Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Открадвали ли са ви семейното возило?нови  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано05.11.02 16:28



Неприятничко е. Днес направих сефтето

Всъщност въпросът ми е - как го казвате на децата, които са се и привързали по някакъв начин? Опасявам се да не им се набие в главата нещо от типа "колко е лош светът навън".



Тема Re: Открадвали ли са ви семейното возило?нови [re: Гeвpek]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано05.11.02 17:06



На мен се е случвало - миналото лято
Но по това време все още нямахме наследници, така, че тази неприятна част от цялата неприятност ни се размина.
Зависи колко голямо е детето. Но сега или по-късно, не можеш да му спестиш или скриеш от него тъжната истина колко несправедлив е света отвън.
А пък погледни от тази страна на нещата - колкото по-рано свикне с реалността, толкова повече горчилки ще си спести занапред. По-подготвено ще бъде за разочарованията, които го очакват.
Уви, живота е така жесток - все по-малко време ни дава да останем деца !

Толкова отдавна се появих, май вече си отивам


Тема кофтинови [re: Гeвpek]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.11.02 20:11



номер си е
Нашето возило не са го крали досега, ама човек никога не знае кога ще има първи път.
На децата бих казала, че сме я продали, стига да не са присъствали на изчезването на колата.
Дано я намерите или намерят (полицията).



Тема Re: Открадвали ли са ви семейното возило?нови [re: Гeвpek]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано05.11.02 20:27



Отвратително! На мен досега "само" касетофона ми е изчезвал, но се почувствах много гадно - усещаш колко си уязвим.
Нямате ли застраховка?
Колко са големи децата? За различна възраст са подходящи различни обяснения.



Тема Re: Открадвали ли са ви семейното возило?нови [re: Samsara]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано05.11.02 22:56



Naj-dobre da se kazhe zhestokata istina na deteto po malko po-prostichyk nachin, pyk to da znae i da si se podgotwia za realnia zhivot, istinata vinagi e po-dobra ot lyzhata podnesena po podhodiasht nachin, pyk dori i da boli, zashtoto kogato lyzhata izleze naiave bolkata e oshte po-golqma, makar che ako deteto e mnogo malko tova shte go razbere kato pootrasne

Sorry za kolata


Lucky cat

Тема Re: Открадвали ли са ви семейното возило?нови [re: Гeвpek]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано05.11.02 23:52



Кофти, съчувствия.
Може и да се намери, разбира се ако се търси, което ме съмнява. Застраховката също е решение или поне това което ще остане от нея, като се разплатиш насам-натам за да я получиш. На децата кажи, че от днес за неопределено бъдеще стават клиенти на СКГТ холдинг.

               



Тема Това му е неудобствотонови [re: Гeвpek]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано06.11.02 01:14



да си заможен. Имаме си традиции от турско време - имаш ли хубава жена, кола и т.н. - прибират ти я. Няма начин - Ориентата си е Ориента.

Мойта булка одра колата от едната страна още на първата седмица като я купихме и до днес не съм я оправил (помече от 7 години) - божи знак! - иначе си беше нова-новеничка. През 95-та (когато я купих) в София ми я разбиваха два пъти (тя сама се пазеше) - разминах се с две стъкла и един касетофон... И до ден-днеше я държим на улицата - чака си "майстора". Всъщност при първото разбиване явно нещо им се е счупил шиша на авто-джамбазите във вратата до шофьора и другите "юнаци" след няколко месеца са били изненадани от разбитата ключалка. Пък аз и до днес не съм я оправил, защото колата е с централно. Така че войната ми с джамбазите засега е 1:0 за мен. А Поморийската мафия не спи, тя ни диша във врата, също и на цяла Европа де...

Едва ли децата са толкова привързани към колата, освен ако не са на 20 и 23 години... Тъй че изиграй си в актуален вариант филма "Животът е прекрасен" и се концентрирай върху идеалните неща. Шекспир е казал: "Който успее да се усмихне, когато разбере, че е ограбен, сам открадва нещо от крадеца." Мен понеже хич ме няма по колите - може би съм най-големия профан на Балканите на тема коли - не бих го преживял, ако ми свият бу-то, даже ще изпитам облекчение, че едно сетивно (разбирай - материално) бреме ми се е снело от плещите. Ама за някои хора колата е необходимост - вие там в София си ходите тук и там с колите (аз си живея на пъпа на Бургас и хич не се сещам за возило, освен за летните плажове няа Юг)... Всъщност, Геврек, за едното возене - все ще измислиш нещо - виж там Мони Паси може да ти продаде култовото си трабантче за бутилка Сухиндолска. Всяко зло за добро, казва народът...

До скоро!

Не пропускай случай да кажеш на някого, че го обичаш!


Тема Re: Открадвали ли са ви семейното возило?нови [re: Гeвpek]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано06.11.02 12:13



Неприятно, но такова е българското ежедневие, за съжаление И сега какво, най-вероятно трябва да чакаш на телефона оферта от крадеца, който влязнал в колата ти да се скрие от лошото време и се сетил, че закъснява за среща и за услугата трябва да се плати... Не той, а ти, защото твоята кола му нанесла морални щети и пропуснати ползи, поради не чак толкова луксозния си вид и комфортността на купето...Ами нямаше ли дом тази безащитна кола, гараж или паркинг, или поне едно пълно автокаско? Да не гледаме назад, човек се учи от грешките си. Важното е, че сте живи и здрави и няма за една кола сега да се подлудиш. Така бих казала и на децата си - важни са напреходните неща в живота, материалното идва и си отива. Спомням си преди 2 години как откраднаха notebook - а, касовия миниапарат, печат, документи на мъжа ми на безлюдно отсечка от пътя София - Гоце Делчев апаши, които разрязали предварително задна дясна гума на колата му, с която пътувал в тежка комадировка по цяла България И най-ценното беше софтуера, разработван от него години наред. А най-неприятното беше, че идваше в труден финансов момент, когато изплащахме големи вноски за дома си. И добре, че не е усетил, докато сменя спуканата гума как му отмъкват чантата, защото не е ясно как е щяла да се развие случката...животът и здравето са безценни. Предишната година пък в отново тежка командировка и обиколка за актуализация на софтуера на няколко десетки клиенти му изгоря предишния nootbook. Но изход да изплуваме намерихме и в двете ситуации. Възстановихме донякъде софтуера от архиви, пазени в банков трезор и с повторен труд. Дано и при вас завърши благополучно този проблем с кражбата, не си трови нервите, а децата, вярвам, ще те разберат!



Тема Намери се бе!нови [re: Гeвpek]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано06.11.02 18:25



Не мога да повярвам - за 10-тина часа и се обадиха полицаите... Шашнаха ме, честно. Не съм дал и стотинка. Лошото е, че счупени стъкла, патрони, пълна вандалщина - но за пръв път и пълното автокаско се оказа от значение... Ама не ви го препоръчвам, голямо ходене, писане и пр. неприятности.

Децата, попитани от майка си дали са видели колата на излизане за училище: (малката, само тя забелязала) - ами не, нямаше я.. а! ми той татко тогава беше в банята бе! - следва опулено-оплезена мутричка



Тема Брей! Бива ли такованови [re: Гeвpek]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано06.11.02 18:30



чудо!!!

Без каса поморийска няма да мине евента, да знаеш...

Късметлия си, де! - И това го сложи към сметката!

Не пропускай случай да кажеш на някого, че го обичаш!

Редактирано от Stefan на 06.11.02 18:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.