Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 28.09.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тест пилотите във Ф1нови  
АвторF1fan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.01 21:45



Не знам дали спортната общественост (зрителите на Ф1) отдават достатъчното значение на огромната работа ,която вършат третите пилоти на тима.Те са пренебрегнати в сравнение с останалите състезатели и рядко им се отдава възможност да се проявът,но въпреки това именно те играят изключително важна роля в изграждането на новия болид,с помощта на които по-късно по време на самия сезон пилотите да печелят точки.Разбира се, тяхната работа не спира след началото на сезона,но вече е далеч по-безопасна.Но в какво всъщност се състои работата им?Те летят с пределна за границите на възможното скорост,намирайки се в едно несигурно,дефектно или недомислено купе на един ''работен екземпляр'' на определения тим.Всяка година тест пилотите навъртат невероятни за обикновенния гражданин километри пробег,в които излитането от пистата и ''срещата'' с предпазната стена са всекидневие.Тези трети пилоти са далеч от светската суматоха,сърцата на феновете,ала именно на тях всичк пилоти във Формула1 дължат доброто си или лошо представяне през сезона.Ето защо изборът за този ''черен'' пилот е толкова важен.Съвсем скорощния втори пилот на Benetton Алекс Вурц вече тества болида на Mclaren,излизащи с огромни апетити на 4 март.Самият Mika Hakkinen изрази благодарността си на австриеца,защото сам е изминал не лекия път на тест пилота и знае колко е тежко,но и важно.Разбира се,не малко от тимовете се снабдиха с повече от един тест пилот (като в БАР те са цели 4),но това не е просто една безсмислена приумица на някои болен мозък,а особенно силно средство за осъвъшенстване на новите болиди.Неблагодарна работа би казал някой за нея (работата на тест пилотите)-никаква почивка,похвала или известност,но за младите и амбициозни пилоти това е едно от най-добрите стъпала към по-нататъчната им кариера в ''истинката'' изпълнена с блясък Формула 1.Тест пилотите са неделима част от представлението наречено Ф1 и считам че огромното им значение не е за пренебрегване.

Поздрави на всички



Тема Re: Samo te li???????нови [re: F1fan]  
Автор MUTO-1 (непознат )
Публикувано11.02.01 06:15



Evala fene dostoen si da spisvash dori vestnik za F1, i neka da ne zabravqme i tezi koit finansirat i tezi koito pravqt kolata i tezi koito sa v pita.

BGR team


Тема Re: Samo te li???????нови [re: MUTO-1]  
Автор Mиko (ентусиаст)
Публикувано11.02.01 10:58



Абе така си е, а аз допълвам допълнението - не само тези ами и всички останали, но то е нормално - най-извистни са победителите.....ема толкова много пилоти за които само сме чули по една две думи и после нищо....на таво е съдбата на всички спортисти(и не само спортисти де) - първите имат всичко и слава и пари..а другите.....интересно че фена визира само тестпилотите и в частност Вурц - фене да ни би да ти е любимец той или някой от другите тестпилоти?





Тема Re: Вижте...нови [re: Mиko]  
АвторF1fan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 18:14



...тя темата беше за тест пилотите и аз затова акцентирам върху тях...Иначе разбира се, че шоуто се дължи на още много хора,но представете си колко дълго щеше да е :) А нали си спомняте колко критики отнесох за това че е дълго (то не че и това което сега е написано от мен не е дълго но...).Просто нарочно акцентирах върху тест пилотите,да остава теми и за друг път :)
Що се отнася до това че имам любимец от тест пилотите...вярно че първият сезн на вурц,когато замени Бергер ми беше твърде симпатичен ,но в последните години не показва никакво желание за развитие и вече далеч не му симпатизирам талкова.Дадох го просто като пример как отборите търсят добри трети пилоти...ако бях казал за тази цел Такума Сато или Пицония едва ли щеше да се получи желания ефект :)

Поздрави на всички



Тема Re: Ама ти много се плашиш...нови [re: F1fan]  
Автор Mиko (ентусиаст)
Публикувано11.02.01 18:23



...от критиките...както и да е.
За Вурц си прав той направи наистина много добър дебют през 97-ма, смени Бергер за три страрта и даже се качи на подиума....ама след това нещо наистина никакъв го нямаше....остана му само това че спечели няколко старта в GT - ама заради дебюта си във Ф1 изпусна титлата....е това си е несправедливост...ако има късмет сега е в един от топ тимовете и ако един от пилотите не може да стартира може да се пробва да вземе реванш за несполуките през последните години...



Редактирано от Mиko на 11.02.01 18:26.



Тема Re: Аз...нови [re: Mиko]  
АвторF1fan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 18:36



...не се плаша просто от критики ,а от неточни критики.Когато си помисля че не съм останал разбран (поне с такова усещане останах) се опитвам да разбравя нещата :) Иначе чесно казано се съмнявам ,че ще му се отдаде възможнност да се прояви,още повече сега,когато FIA наблегна още по-силно на безопастността,но знаеш ле...Някои от Култарт или Хакинен ще вземе да се хлъзне в банята и.... :)

Поздрави на всички



Тема Re: Аз...нови [re: F1fan]  
Автор Mиko (ентусиаст)
Публикувано11.02.01 18:50



навремето Бергер имаше проблеми със синузит или нещо такова, а и баща му загина при самолетна катастрофа и така Алекс се добра до участие....така че не само злополуко или пък подхлъзване в банята(е то пак си е злополука това) могат да му отворят пътя към състезание...



Тема Re: Не знамнови [re: Mиko]  
АвторF1fan (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 19:30



Aз лично силно се самнявам,че някой от пилотите на Mclaren би се лишил от възможността да спечели титлата само заради един синозит (не че е толкова малко но...).Виж вече заради проблеми в семеиството или с родителите (въпреки че първото не се отнася за Култард).Иначе би и било изключително интересно как би се справил един ''посредствен'' напоследък пилот в болоид на лидеите.Рабира се същото важи и за Ferrari по отношение на Бадоер :)

Поздрави на всички



Тема Re: Не знамнови [re: F1fan]  
Автор Mиko (ентусиаст)
Публикувано11.02.01 19:36



хехе ами не помниш ли как Мика Сало се справи с Ферарито през 99-та?



Тема Абе, нови [re: F1fan]  
АвторRed_Baron (Нерегистриран)
Публикувано11.02.01 21:08



четох скоро нещо подобно по весниците......

Нали все пак не мислиш, че тест пилотите имат по-голямо значение от титулярите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.