна именно в това.

Казано с 2 думи, много съм доволна от машината и препоръчвам на всички да си вземат.



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано28.11.02 17:05



Миялната машина и пералнята бяха абсолютно първите неща, които купихме, когато преди години с мъжа ми, тогава гадже, се преместихме да живеем сами Възприемам я като необходимо условие при съжителството с мъж, който за елементарни неща като пържени яйца цапа хиляди чинии, чинийки и всякакви прибори. Пускам я всеки ден, понякога и по два пъти на ден, след гости, още от самото начало в нея си миех купичките и приборите за бебето, и сигурно ще настане малка трагедия вкъщи, ако се развали неочаквано.
Ненавиждам миенето на чинии на ръка, и съм забравила какво е това "разтоварващо" занимание... Но както и някой друг беше казал, май Mamma, много зависи какви препарати се използват за крайното качество на измиване. Несъмнено Calgonit е номер 1. Вярно, че излиза доста солено, и много по-скъпо отколкото да си ги миеш на ръка, но пък си е такова удобство, че никога не ми е минавало през ум да пресмятам с колко точно.
Бих ти казала направо - хич не се замисляй, ами купувайте



Тема Re: А имате ли миялна машина?нови [re: Samsara]  
Автор miroslava (брееееей!)
Публикувано28.11.02 18:00



Ние имаме миялна от 03-2000! Нашата е малка - 50*50*50, гръцка на Италелектро! Струваше 290 лева в Техномаркет Европа! Казвам ви по-полезна вещ няма! Ползвам я всеки ден и са сега големината й е подходяща за нас. НЕ мога да ви кажа за разхода на ток - ние с миялна(ползване всеки ден на най-дългата програма) и сушилня( 4 часа седмично) лятото плащахме по 21-25 лева, водата ни е на база, защото нямаме водомер! Най-скъпото са ми комбинираните таблетки Калгонит - 12-14 лева на месец! Аз моята съм я сложила на шкафа, на мястото където преди седеше проклетата сушилня! Преди да я вземем миеше мъжа ми, съсипахме шкафовете от вода, сменихме вратичните за 500 лева и купихме миялна.....
Аз съм ЗА купуването на всякакви улеснения!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.