Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:57 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Семейство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Граница между семействата  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано23.10.02 18:34



Така, дали брака е равен на семейство или не е отделно нещо. Аз бих искал да поставя друг въпрос.
Раждате се. В семейство - мама, татко, евентуално братче(та) и сестриче(та) и вие. Пораствате. Омъжвате се или се жените - по полово разпределение или по хормонален избор - с подпис или без. (Ама сложно го казах ...) И къде според вас е разликата между двете семейства? Мислите ли, че създавайки си свое семейство излизате от предишното, колкото и страшно за майка ви да звучи?



Тема Re: Граница между семействатанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано23.10.02 18:58



Знаеш ли на мен това ми прилича на пъпкуването или на стадиите на зародиша - морула, бластула...
Т.е. хем семействата стават две, хем някак си са едно . Дори има и дума за това - семеен кръг. Е, според закона след брака семействата са две. Границата е тънка, ако хората се разбират понякога забравят , че я има, но ако нещата не вървят може даже да се стигне до официално отричане от роднина по права линия.

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 23.10.02 19:02.



Тема А, това е фамилиянови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Гeвpek (същия)
Публикувано23.10.02 19:19



Фамилията, родАта, сигурно има и други думи за това, за което говориш. В битов смисъл, фамилията е нещо като сбор от семейства по права линия...

Семейството е по-скоро домакинство. Като навършиш 18 (или нещо такова), може да се считаш за отделно домакинство, т.е. формално не си член на семейството вече.

А бракът е друга бира, както по разни поводи установяваме.

Но в плетеницата от думи само адвокат може да се ... разобраться (как беше на български )



Тема Re: Граница между семействатанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 10:20



Да, мисля си, че границата е икономическа. Какво да се прави, парите все още определят света, колкото и цинично да звучи това. Според мен и отделния индивид, ако напусне семейсвото, в което е роден и отглеждан, ще създаде сам по себе си ново семейство. От друга страна, ако няколко поколения живеят под един покрив, са едно семейство. А иначе различавам семейство от род, роднини...Майка ми,баща ми, брат ми са ми роднини, братовчед(к)и, лели, вучовци, чичовци и т.н. са също мои роднини, но по-далечни. А моето семейство са само съпруга, децата ми и...домашния любимец Ами какво ли ще кажат бездомниците, кое ли е тяхното семейство?



Тема Re: Граница между семействатанови [re: Жeни]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано24.10.02 18:48



Когато децата се женят, те създават свои семейства. Това означава, че е редно сами да взимат решения , съобразени с интересите на тяхното семейство, както и че се отделят като самостоятелна единица, дори и да живеят заедно с родителите си.Дори ако се налага родителите понякога да подпомагат финансово, семействата пак си остават две.Това означава, че и мъжът, и жената, трябва да се разграничат в разумни граници от своите родители и роднини и да решават нещата заедно, в интерес на новото си семейство.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Граница между семействатанови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано24.10.02 21:29



Според мен не излизаш т.е. не губиш нищо, а само получаваш допълнително. Нещо като двойното гражданство - и на двете места си "свой".
Само дето си се отървал от родителската опека.

Редактирано от Samsara на 24.10.02 21:38.



Тема Re: Граница между семействатанови [re: sweetkids_mama]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 10:57



Е, много размитичко и удобничко става така. Докато самостоятелната еденица (което може да е син, дъщеря, младоженците, +внуците) не се отдели от финансовата кърмилница, едва ли трябва да я приемаме за независима и остава в кавички "самостоятелна". Иначе родителите и роднините все ще имат претенции за вмешателство в техните решения...и ще са прави.



Тема Re: Граница между семействатанови [re: Samsara]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 11:00



Случва се и обратното: отърваваш се от родителската подкрепа и само даваш, и на родителите си, и на жена си/мъжа си/децата си



Тема Re: Граница между семействатанови [re: Samsara]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано25.10.02 15:04



Това, ащо е в по-големи размери, не пречи ли на нормалното състояние на едно семейство?



Тема Re: Граница между семействатанови [re: Жeни]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано25.10.02 18:17



На мен ми се струва, че и това ще се случи, но по-късно, когато родителите остареят и се наложи да се грижиш за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.