Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.10.02 20:27



обстоятелствата?

1.В най-голямата, направо грамадна тенджера ври зелен боб примесен с парчета кучешка наденица. Било супер рецепта. Защо в най-голямата? Ами да има и за утре.
--------------------------
2. Обиденият готвач чете вестник в хола, защото чул как тайно давам пари на детето да купи пастет и лютеница за филийки.

               



Тема Re: Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови [re: kakata]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано24.10.02 21:33



Оооо а моят мъж на един 8 март реши да се проявява като кулинар и какво да сготви, милиа - кремвирши с кашкавал - че е най лесно. А резултата беше - прегорели кренвирши, стопен кашкавал и .... стопен кабел на скарата. Добре, че поне инсталацията не гръмна.
Какво да го правиш - душичка.



Тема Re: Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови [re: Samsara]  
Автор SELEST (щастлива)
Публикувано24.10.02 21:38



последният път вари гъбена супа цели 3 часа:))))..за да се сварели,казва...
питам"това да не е джолан?"
ей така печели Енерго-то:)))))..поради обстоятелствата:)))



Тема Re: Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови [re: kakata]  
Автор Mamma ()
Публикувано24.10.02 21:56



Почвам да се чувствам като "ударила шестица от тотото"
Моят мъж е цар на всякакви пилешки вкуснотии.... а за салати всякакви видове да не говорим. Аз съм по манджите.... но стане ли въпрос за засукано ястие и нещо "по-така" аз нямам място в кухнята - той е на ход.

Животът е такъв, какъвто си го направиш!


Тема Re: Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови [re: SELEST]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано25.10.02 08:44



3 часа! То съвсем станало на пихтия.
Ние имаме и друга рецепта - в много олио се пържат лук и други зеленчуци и отгоре се сипват пет-шест яйца.
Но вече разбра, че ще стане по-вкусно и с една супена лъжица олио, та може да се каже че се яде.
Третата и най-добра рецепта е канене на мама на кафе. :) Вчера изхвърчах рано, вечерта се прибирам - ммм, страхотни пълнени тиквички. той каза : Поканих майка ми да пие едно кафе...

               



Тема Мъжът в нашата къщанови [re: kakata]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано25.10.02 09:12



(изключвайки котарака) готви салати. Ама такива салата, дето от продуктите мога да направя 3-4 манджи. Слага се от всичко и по много - гъби, шунка, шпеков салам, зеле, краставици, домати, кашкавал, майонеза, маслини...и квото се сети. Така отарашва хладилника, че после цяла седмица съжалявам дето съм му отстъпила кухнята.
Виж мъна на сестра ми готви по-добре от нея. Като идем на гости се познава кой какво е сготвил - неговите са нарязани като за изложба, със 1000 подправки...а нейните - по метода джаста-праста. Но единия е направил манджата за 10 мин, а другия за 3 часа!



Тема Re: Мъжът в нашата къщанови [re: Smile.]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано25.10.02 10:23



Моят мъж готви чудесни спагети, а имаше и едно чудесно приготвено пиле по китайски- той го направи сам по рецепта, обаче е голяма играчка и го мързи да го повтори. Другият му специалитет е едно ястие от риба скумрия с доматен сос на фурна.
Освен това съм го научила да прави ориз...знам най-лесната и най-добрата рецепта за обикновен, хубав и рохкав ориз, и той много бързо я усвои.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Какво готвят мъжете, когато са принудени отнови [re: kakata]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 11:12



Е, всички тук сте си намерили своя Ути. Тази ситуация с мама наподобява на нашата. Таткото в събота став арано и пита децата, излежаващи се още "...искате ли татко да ви сготви днес?..." И следва дълго колебание пици ли, китайска, готова скара и пиле . Е, после как да вкусят яхнийките на мама



Тема Явно аз съм случила!нови [re: kakata]  
Автор Цвeти (глезанка)
Публикувано25.10.02 12:47



Ами да! Мъжът ми готви много добре, когато има време и желание.
Реално той ми даде първите уроци на тема "Разликата между тревата и подправките или какво още мога да сложа в манджата, освен сол и магданоз". Е, неща като грах, леща, боб си ги готвя аз. Но например той държи да прави соса за спагети, а и когато нещо трябва да се подреди в чинията, става голям педант. Така ги нарежда, че да не ти се иска да си боцкаш и да разваляш вида. И изобщо не се сърди, ако трябва да сготви нещо, стига разбира се да има време! За сметка на това обаче е доста придирчив към моите манджи и редовно слушам неща от типа на "Много добре, ама ако беше сложила и... щеше да е по-вкусно".

Обаче и аз си имам своите върхове в кухнята - за него например е върховно напрягане и направо невъзможно да обели краставица или картоф. Просто не може, върти си картофобелачката в ръката, сумти и накрая стигаме до "Цвети, бе я ти ги умееш тия по-добре от мен"


Бъдете здрави!



Тема Re: Явно аз съм случила!нови [re: Цвeти]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано25.10.02 14:01



В такива случаи спагетите са фаворит у нас (особено на мен). А и мъжът ми си пада по сосовете за спагети и изобщо по връткавите работи.
Примерно зелена салата- ама да е на фини лентички, ама така, пък иначе.
Много си пада по яденета, дето се готвят в гювеч- цар е на сирене по шопски, на всякакви измишльотини- кавърми, кебапи, ама да са в гювеча.
Майстор на пиците, ама от тея -дето им купуваш платките готови, а им правиш само плънка и печеш.
Иначе умира да ми се пречка в кухнята (е помага ми, де), да бърка непрекъснато. Убива ме с това бъркане- като малко дете е -дай да го бъркам- а, бе не се бърка, бе- ама, не -не чува (примерно ориз като правя). Напоследък си има една любима рецепта за ориз по китайски (върл фен му е) та общо взето сега тя е на мода.
А иначе е много кусурлия на това как режа салати, картофи- и обикновено взема нещата в свои ръце- пък аз да няма да се дърпам, я?!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.