Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Автоподход към конвенционалните болести 2нови  
Автор konopr ()
Публикувано07.01.11 17:58



В

тема Миро е обяснил един доста интересен подход към различните конвенционални болести, като набляга на тяхната превенция.

Аз реших да продължа темата, тъй като с времето по стечението на обстоятелствата, разработих свой подход срещу болестите, който е по-малко превантивен и повече лечителски. Подхода на Миро за сега не съм го усвоил добре понеже енергията Ци я усещам на съвсем базово ниво и рядко усещам болестите енергийно преди да са настъпили първите симптоми.

Аз обиконвено усещам конвенсионалните болести по първи симптоми като лека хрема и дразнене в гърлото и рядко усещам спад във своята жизненост или някаква отпадналост преди това. Когато усетя първи симптом използвам лечебната сила на моето внимание и минавам в така да се каже saving mode и в повечето случаи парирам болестта за броени часове.

Колкото повече човек развие този подход с времето, толкова по-бъро парира болестта и тук няма момент, който да бъде изпуснат и след който човек вече се е разболял. Това е така защото още при усещането на първия симптом, човек автоматично започва да бори болестта, ако разбира се не иска да и позволи да се поразвие.

Лечебната сила на вниманието
Когато усетя първите симптоми аз отпускам вмниамнето си равномерно върху своето тяло и тогава виждам, как болните участъци автоматично го привличат повече. Оттам нататък лекуването се случва само. Единственото нещо, за което трябва да се внимава е разните мисли и емоции да не отвличат вниманието много, тъй като отнемат от енергията му. Така се получава нещо saving mode, който акумулира енергия и я запраща чрез вниманието право срещу болестта. Физическото натоварване над умреното не е препоръчително през този период.

Подхода действа както за париране на развитието на болестта, така и за нейното излекуване, ако е изпусната да се развие. Преди години, когато още не бях развил подхода, обикновено оставях болестта да се развие и чак тогава го използвах. Причина за това беше, че не бях усвоил нещата и още нямах достатъчно вяра в подхода, което автоматично ме караше да не отделям много внимание на болежката и когато се разболявах си казвах че просто ме е нападнал по-силен вирус.

С времето обаче разбрах че методът ми е доста мощен (да ме прощават фармацевтичните компании) и сега парирам болесттите през първите часове от появата на първите симптоми.

Пречка за използването на подхода е и реакцията не човек, когато усети първия симптом. Много хора подхождат емоциолално и си казват "разболях се", "разболявам се" и негативните емоции свързани с това отнемат голяма част от лечебната сила на вниманието в най-важните първи часове. А правилният подход е още при първия симптом безпристрастно да влезеш в saving mode и да отпуснеш вниманието върху болестта.

Т. е. важно е да не се отвличаш в излишни емоции и мисли и да не си повярваш, че си се разболял или че се разболяваш, когато усетиш първия симптом, а обратното - да видиш, как се лекуваш още от първия симптом. Колкото по рано се научи човек да вижда това, толкова по-бързо ще парира болестта



Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: konopr]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано07.01.11 18:20



Наистина интересно, макар и не непознато.

За все повече хора става ясно, че Светът е ментален.
Мислите са енергия, а правилно подредените мисли и съответните емоции могат да вършат "чудеса".

Та, колкото са хората, толкова са и лечебните системи.
Всеки, занимаващ се с лечителство, дори и без да забелязва, внася свой личен и уникален подход в своята практика.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: paparosko]  
Автор konopr ()
Публикувано10.01.11 17:20



светът си е такъв какъвто си е, някаква боза от физико-менталности общо взето..
Иначе сред всички хора и лечебните им системи, повечето съвсем не са за подражание, ако разбира се човек има избор да не го прави.

А подхода който развивам е елементарен, преди никога не съм мислел, че ще мога да се лекувам по такъв елементарен начин. Когато писах темата точно се боричках с едно вирусче, което след 2-3 часа беше ликвидирано. Но не мисля че всеки може да го практикува без да достигне определено ниво на себепознание и хармоничност. За който иска насоки по въпроса съм насреща. А би било интересно, ако някой има какво да сподели или добави към подхода





Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2 [re: konopr]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано10.01.11 22:45



Радвам се, че подходът ти за лечение на "конвенционалните болести" в този свят - "някаква боза от физико-менталности" - е елементарен, само дето всеки не може да го практикува.
(konopr, интересен речник имаш)

В крайна сметка, наистина би било интересно и това, ако някой има какво да сподели или добави към твоя уникален, елементарен, лечебен подход!

Целият съм в очакване!




Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 10.01.11 22:47.



Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: konopr]  
Автор Пич Бoжи (Гуш)
Публикувано11.01.11 04:06



Не вярвайте в болести.



---


Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: paparosko]  
Автор konopr ()
Публикувано11.01.11 11:13



приятно радване и очакване!





Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.01.11 20:50



Виждам, че си усвоил подхода много добре. А останалото са подробности и детайли.

Усещането за спада на жизнеността не е задължително свързано с усещане на енергията. Просто си наблюдавай жизнеността в тялото отвътре. Медитирай над нея... Това само по себе си е интересно. Ще видиш, че на съвсем фино ниво не е постоянна...

Като помощно средство може да правиш контракция на мускулите без да свиваш ръцете в юмрук или да ги движиш... И наблюдавай... Или си представи готов ли си да избягаш 1 км или да направиш 20 лицеи опори...

Този автоподход е много полезен, но не е панацея („лекарство за всичко”). Папароско, светът НЕ е само метален. Ако си счупиш ръката, само с този метод трудно може да се оправиш. Въобще при леченията са забелязал, че главният проблем е когато човек види, че едно нещо работи и решава, че може да го приложи навсякъде и за всичко.

Другият въпрос е кои болести са конвенционални и кои не... Да се намери мярата за това...

И разбира се това което казва Пич Божи е много важно. Ако гледаш на това, което ти се случва като болест, трудно ще го приемеш и разбереш. Ще ти е враг и ще се бориш подсъзнателно с него. Така че терминът „болест” трябва да се използва с условност. Силите ти изпращат нещо, за да научиш нещо друго... Понякога безценно, защото често трябва да загубим нещо за да осъзнаем какво сме имали. И да внимаваме следващият път повече.





Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано30.01.11 21:34



да усещането за жизненост постоянно го усещам как варира и с него вътрешната ми готовност за физическо натоварване и даже по-лесно ми става студено като спада. Общо взето се чувствам по-уязвим към разни разболяващи въздействия когато тя спадне, което не е лошо понеже ставам по нащрек и буден. Ако не го направя мога и да се разболея да.

Но когато усетя симптом на нападаща ме настинка, това не съм успявал да го проследя назад във времето към период на спаднала жизненост. С изключение на този уикенд, но не беше свързано кой знае колко със жизнеността - някак си в неделя се чувствах по слаб духовно. На следващия ден се появи болка в гърлото, която започна да се усилва с толкова бързи темпове, че почти се бях предал на мисълта, че съм се разболял, но с упорство успях да я пренебрегна тази мисъл и с помощта на вниманието ми след около час вече бях вън от опасност.

Нещо ги бъркам аз тези енергии – като цяло усещам една енергия навсякъде и явно я раграничавам малко трудно на спектри или видове, но класифицирането е най-лесната работа, ако човек има какво да класифицира де



Няма значение дали го наричаме болест или здравословен проблем, когато проблемът си е налице. Проблеми постоянно се появяват във всички сфери и когато и е нормално човек да реагира враждебно или с агресия към тях или с песимизъм, когато не знае, какво да направи. За мен това винаги е било основна пречка пред парирането на болестите. Както споменах негативните мисли и емоции свързани с това, че се разболявам, са ме карали да си мисля че вече съм се разболял. Това ме е карало да бездействам и да се оставя на течението, да приема, че трябва просто да изчакам болестта да премине.

А този метод между другото си го позлвам срещу всякъв род духовен или физически дискомфорт, но съм напълно наясно, че си има граници, като в случая със счупената ръка примерно. Абе каквото и да си говорим западната медицина е най-добра при спешни случаи свързани с травми и резки кризисни ситуации със здравето, но за постигане на сългосрочно здаве не върши много работа и най-много да те направи абонат на някоя фармацевтична компания.

Иначе когато човек реши да остави настинката или грипа да премине, в нормалния случай оздравява след няколко дена без усложнения. Това става на същия принцип, тъй като болките в гърлото щем, не щем, привличат някаква част от вниманието. Ако всичко е придружено с температура и отпадналост, това по неволя привлича още повече вниманието към болестта. Усложнения според мен стават, ако човек прекалено пренебрегва усещането за болящото гърло (или се опитва да избяга от него психически или с обезболяващи) например или не е уравновесен психически. При такива случаи излекуването обикновено става с антибиотик.

Обаче когато човек по позитивен начин насочи голяма част вниманието си към болежката и успее да срита мислъта за разболяването, не се налага да се чака с дни болестта да премине, а са достатъчни броени часове на повишено внимание в правилната посока, на мен понякога дори половин час ми е стигал да излезна извън зоната на разболяване



Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: konopr]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.02.11 16:51



Вниманието без съмнение е основният фактор, но виж и другите спомагателни методи, за които бях писъл в първото издание на темата: храна, движение/покой, горещ душ/вана и т.н.

Примерно, заболяло те е гърлото. Обръщаш му внимание и му изпращаш положителна нагласа, което е чудесно. Но в някои случаи това не е достатъчно... Всъщност, не е нужно да правиш всичко САМО с вниманието като имаш и цял арсенал с други помощни средства. Представи си, че искаш да вземеш една чаша от рафта, но се опитваш да я привлечеш само с вниманието си. Понякога е по-лесно да направиш 2 крачки и да я вземеш. Което всъщност е да насочиш вниманието си индиректно към нея с други методи/средства.

Другият аспект е, боли те гърлото, ти пращаш положителни мисли, но една част от съществото ти усеща болящото гърло и това намалява силата положителните ти мисли. Ти пращаш това, което УСЕЩАШ. И за това, ако с храна, покой/движение и т.н. направиш така, че за момент да не усещащ болка (примерно сложиш мед на гърлото си), положителната мисъл, която ще излъчваш ще е много по-силна. Просто ще излъчваш доволство, здраве...

Може да не съдиш това, което ти се случва не само с названия от рода на "болест" или "здравословен проблем", а въобще не го гледай като "проблем". Знаеш сигурно дао-ошовата история за стареца и белия кон.. Гледай го като на случване, на нещо от което трябва научиш... От някой болести ще научиш безценни неща... Вкл. и повишаване на будността.

И последното, всеки нов метод е чудесен, докато не заспим върху него мислейки си, че той оправя всичко. Внаги трябва да сме гъвкави и будни... Ако не сме, ни пращат разните здравослвни упражнения, за които сега пишем с теб.





Тема Re: Автоподход към конвенционалните болести 2нови [re: Mиpo]  
Автор konopr ()
Публикувано04.02.11 18:43



другите спомагателни методи като храна, стопляне, чайчета и т. н. не ги пренебрегвам, но в нормална среда се опрявам прекрасно и без тях, даже понякога докато се наканя да си взема горещ душ и вече съм се преборил. На времето като не бях усвоил добре метода обаче, се борех с всички средства и веднага скачах под горещия душ, ако усетя нещо. Но съм напълно наясно, че ако излезна по тениска на външните минусови температури, никак няма да ми е лесно само с вниманието ми да се боря



Аз не използвам положителни мисли като стартирам борбата срещу болестта и това е доста важен детайл. Няма как директно да извадя положителна мисъл от това, че усещам, че започвам да се разболявам и докато го виждам да си мисля, че оздравявам.

Това което правя е да се опитам да пренебрегна негативните мисли и негативните емоции свързани с тях - да не им давам нито капчица от вниманието си, отпускайки вниманието си БЕЗРЕЗЕРВНО, БЕЗ ЗАДНИ МИСЛИ върху болестта.
Оставям внимание само за болестта и за това, което правя сега - примерно режа си салата и докато го правя вниманието ми е само в мен и рязането - без да витая някъде и да си мисля или мечтая, или се дразня на нещо друго, което ме възнува. По този начин се събира достатъчно енергия, за да започне разболяването да спира. Оттук нататък посоката се обръща към ликвидиране на симтомите и париране на болестта.

От този момент нататък вече се появяват и ПОЛОЖИТЕЛНИТЕ МИСЛИ и те разбира се също помагат доста, но след като вниманието вече е свършило някаква работа, така че те да станат възможни. При мен положителните мисли обикновено се появяват след първите няколко минути на противодействие и са следствие от забавянето на скоростта, с която прогресира болката. Така че БЕЗМЪЛВНОТО насочване на внимание към болестта е детонатора на нейното париране, а положителните мисли могат и да те подведат, и успят, за което трябва да се внимава.


А този метод се базира изцяло на гъвкавост и будност и според в корена му стои фундаменталния закон за привличането. И колкото по-големи задачки (няма да казвам проблеми) иска човек да реши с него, трябва да е по-съзнат, по-буден и по-гъвкав. И разбира се много елементарни неща се решават с елементарни действия без пряко облъчване с внимание, но когато не знаеш, какви да са елементарните действия или не си сигурен в тях, методът е доста подходящ

Редактирано от konopr на 04.02.11 18:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.