Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:11 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Г М Онови  
Автор мaмчe ()
Публикувано03.02.10 19:23



Интересно ми е какъв ще бъде коментара Ви?



"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/


Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: мaмчe]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано09.02.10 18:11



Протест срещу ГМО на 11.02. от 14.00 ч. на пл. Независимост, София

Град: Варна
Дата: 11.02.2010 (четвъртък)
Час: 16.30
Място: пред Областната управа, ул.Преслав 26

Русе
Шествие – „Свободни от ГМО”.
Четвъртък, 11.02, среща 16.00 часа пред Вазата.


Да спрем поне този убиец.

България има уникална възможност да има незамърсено био-земеделие. Да я подкрепим. Имаме право на живот.



Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: Dimana64]  
Автор lvony33 (....)
Публикувано13.02.10 00:49



Защо тази истерия против това "ГНО", мен пък взе да ми става симпатично и искам вече да го видя.
- Ти знаеш ли от коя страна се държи мотиката, та за земеделие говориш?
А то в България къде въобще го видя това земеделие?

Да спрем поне този убиец.





Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: lvony33]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.02.10 09:08








Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: lvony33]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано13.02.10 15:06



Да кажем, че проблемът не е в това, дали да има ГМО, а дали да има избор. Ако на етикетите на храните е ясно обозначено, дали съдържат ГМО, значи имаме избор. Но американците викат на умряло точно против тези норми за обозначение по етикетите - било нарушение на "свободната конкуренция". Ако не е разрешено да се използват ГМ посеви в съседство със земи, където се отглеждат т.нар. екологично чисти храни, отново имаме избор. Противоположното би било като масите за непушачи в заведенията.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 13.02.10 15:07.



Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: lvony33]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано13.02.10 16:56



Не разбирам защо са тези лични нападки....

И - да - знам много добре от коя страна се държи мотиката.

Не става дума изобщо за избор, защото ако веднъж засадиш ГМО вече никога, нищо естествено не можеш да засадиш на това място. Това ли е изборът?

А основният хербицид в ГМОе огранжевият фактор, с който се водеше билогичната война срещу Виетнам.



Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: amazonian]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.02.10 19:01



Абе против ГМО съм вече, щото се месят там, където още не сме дорасли. Но съм съгласен, че хората трябва да имат избор.






Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: Dimana64]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.02.10 19:03



ако веднъж засадиш ГМО вече никога, нищо естествено не можеш да засадиш на това място

Това не ми се вярва.

А основният хербицид в ГМОе огранжевият фактор, с който се водеше билогичната война срещу Виетнам.

Поясни малко, ако може.






Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: huanji]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано13.02.10 22:31



В ГМО семената се добавя и "вграден" хербицид. Този хербицид е прословутия Orange factor, използван за обезлесяване на джунглата и унищожение на оризовите полета
Най-вече поради хербицида - на почва, на която веднъж е било засято ГМО семе, вече не никне нормално. Това на практика е унищожение на природата. Дори не ми се споменава и икономическата страна на въпроса, защото и тя е една лъжа - не се произвежда повече от 5% при тези семена, а в един момент фирмата може да почне да диктува монополни цени. Зависимостта е пълна - не можеш да се върнеш назад. така, че за мен не е въпрос изобщо на избор.

Ето една извадка от:


"Мутантите са генно изменени така, че да са устойчиви на химикалите, с които се продават. Всичко друго в нивата обаче изгива - от плевелите до червейчетата, мушиците, яребиците, птиците, които кълват зърно. Измират почвените гъби и бактерии, които поддържат плодородието на почвата. Но то не е нужно на ГМО-тата. Те могат да растат във всякакви условия. Това означава, че площта, засята с даден мутант,не може да отгледа друга култура. Защото почвата е наситена с хербицида, към който органичната култура няма да е устойчива. Така се губи възможността за ротация на посевите. Това е същността на т.нар.монокултурно земеделие, до което водят ГМО.

"Кому са нужни тези мъртви полета?", пита принц Чарлз, един от най-твърдите противници на биотехнологиите в земеделието."



Тема Протест в цялата страна 11.02-Re: Г М Онови [re: Dimana64]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.02.10 22:48



Тука вече ми увисна чекмеджето...



Никакъв хербицид не се вгражда. Изпозлва се ген на нещо, което е по природа устойчиво на даден вид хербицид. А се продава с този хербицид не задължително, а понеже този вид растение е създадено да не умира от него. За какво ще го купуваш, ако не го използваш за това, за което е създадено.

Гледай сега, хербициди се използват независимо от растенията, но по време на развитие на растението не може да се пръска с хербицид, понеже той ще убие и самото растение. Създадените сортове позволяват при царевицата примерно да се пръска по време на растежа и така се повишават добивите, защото се спестява от ръчно плевене, или пък машинно.

Чудно как ядеш домати, вчера напръскани с пестицид с карантинен един месец(Б58 да кажем), който е абсолютно отровен и канцерогенен, а в същото време говориш за това, че царевицата се пръскала, при положение, че тя се пръска само в началото и има предостатъчно време да мине карантинният срок на хербицида.

Подобни разработки за устойчивост на деден хербицид не са от вчера и не засягат само ГМО. Отиди в института по високопланинско земеделие в Троян и ще се убедиш.

Неграмотността е плашеща. И това го казвам от позицията на противник на ГМО. Но поне не приказвам глупости, че вграждали хербициди в семената и почвите не можели да се използват след това.

Кога бе джанъм при интензивното земеделие, не се пръска със супер силни препарати преди засяване. Толкова са мощни, че убиват даже семената на бурените и това е от както съществуват хербициди, а вие се панирате за много по- слаби и щадящи препарати. Някой съзнателно ви промива мозъците, за да не обръщате внимание как се краде страната, примерно... Или как все повече човечеството влиза в тотален контрол на ума и живота.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.